Autor Tema: Nekoliko slatkovodnih - Bela Crkva  (Pročitano 3003 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže GovedoNS

  • Junior
  • *
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
  • Twisted mind, open hearted, looks at the life with
    • Pogledaj profil
    • 500px
Nekoliko slatkovodnih - Bela Crkva
« poslato: Oktobar 26, 2015, 07:16:21 posle podne »
Fotke su nastale na takmičenju u podvodnoj fotografiji u Beloj Crkvi.
Prva fotka znam da je malo fokus 'kratak' ali mi se i dalje svidja :D

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko slatkovodnih - Bela Crkva
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 26, 2015, 10:14:25 posle podne »
Sa velikim interesovanjem sam otvorio ovu temu jer sam nekoliko puta bio na jezerima u Beloj Crkvi i voda je neverovatna, šteta samo što živimo u ovoj jadnoj državi, drugi bi napravili mnogo veću atrakciju od tog lepog mesta i 7 jezera oko njega ...

Voda je tako bistra da sam više puta i krupnije primerke šarana i soma video kroz nju, a kedere svakodnevno, nego ako su fotografije nastale na glavnom jezeru da li si možda uhvatio i Besija u kadar jer mi na udicu nismo uspeli ?  ;)

Dopadaju mi se fotke i nadam se da će ih biti još. Pozdrav !

 
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko slatkovodnih - Bela Crkva
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 26, 2015, 11:28:22 posle podne »
Kakav sad Besi bre? Taman sam dobio zelju da uronim i u slatkovodnu vodu i probam nesto slicno, a ti me plasis nekim nemanima? :D

Necu previse o tehnikalijama, samo uronjavanje u jezero sa aparatom zasluzuje veliki naklon. Jako mi se svidja ova sa travuljacom :)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko slatkovodnih - Bela Crkva
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 27, 2015, 07:34:34 pre podne »
Zorane ja se divim fotografiji, a kad je ona još i podvodna, pa da li ma lepše kombinacije. Predpostavljam samo na koje sve muke naletiš tokom snimanja, pre svega u pogledu svetla i vode koja nije kristalna, pa onda čudno prelama i razlašne spektar...ma samo mogu da nagadjam. Za one TV serijale o podvodnom svetu koje rado gledam, predpostavljam da se korisit multidolarska oprema, što kod Tebe nije slučaj, pa je uspeh tim veći. Ipak, uspevaš da dočaraš ono što ogromna većina nas nikada videla nije, mnogo sreće ubuduće, a u ovoj seriji, i ja izdvajam travu.

Van mreže GovedoNS

  • Junior
  • *
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
  • Twisted mind, open hearted, looks at the life with
    • Pogledaj profil
    • 500px
Odg: Nekoliko slatkovodnih - Bela Crkva
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 27, 2015, 09:01:42 pre podne »
Hvala na komentarima :D

Fotke su sa Vračevgajskog jezera, tamo je bistrija voda pogotovo kad nema kupača.
Nisam uvatio besija, a na takmičenju je bilo i fotografija šarana, kornjača i rakova, eto čisto da znate ima materijala za fotkanje :)

I da, ta travuljaga je bila trece mesto za ambijent na takmicenju.

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko slatkovodnih - Bela Crkva
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 27, 2015, 10:05:41 pre podne »
smarko Besi je som, a više informacija imaš ovde, takvih primeraka po priči koju sam čuo od ljudi koji su ronili ima mnogo više u Adi ciganliji ali mislim da nema razloga za strah  ;)

Svaka čast za treće mesto ali i za uhvaćenu i ovu neman koja je izuzetno brza grabljivica sa svojih oko 700 zuba u ustima, Besija i onako niko još nije uhvatio ni na koji način.  :)

Rakove sam i ja vidjao, slučajno smo ih mrežom vadili ali to je znak da je čista i dobra voda jer rakova u drugačijoj nema.
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G