Autor Tema: Panasonic TZ5 ili mozda nesto drugo?  (Pročitano 4407 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže James

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Panasonic TZ5 ili mozda nesto drugo?
« poslato: Decembar 03, 2008, 02:11:09 posle podne »
Pozdrav,

Planiram da zamenim svoj stari Cannon S1 IS sa nekim novijim kompaktnim digitalcem. Kako su mi se smucili ogromni fotoaparati a realno ne interesuje me neka preterana manuelna podesavanja treba mi fotoaprat koji ce biti mali, imati veliki ekran, po mogustvu sirokougaoni objektiv (da krece od 28mm) I sto veci raspon zuma I naravno da pravi kvalitetne fotografije :).
K
Koliko sam uspeo da provalim to je upravo Panasonic TZ5.

Da li je neko imao iskustva sa njim, kako se pokazao? Citao sam tonu tekstova na netu ali me interesuje vase iskustvo. Takodje znacilo bih mi ako neko navede potencijalno alternative, mozda neki Ixus, Olympus? Recimo da pare nisu neko ogranicenje

Hvala

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Panasonic TZ5 ili mozda nesto drugo?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 03, 2008, 02:47:53 posle podne »
Pozdrav i dobrodosao.
Na osnovu svega sto si napisao moze se reci da si sam dao odgovor na svoje pitanje. Ja zaista mislim da je u tvom slucaju Panasonic TZ5 najbolja kupovina.
Prethodnih godina je bilo dosta prituzbi kupaca TZ-modela na njihov veliki shum na fotografijama u slabosvetlosnim uslovima. To je sad u prilicnoj meri ispravljeno sa novim Panasonic-ovim senzorom poslednje generacije VENUS IV.
Ovde mozes videti kakve fotke u odnosu na prethodni model TZ3 pravi Panasonic TZ5:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=1&ma1=60&mo1=320&p1=2083&ma2=60&mo2=548&p2=3391&ph=2

Van mreže James

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Panasonic TZ5 ili mozda nesto drugo?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2008, 08:57:51 pre podne »
Hvala puno na odgovoru!  Je li mozes ako nije problem da navedes jos par modela kompatknih fotoaparata koji su u nekoj kategoriji 250e+ a da zaista vrede te pare?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Panasonic TZ5 ili mozda nesto drugo?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 04, 2008, 12:15:15 posle podne »
Canon A650 IS bi bio dobar, ali mislim da ne moze vise da se nadje. Dobar je i Sony H50, i uklapa se u tu cenu, ali je malo vecih dimenzija. Izbor je jako suzen ako se uzmu u obzir svi parametri koje si naveo.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Panasonic TZ5 ili mozda nesto drugo?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 05, 2008, 01:09:00 pre podne »
Mozda i neki model IXUS-a
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Panasonic TZ5 ili mozda nesto drugo?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 05, 2008, 08:20:35 pre podne »
Ne postoji Ixus od 28 mm sa UZ objektivom.

Prvi ozbiljniji je G10, ali je papreno skup i nije bas malih dimenzija.

@James
Ako si se navikao na Canonove fotke, bice ti potreban odredjeni vremenski period da se priviknes na Panasonicove.
(Obrnuto je lakse  ;))




Van mreže James

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Panasonic TZ5 ili mozda nesto drugo?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 05, 2008, 08:23:37 pre podne »
Je li to znaci da Panasonic pravi losije fotke?

S1 je zaista ok aparat ali ga je vreme pregazilo, spor procesor, uzasan za fotke sa losijim svetlom (nema on AF ili kao se zove lampic), velik, mali ekran. To su glavni razlozi zasto ga menjam