Autor Tema: servis starih objektiva  (Pročitano 6997 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
servis starih objektiva
« poslato: Oktobar 15, 2015, 01:28:26 pre podne »
znam da za nikon ima servis za objektive, cak i matore, menjaju opto elemente originalnim i to sve funkcionise super, pretpostavljam da tako nesto ima i za canon ali ono sto me zanima je servis za "matorce" .. da li ima neko ko servisira objektive?

sta je fora, npr idiot da ogromne pare za vivitar iz potpuno retardiranog razloga (los matis, pomnozi umesto podeli, los dan, lose sve jbg) bez da ga dobro pogleda unutra i ispostavi se da je premaz na jednom od stakala unutra krenuo da se raspada (mutan je) i naravno to se vidi kroz objektiv, svako jace svetlo koje tuce u objektiv pravi svetlu blestavu fleku na sred slike .. sad kontam da taj unutrasnji staklic ne moze da se zameni originalom (ko zna koji je to premaz i ko zna za koji djavo sluzi - verovatno za hromatsku aberaciju) ali mogao bi sigurno bar da se ocisti pa da objektiv malo zeza boje po coskovima al bar da bude ostar .. jbg tako bi bio "donekle upotrebljiv" vs "potpuno neupotrebljiv" kakav je sada..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: servis starih objektiva
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 15, 2015, 09:32:52 posle podne »
Misa sa Zelenjaka, da ga rastavi i ocisti.
Verovatno je rec o budji koja se zapatila na socivu. Neki to sterilisu i onim zubarskim svetlima za polimerizaciju plombe ali bi u svakom slucaju trebalo rastaviti i ocistiti objektiv. Mislim da on to moze.

Ako je prljavstina izmedju dva slepljena sociva, onda se `dublet` izvadi zatim pece u rerni da se otopi smola, odvoji, ocisti, ponovo slepi i centrira i umontira u objektiv. Nije neki problem ali treba imati dobar kanada-balzam kao lepak i fokometar da centrira osu.  Ovo ne znam ko moze da ti uradi, ali to za dobrog majstora-opticara nije neki poduhvat.
Na zalost,  `Optika`koja je imala dobar servis, je privatizovana ...

Na kraju, probaj ovde:
DSLR Servis Beograd
TC Banjica - Suteren, lokal 044
www.dslr.rs

 


Na mreži arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: servis starih objektiva
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 15, 2015, 11:33:58 posle podne »
kako da dodjem do mise sa zelenjaka?
optika je privatizovana - privatnik im ugasio taj deo za servis optike ili?
dslr cu da overim svakako oni su mi na pljucomet sa miljakovca

danke
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: servis starih objektiva
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 16, 2015, 01:03:17 posle podne »
Jedino da odes na pijacu, onaj deo blize kamenickoj, tamo je do 4 pp; mislim da nedeljom ne radi, nisam siguran.
Od optike nema vise ni O a bili su vrlo ozbiljana kuca. Bio je njihov majstor Ilija Brkic koji je radio i kod kuce na vidikovcu ali nemam vise njegov kontakt.
DSLR je kod mene na Banjici, bio sam kod coveka da vidim kako to izgleda, jos to nije razradjeno ali covek deluje prilicno samouvereno i voljan je da odradi i popravku a ne samo zamenu delova.
Na zoni je dobio pohvalu http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=62486&st=20&start=20 , licno jos ne znam nikog kome je radio.
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2015, 01:06:54 posle podne od strane bobanf »

Na mreži arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: servis starih objektiva
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 16, 2015, 01:36:03 posle podne »
ma dslr mi je super blizu, ja sam na miljakovcu matori na banjici tako da prodjem tuda svakih par dana .. zvenac mi je malo nezgodan nisam tamo cesto a kad jesam to je vikend... videcu ovih dana dslr sta ce covek da kaze .. imam 2 objektiva koji imaju unutra problem, taj vivitar ima skoro celom povrsinom neku maglu i imam jedan 90mm tamaon isto mnogo lep objektiv ali ima neke "tackice" unutra po jednom od stakala, isto verovatno krenule neke gljive majke im ga ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu