Autor Tema: sramota  (Pročitano 6031 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
sramota
« poslato: Septembar 27, 2015, 12:44:18 pre podne »
svaki put kad prodjem ovuda bude me blam od samog sebe ... moram naci jednom vreme da iscimam neki kopter da snimim ovo iz pticije perspektive ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Na mreži arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: sramota
« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2015, 01:19:17 pre podne »
nisam 100 godina prosao studentskim trgom, jutros cekah drugara da idemo za NS ... nisam imao pojma na sta se ovo pretvorilo :( ..

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: sramota
« Odgovor #2 poslato: Septembar 29, 2015, 05:39:30 posle podne »
Arhi gde je ono djubrište, tragično i crno, mraačno i užasno? Ima jedno slično kod POžarevca, na obilaznom putu, često prodjem onuda i stidim se ljudskog roda. Zamisli proleće, mlado drveće prolistalo krenulo žita a na svakoj grančici, svuda dokle ti oko doeže plastične kese grada Požarevca! Pa zar ne mogu da nabace desetak cm zemlje preko te sramote, posade neku travu...A PLATO, preko koga predjem svaki dan, je dokaz gde nam je kultura i čitanje stiglo. Destrukcija na sve strane, izgledamo sve više i više na siromašna crnačka predgradja Johanesburga ili New Yorka...

Na mreži arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: sramota
« Odgovor #3 poslato: Septembar 29, 2015, 06:17:56 posle podne »
deponija je na autoputu kod novog sada, tj fotkano je sa parkinga megamarketa RODA i Hajneken pivare u novom sadu (drzao neko predavanje tu na nekoj IT konferenciji, slikao posle predavanja) ... ta deponija me iritira svaki put kad tuda prodjem a cesto prolazim tim autoputem na putu ka ugarskoj .. mislio sam iskreno da je malo dalja od novog sada no kad ja tamo a ono medjutim .. sad isao bas u novi sad i .. deponija je tu ..

a za plato, nemam komentar, znao sam da knjizara ne radi ali ovo kad sam video pripalo mi je muka
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: sramota
« Odgovor #4 poslato: Septembar 29, 2015, 07:14:48 posle podne »
Sličnih i gorih deponija ima pored svakog većeg mesta u Srbiji.

Na mreži arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: sramota
« Odgovor #5 poslato: Septembar 29, 2015, 07:19:46 posle podne »
Sličnih i gorih deponija ima pored svakog većeg mesta u Srbiji.

verovatno ali meni je ova bas vidljiva... znam da ih ima mnogo ali su nekako sklonjene
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: sramota
« Odgovor #6 poslato: Septembar 29, 2015, 08:45:13 posle podne »
Šta znam.Meni je bolje ovako kad su vidljive.Na primer, deponija na Zlatiboru je sklonjena od očiju turista, a mesto na kom se nalazi je totalna katastrofa.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: sramota
« Odgovor #7 poslato: Septembar 29, 2015, 09:23:15 posle podne »
[bprijatelji[/b] beogradska je u selu Vinča, na divnoj plodnoj zemlji gde su nekad bili voćnjaci i OGROMNA je, na samoj obali Dunava ( o zagadjenosti Dunava nekom drugom prilikom, ali i to je tragedija, reka puna plastike). Svuda u svetu ovakve deponije daju energiju i recikliraju ono što se da reciklirati. Kažu da Japanci recikliraju 92% komunalnog otpada... U Njujorku je rat ko će držati deponije bar sam to gledao na nekom dobrom filmu, baš zbog reciklaže. Isto važi i za Beč. Ali, iskreno, trg sa knjižarom PLATO i njegov izgled nije manja tragedija po naš narod, verujte mi kolege. A tg se zove studentski, ergo akademski, školovan...

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: sramota
« Odgovor #8 poslato: Septembar 29, 2015, 11:08:21 posle podne »
Odvratna je ta deponija i nije mi uopšte jasno zašto je tako blizu auto puta.
A kad sam video tvoju sliku - još gore!
Mi iz NS vrlo retko imamo taj pogled jer taj deo auto puta ne koristimo; vidimo je samo bočno uglavnom kad idemo na sever. 
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Na mreži arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: sramota
« Odgovor #9 poslato: Septembar 30, 2015, 02:44:32 posle podne »
Odvratna je ta deponija i nije mi uopšte jasno zašto je tako blizu auto puta.
A kad sam video tvoju sliku - još gore!
Mi iz NS vrlo retko imamo taj pogled jer taj deo auto puta ne koristimo; vidimo je samo bočno uglavnom kad idemo na sever.
nije poenta u izbegavanju, jeste to gore kod severne petlje pa ostane iza ledja kad krenete ka bgd-u ali .. ta ogavstina je pored samog ns-a .. ono ima zgrada sa ove strane auto puta, tu ljudi zive .. sentandrejski put, naselje klisa .. nema sanse da to ne ubija po nosu kad dune sa istoka
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: sramota
« Odgovor #10 poslato: Septembar 30, 2015, 07:18:11 posle podne »
Ne kažem da izbegavamo, nego da retko koristimo jer te tako put vodi ka severu. Zato mi je još gore kad sam video tvoju sliku.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: sramota
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 03, 2015, 05:35:49 posle podne »
Pre dve nedelje sam bio u Pinkiju na nekom kosarkaskom turniru, i po ko zna koji put sam se zgrozio stanjem tog objekta. U pripravnosti je jedna ogromna skela, pomocu koje radnici kace kante na plafon kako kisnica ne bi padala neren za vreme utakmice.

Stolice... to je tek posebna prica. Bez ikakvog preterivanja u proceni, rekao bih da je manje od 10 % uopste u komadu i pricvrsceno za metalnu konstrukciju. Sto bi rekli ovi iz guz papir stampe: STRAVICNO!!!
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: sramota
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 04, 2015, 09:34:08 posle podne »
Zoran sve je više ovakvih sramota...zapravo, iznenadim se kad vidim da nešto ne izgleda kao ove fotografije koje si postavio. Sve nekako propada, a im se prosto navikavamo na sav taj užas i rugobu i guramo nekako napred. Quo vadis Otadžbino?

Na mreži arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: sramota
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 04, 2015, 10:14:46 posle podne »
a im se prosto navikavamo na sav taj užas i rugobu i

bem li ga, ovde ima i moci i pameti da se na taj problem ukaze, ako nece "elita" da ukaze na taj problem sta mozemo ocekivati od "obicnog gradjanina" ... kontam da bi ako nista bar mogli da nakrcamo malo fotki pa onda presmorimo nekog novinara da isprica pricu o bar delu njih
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu