Autor Tema: Dobar foto ranac  (Pročitano 4719 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zeleni

  • Član
  • **
  • Poruke: 245
  • Nikon
    • Pogledaj profil
Dobar foto ranac
« poslato: Oktobar 04, 2015, 12:12:04 pre podne »
Trazim dobar foto ranac. Neke srednje velicine, da moze da stane telo, 2 do 3 objektiva i blic.
Idealno bi bilo da ima jos jednu pregradu u koju moze da stane flasica sa vodom.

Ono sto mi je bitno pri izboru:
- da je vodootporan i da ima dodatnu kabanicu  (rain cover)
- da je sto bolje oblozen zastitnim materijalom, u slucaju nekog udara
- da je napravljen od kvalitetnog materijala


Budzet mi je do 100 eura

:)
Moja oprema :
Nikon 7000
Nikon 50mm f/1.8G
Yongnuo 560 III

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Dobar foto ranac
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 04, 2015, 02:00:25 pre podne »
Trazim dobar foto ranac. Neke srednje velicine, da moze da stane telo, 2 do 3 objektiva i blic.

pogledaj vangarde kod ljube, ja imam 2 komada i presrecan sam sa njima a cene su vrhunske


Idealno bi bilo da ima jos jednu pregradu u koju moze da stane flasica sa vodom.
imaju one elasticne dzepove sa strane u koje moze flaska da udje lepo

Ono sto mi je bitno pri izboru:
- da je vodootporan i da ima dodatnu kabanicu  (rain cover)
- da je sto bolje oblozen zastitnim materijalom, u slucaju nekog udara
- da je napravljen od kvalitetnog materijala
svi vangardi pokrivaju ovo

Budzet mi je do 100 eura
moj up-rise 45 je 100 eur i do jaja je, ako hoces mogu ti poslati dodatno slika ako ti slike sa netu nisu dovoljne (to je ovaj manji ranac od dva sa slike)

pogledaj i ostale u toj cenovnoj klasi
http://pcfoto.biz/foto-rancevi_Strana_2_12_0_0_100

up-rise 45 http://pcfoto.biz/89634_vanguard-up-rise-45
nema mesto za laptop, ali to nisi ni trazio, odozgo-napred meni staje 2 blica, 3 flash trigera, externo napajanje za blic, punjac za bateriju od canona i jos nekih kablica i externi wifi triger za canon. skroz napred mi staje tablet, 2 telefona, sveska, softbox (spakuje se kao koverat) i jos neke sitnice a u sam ranac mi staje canon 50D sa objektivom (imas za njega quick access port sa strane ranca da mozes brzo da ga izvadis/vratis) + jos 5 "velikih" objektiva (red velicine 200-300mm veliki, ne red velicine 1000mm veliki :D )

ovde imas i kratak review tog ranca: https://youtu.be/_A4GN5lJhQY

ja sam za taj prvi ranac bas probao jedno 10 razlicitih, velikih, malih, top load, za rame, do 150eur mi je bio budzet i to mi se pokazao kao ubedljivo najbolji odnos cena/kvalitet/velicina/udobnost.. ovaj ogromni sad sto sam kupio je sto mi ponekad treba da ponesem malo vise opreme (2 tela, laptop..) + da spakujem jos i neku majcu, trenerku... pa da ne bi nosio ranac+torbu ja sam uzeo da imam i jedan veci ranac .. ali ovaj up-rise 45 satire za "svaki dan" .. ja ga obozavam a uklapa ti se u budzet :D

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Dobar foto ranac
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 04, 2015, 02:03:19 pre podne »
btw samo da budem jasniji, kad kazem "moj vangard up-rise 45" .. ne mislim da prodajem moj, ne dam ga, koristim ga :D ... nego imam taj model pa kazem "moj" .. kupio sam ga od ljube sto i tebi preporucujem :D http://pcfoto.biz/89634_vanguard-up-rise-45
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Dobar foto ranac
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 04, 2015, 03:05:49 pre podne »
jos jedna stvar, najveci "odeljak" u torbi ti je za objektive... potpuno logicno ali vrlo cesto ne padne na pamet jer se fokusiras da je "to za objektive" je da su ove pregrade za objektive pomerive tako da ti mozes da umesto imas mesta za 6 velikih objektiva i aparat preslozis to da imas mesta za aparat + 2 velika (ili 4 mala nebitno) objekitiva i mesto za rezervnu trenerku, peskir, carape...
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dobar foto ranac
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 04, 2015, 09:57:48 pre podne »
Ja imam ovakav:  http://www.ebay.com/itm/DSLR-Digital-Camera-Backpack-Case-Pro-Sling-Shoulder-Bag-for-Canon-Nikon-Sony-/291344853670?hash=item43d581aaa6

Vec 2 godine, i prezadovoljan sam. Odlicno stiti, kad se nosi kako je predvidjeno, lako je izvaditi aparat, ima dosta prostora (d3200 + 18-105, 70-300, 28-70, 50mm, i jos nesto sitne opreme (kartice, krpa za ciscenje, filteri razni...).

Van mreže Zeleni

  • Član
  • **
  • Poruke: 245
  • Nikon
    • Pogledaj profil
Odg: Dobar foto ranac
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 04, 2015, 04:17:24 posle podne »
@ahri Hvala ti na preporuci i detaljnom objasnjenju ,ovaj Vanguar Up Rise 45 mi deluje bas super. :D

Trenutno imam foto torbu, posto cesto putujem busem/vozom bas mi je nezgodna za nosenje, mnogo mi vise odgovara ranac, a takodje ga planiram i za neke setnje po planini.
:)
Moja oprema :
Nikon 7000
Nikon 50mm f/1.8G
Yongnuo 560 III

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Dobar foto ranac
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 04, 2015, 04:38:09 posle podne »
btw kabanica je na vangard rancima "deo ranca" imas dzep iz kog je izrolas i navuces na ranac. ne skida se sa ranca, samo je svuces sa ranca i urolas nazad u dzep .. dakle nije nezavisna stvar koju mozes da zaboravis :D

razmisli ako nosis i lap sa sobom onda uzmi neki model koji ima i slot za laptop, meni se ta firma pokazala bas do jaja, video sam od nekih "poznatijih" firmi rance koji su istog kvaliteta a po 2-3 puta vecoj ceni .. ono sto sam vidjao jeftinije od vangarda je zve bilo primetno losijeg kvaliteta..  ja sam jedno mesec dana isao, gledao, pipkao, citao reviews, gledao filmove dok nisam odabrao taj up-rise ... meni je potpun pogodak za 90% potreba, za onih 10% sam uzeo ovaj ogromni ali on tebi tesko da treba .. tako da pogleda up-rise seriju, imas i manje od ovog mog za manje para .. mada mislim da ti je 45 idealan, on ti je velicine "klasicnog ranca", sto ne napunis opremom napunis drugim stvarima koje nosis sa sobom :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže CostaWild

  • Junior
  • *
  • Poruke: 89
  • Pol: Muškarac
    • CostaWild
    • Pogledaj profil
    • Fliiby
Odg: Dobar foto ranac
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 04, 2015, 09:11:43 posle podne »
Kao što reče arhi pogledaj vanguard up-rise 45 kod Ljube.
Smrt i život u jeziku stoji. Koliko je maečak oganj, a kolike li velike stvari požiže; tako i čovečiji jezik- mala vešt u nami a vrlo golemo zlo čini. Gavrilo Stefanović Venclović