Autor Tema: Potrebna pomoc oko problema sa objektivom!  (Pročitano 3270 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže pandolina

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Potrebna pomoc oko problema sa objektivom!
« poslato: Avgust 29, 2015, 05:51:23 posle podne »
Kupila sam fotoaparat pre 10 dana, Nikon D3300 15x55mm. Kada otvaram objektiv pritiskom na dugmence, negde na pola puta otvaranja nesto kvrcne, a kada manuelno izostravam sliku nece u potpunosti da je izostri. To mi se desilo danas, pre ovoga nista slicno. Ne znam u cemu je problem, da li u samom objektivu ili je nesto drugo u pitanju? Slika ne ispadne lose, vec se kroz trazilo ne vidi dobra izostrenost. Hvala unapred!

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc oko problema sa objektivom!
« Odgovor #1 poslato: Avgust 29, 2015, 06:12:28 posle podne »
Ako imaš dioptriju u + ili u -  pogledaj prvo da li ti je to podešeno na onom malom točkiću iznad tražila.... ( ne znam tačno gde je kod nikona ali tu je negde sigurno)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc oko problema sa objektivom!
« Odgovor #2 poslato: Avgust 29, 2015, 06:20:08 posle podne »
Da li  se to sa kvrckanjem oduvek čulo?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Potrebna pomoc oko problema sa objektivom!
« Odgovor #3 poslato: Avgust 29, 2015, 10:47:41 posle podne »
Kupila sam fotoaparat pre 10 dana, Nikon D3300 15x55mm. Kada otvaram objektiv pritiskom na dugmence, negde na pola puta otvaranja nesto kvrcne, a kada manuelno izostravam sliku nece u potpunosti da je izostri. To mi se desilo danas, pre ovoga nista slicno. Ne znam u cemu je problem, da li u samom objektivu ili je nesto drugo u pitanju? Slika ne ispadne lose, vec se kroz trazilo ne vidi dobra izostrenost. Hvala unapred!
To kvrckanje se desava sa svim 18-55 VR II objektivima kad se kace i skidaju sa D3300, uoceno jos ranije. Nije nikakav kvar i slicno.
Za isostravanje isprobaj ovo sa podesavanjem dioptrije pored trazila, ako nije do toga onda u servis.

Van mreže pandolina

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc oko problema sa objektivom!
« Odgovor #4 poslato: Avgust 30, 2015, 12:49:32 posle podne »
Hvala puno na odgovorima, u pitanju je bila dioptrija. Pocetnik sam pa se jos ucim. :)
Crni_bombarder, ne mislim na kvrckanje kada se stavlja objektiv,  za to znam da je normalno, vec na to kada je objektiv vec na mestu i otvara se kako bi moglo da se slika, onda u medjuvremenu nesto kvrcne dok drzim prst na dugmencetu objektiva pomocu kojeg ga otvaram. Dakle, nema veze sa kacenjem istog na fotoaparat..

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna pomoc oko problema sa objektivom!
« Odgovor #5 poslato: Avgust 30, 2015, 01:05:40 posle podne »
Pogledaj da li u nazivu objektiva imas i slova VR.
Ako imas onda je to sto cujes verovatno stabilizacija koja radi svoj posao... :)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8