Autor Tema: Jonsko leto (Parga, Grčka)  (Pročitano 8023 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Jonsko leto (Parga, Grčka)
« poslato: Septembar 21, 2015, 10:35:41 posle podne »
Nekolicina sa ovogodišnjeg letovanja, inače smo oduševljeni samim mestom i atmosferom/živošću kojom odiše :)
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jonsko leto (Parga, Grčka)
« Odgovor #1 poslato: Septembar 21, 2015, 10:37:21 posle podne »
...
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jonsko leto (Parga, Grčka)
« Odgovor #2 poslato: Septembar 21, 2015, 10:39:04 posle podne »
...
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jonsko leto (Parga, Grčka)
« Odgovor #3 poslato: Septembar 21, 2015, 10:40:13 posle podne »
...
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jonsko leto (Parga, Grčka)
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 09, 2015, 02:01:40 pre podne »
Jeste poenta teme delom i da pokaže atmosferu mesta na kojem smo bili (putopis), ali bih ipak bio zahvalan na ponekom komentaru vezanom za postavljene fotografije... :)

Istina da fotografišem kompaktom (i bez neke posebne dodatne opreme, osim stalka), što me možda odmah kategoriše kao ''neozbiljnijeg'' ili bez puno mogućnosti za napredak, ali nadam se da nije po sredi osećanje da bi ikakvo komentarisanje bilo puko trošenje vremena i reči (barem ne iz pomenutog razloga)...? Pa i da jeste, zaista mi ne bi bio problem da to direktno i čujem, ovo ignorisanje mi je najgore :(

Istina je i da u fotografiji jednostavno uživam pa mi je suština bitnija od forme, ali mi znači da čujem kritike (mnogo) iskusnijih i ozbiljnijih kolega kojih ovde na forumu itekako ima, i da vremenom formu bolje prilagodim suštini koju želim da istaknem, tako da ona možda bude očiglednija i posmatračima sa strane, a ne samo meni samom.

U redu, sa ove vremenske distance (i čitajući aktuelne diskusije u nekim drugim temama), računam da sam pre svega preterao sa brojem fotografija. Jeste da mi je velika većina smislena iz ovog ili onog razloga (naglašavam, meni) i da bih voleo da čujem mišljenje o njima, ali razumem i da ljudi nemaju vremena da se previše udubljuju, pogotovo kad naiđu na ovako obimnu, a opet i ne toliko posebno temu.

Sa druge strane, nije mi želja bila da pokažem nepoštovanje vremena/inteligencije članova foruma, niti ovaj forum vidim kao mesto gde je u redu bapnuti nasumične slike sa letovanja (Fejsbuk, i smatram da nisam to ni uradio), već je ideja bila pružiti priliku da se lakše probere ono što je bolje i odmah ukaže na ono što definitivno ne valja, kao i ostaviti više mogućnosti da se daju sugestije za ostatak materijala, tamo gde su poboljšanja moguća.

Definitivno sam mogao da redukujem broj fotografija barem za pola (autocenzura), ali računam da bih možda izbacio neku za koju je moguće dobiti vrednu kritiku iz koje bih još nešto naučio, kakva god ta kritika bila, a da sa druge strane nije problem jednostavno ignorisati one koje nisu vredne pomena - ali mi je teško da poverujem da su ovde sve takve...? Ali i ako jesu, recite slobodno, čisto da znam za ubuduće, iskustvo se stiče greškama.

Iako za većinu slika, koje bih možda izbacio, dobijem po ušima, ako se među njima nađe i par onih koje izvuku poučan komentar, mislim da itekako vredi što sam ih ostavio, meni sigurno, a verujem i drugima koji su sličnog nivoa (ne)znanja kao ja.

Elem, ukoliko neko ipak bude imao vremena (i misli da vredi isto utrošiti ovde), cenio bih ako bi, po svojoj proceni, izdvojili par boljih slika, par onih kojima nije mesto ovde, i par onih koje bi nešto drugačijim pristupom bile bolje. Naravno, svako dodatno pojašnjenje zašto mislite to što mislite je plus. Hvala! :)
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2015, 02:05:37 pre podne od strane BugA »
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jonsko leto (Parga, Grčka)
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 09, 2015, 02:19:41 pre podne »
Previse fotki u temi druze ko moze ovoliko fotki ozbljnije da analizira. Ja cu napisati koje se meni fotke svidjaju  :)

2...Poslednja u prvom topicu
4 i 5 u drugom topicu ,
 treca u trecem topicu,
 2 , 3 u cetvrtom topicu ... Vecina ostalih mi je za album sa letovanja, ili su mi nezanimljivi motivi ili imas pogresno doba dana kad si fotkao...mada sam mozda preskocio neku koja mi se svidja:)

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jonsko leto (Parga, Grčka)
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2015, 02:50:39 pre podne »
Pa da, eto tako, kratko i jasno, hvala :)

Vidiš, na primer, da sam ja birao da li da postavim drugu ili treću fotku u trećoj poruci (broj 24 ili 25), verovatno bih izabrao ovu prvu. Kod ove koja se tebi više dopala (treća, slika 25) malo me nervira ostrvce skroz desno, želeo sam da i njega smestim u kadar (da bude nešto drugačiji od prethodne forografije), ali se na njega odmah nadovezuje još jedno, za koje definitivno nije bilo mesta, pa i ovo deluje malo presečeno, knap.

Ako možeš, zanima me primer (broj) neke fotografije za koju misliš da bi bila bolja da je slikana u neko drugo doba dana, i kad?

p.s. Fotografije su numerisane brojevima od 1 do 40 (IMG_#XX), možda je lakše tako direktno ih pominjati, nego brojati koja je koja u kojoj poruci :D
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jonsko leto (Parga, Grčka)
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2015, 02:59:27 pre podne »
Nevezano za aparat kojim su slikane, slike su i lepe i prijatne za gledanje.
Generalno ima i onih turističkih, ali i par onih koje imaju potencijal i za više od toga... 6,11,25.

Koje bi ja eventualno ˝zaobišao˝prilikom postavljanja na forum....
To su one koje ili ne govore ništa posebno oku posmatrača ili one koje su po karakteru tvoje (vaše) lične, pa više odgovaraju FB profilu ili ličnom albumu. 10,14,18,29,30,33.

A za odsustvo komentara, šta da kažem... :)
Većina forumaša se zadovolji informativnim pregledeom samog mesta (ja lično sa apetitom to uradim), a svaka dalja kreativna analiza izostane.

Apatija, nedostatak volje i inspiracije, ko će ga znati...Uglavnom, to je na formu već odavno primećeno ali malo šta se tu može uraditi na kraći rok, pa nemoj da te to čudi...

Zaista cilj svih nas treba da bude da nam fotografije budu što bolje, a analiza i komentari su jako sretstvo za postizanje tog cilja.


« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2015, 03:12:29 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jonsko leto (Parga, Grčka)
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2015, 03:14:28 pre podne »
Pa kad malo bolje pogledam i bolja je 24  imas brodic koji dodaje dinamiku fotki, imas prednji plan, zanimljiv lepu liniju ostrva i nebo... To ti je kad saljes mnogo slicnih fotki pa ne moze da se udubi covek :) Nije ovde ono ostrvce problem , nego sto  je 24 kompletnija fotka, po meni:)

npr 23 da si fotkao pred zalzak sunca, isto si mogao devojku da potamnis ali bi dobio mirne higlihte , lepse boje ...ista prica i za 22 ...29 prejako sunce ... 36 da si lovio zlatan sat mogla je da ispadne sjajno ...

Uglavnom dobro kadriras ,sad samo vise cekanja pravog trenutka i bilo bi ovo jos dosta bolje. :)

p.s pejzazisti ce ti bolje savete i komentare dati nego ja :)

Na mreži arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Jonsko leto (Parga, Grčka)
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 09, 2015, 03:21:29 pre podne »
meni su sve lepe, ali ja volim da gledam fotke sa putovanja i nisam ni f od fotografa pa samo tako i mogu da ih posmatram, kao laik, tako da to sto su meni lepe ne znaci nista ... a ako bi neke izdvojio, u 3 ujutro ovako gladan ko pas nakljukan antibioticima oni kolaci i ono grozdje su mi extra, ali vise motiv nego same fotke ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jonsko leto (Parga, Grčka)
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 09, 2015, 03:22:09 pre podne »
A eto, a ja sam se opredelio za 25 u odnosu na 24 jer mi taj brodić pravi razliku izmedju turističke i pejsažne fotografije.  :)
Nekom drugom on daje pak potpuniju fotografiju.

Zaista mnogo toga je u oku posmatrača, ali svaka ozbiljno izrečena analiza je dobra jer navodi na razmišljanje i traženje boljih budućih rešenja.
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jonsko leto (Parga, Grčka)
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 18, 2015, 10:38:50 posle podne »
Malo me obaveze omeše da se ranije javim, ali hvala svima na komentarima/kritikama/sugestijama u međuvremenu :) Ne treba tu puno, ali po koje razmišljanje tu i tamo znači, da se neke stvari sagledaju iz drugačijeg ugla.

Argon je lepo sumirao:
Zaista mnogo toga je u oku posmatrača, ali svaka ozbiljno izrečena analiza je dobra jer navodi na razmišljanje i traženje boljih budućih rešenja.

... oni kolaci i ono grozdje...
arhi, pod ''kolači'' pretpostavljam da misliš na sliku #39, to su zapravno sapuni ;D I ja bih rekao da je ta slika jedna od lošijih, ali je motiv i meni bio zanimljiv, a nisam baš nešto uspeo bolje da komponujem prikaz, dosta je šarenila (a i ljudi) bilo unaokolo.
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Na mreži arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Jonsko leto (Parga, Grčka)
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 19, 2015, 02:00:37 pre podne »
pazi stvarno sapuni, pazi toliko sam bio gladan kad sam gledao tu fotku prvi put bio sam ubedjen da su neki kolaci :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu