Autor Tema: hitno potrebna pomoc (servis Canon SLR-a)  (Pročitano 6243 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lexy

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
hitno potrebna pomoc (servis Canon SLR-a)
« poslato: Decembar 16, 2008, 12:47:38 pre podne »
Pozdrav svima,
Imam  SLR aparat  Canon EOS 300V, i nedavno se javio problem sa dugmencetom koje zatvara vratanca za film. Naime mislim da se je otkacio feder koji drzi dugme "napetim" (mislim da je ispao srafcic koji je to omogucavao). Posto cu krajem ove nedelje da idem do Bg-a, interesuje me da li postoji ovlasceni servis ili neki dobar servis koji bi mogao ovaj kvar da otkloni u Bg-u ili bilo gde u Srbiji. Unapred hvala svima na odgovoru.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: hitno potrebna pomoc (servis Canon SLR-a)
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2008, 10:57:16 pre podne »
Nabolje bi bilo da to odneses u "Focus +" servis u Mihizovu 22 na Dorcolu, tel. 011/3392-844, ali se prethodno dogovori telefonom sa Dejanom iz servisa oko popravke.

Van mreže valdevit

  • Član
  • **
  • Poruke: 141
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • valdiz
Odg: hitno potrebna pomoc (servis Canon SLR-a)
« Odgovor #2 poslato: Decembar 30, 2008, 12:33:17 posle podne »
pošto sam dobio canon g10 iz švajcarske,sa garancijom,al džaba mi to sad,interesuje me,kakva su mi šanse,da mi očiste displej koji ima jedno 4,5 stuck pixela (koji mi manje više ne smetaju) i 1 dead pixel (užasno mi smeta)  ??? :'( :'(
Canon G10 dok ne crkne

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: hitno potrebna pomoc (servis Canon SLR-a)
« Odgovor #3 poslato: Decembar 30, 2008, 02:34:32 posle podne »
Nemoj da se opterecujes sa tim pikselima, nije strasno. Te na LCD-u ne mozes da eskiviras bez zamene ekrana, a ovaj jedan sto se vidi na fotkama moze da se mapira. Pozovi gore spomenuti servis, trazi Dejana, pa vidi sa njim oko toga.
Neka te lepo i dugo sluzi  :)

Van mreže valdevit

  • Član
  • **
  • Poruke: 141
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • valdiz
Odg: hitno potrebna pomoc (servis Canon SLR-a)
« Odgovor #4 poslato: Decembar 30, 2008, 02:44:26 posle podne »
taj 1 što se vidi na displeju,se izgleda ne vidi na slikama  :) gledam već par sati,različite slike,al nisam ga uočio  :) ako ga uočim,zvaću servis.Kažeš da se to može skloniti,ako se pojavi na slikama  ???
hvala na lepim željama i brzom odgovoru  ;)
Canon G10 dok ne crkne

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: hitno potrebna pomoc (servis Canon SLR-a)
« Odgovor #5 poslato: Decembar 30, 2008, 02:52:29 posle podne »
Taj jedan ako postoji na CCD cipu, koliko ja znam moze da se ugasi softverski i da ga nema uopste, a umesto tackice koje ce da se pojavljuje kao mrtav pix, taj deo odnosno taj pix ce poprimiti izgled susednih pixela...Ali ako ga uocis jednom, gledaces ga uvek...to je taj djavo....  :(
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže valdevit

  • Član
  • **
  • Poruke: 141
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • valdiz
Odg: hitno potrebna pomoc (servis Canon SLR-a)
« Odgovor #6 poslato: Decembar 30, 2008, 03:09:44 posle podne »
znam ja kako sve to funk.,al vam kažem,da ga na slikama nisam našao  ??? da li je to moguće  ??? briga me za te pixele na displeju,bitno mi je da ih nema na slici...  ::)
Canon G10 dok ne crkne

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: hitno potrebna pomoc (servis Canon SLR-a)
« Odgovor #7 poslato: Januar 02, 2009, 11:24:19 pre podne »
I meni se odnedavno pojavio jedan problem!Naime,kad sam kupio ovaj svoj Ixus na fotografiji u punoj rezoluciji je bio jedan mrtav piksel(bijela tackica!),i nije mi smetao!Medjutim u zadnje vrijeme su se pojavila jos dva mrtva piksela na fotografiji i sad mi to vec smeta-vide se!Dobro,u redu kad resizujem fotku,onda se i ne primjete,ali kad nekom e-mailom posaljem fotku u punoj rezoluciji onda i primatelj fotke odmah to uoci i pita me o cemu se radi!?Sta da se radi?
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže valdevit

  • Član
  • **
  • Poruke: 141
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • valdiz
Odg: hitno potrebna pomoc (servis Canon SLR-a)
« Odgovor #8 poslato: Januar 02, 2009, 02:41:46 posle podne »
to mapiranje bi ti pomoglo  ;) uradi sve što ti je ljuba rekao i to je to  8)
Canon G10 dok ne crkne

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: hitno potrebna pomoc (servis Canon SLR-a)
« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2009, 09:18:07 pre podne »
...joj, toga sam se i ja plasio pre kupovine svakog monitora, aparata..da qcnem u drvo, za sada nisam imao losa isqstva...Tviti, uradi kako ti je predllozeno, odnesi  aparat na mapiranje tog piksela,,do tada, jedini spas je `heal` brush iz PS,  makar da ublazis problem..pozzz