Autor Tema: Zamrzni jedan trenutak u vremenu...  (Pročitano 5124 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BlackRaven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
  • “Your first 10,000 photographs are your worst.” ―
    • Pogledaj profil
Zamrzni jedan trenutak u vremenu...
« poslato: Avgust 26, 2015, 12:28:39 pre podne »
Da odmah objasnim nesto sto je svima ocigledno,verovatno... sve ove fotke su skinute s raznoraznih drustvenih mreza na koje sam ih svojevremeno postavljao.Razlog tome je krah hard diska i gubitak originalnih fotografija...verovatno se jos neko suocio s ovakvom situacijom  :(     Voleo bih da komentari budu konstruktivna kritika.Pozz svima iz Subotice...
Vecina je fotkana objektivom Nikkor 50mm 1.8 a exif... e exif ne mogu da pronadjem
Nikon D80 / Zenit M
 < Nikkor 50mm 1:1.8 ><Nikkor 18-105 1:3.5 - 5.6 >< Helios 44-2 58mm 1:2 >

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Zamrzni jedan trenutak u vremenu...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 26, 2015, 03:59:35 posle podne »
Ovako dobar naslov ne opravdavaju fotografije, ni u jednoj fotografiji prosto nema nista sto moze da se procita, mozda prva jer ta ruka posle ovog zahvata vise nikad nece biti ista, ostale su mi sve nesto na pola ne znam sta da mislim o njima, tehnicki deo ne mozemo komentarisati ali kako mi se cini sa 1.8 si bas masio fokus i to mnogo dobro :D

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Zamrzni jedan trenutak u vremenu...
« Odgovor #2 poslato: Avgust 26, 2015, 11:39:05 posle podne »
...u potpunosti se slazem sa Goxy89...
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Zamrzni jedan trenutak u vremenu...
« Odgovor #3 poslato: Avgust 26, 2015, 11:51:12 posle podne »
i ja se slazem za Goxije i Djoletom, nema nicega zbog cega bi zastao na nekoj od fotografija. Ona devojka ima potencijala kao i zena koja se moli, samo da su u fokusu.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zamrzni jedan trenutak u vremenu...
« Odgovor #4 poslato: Septembar 03, 2015, 10:38:49 pre podne »
Meni je druga ok, samo kad bih skontao sta drzi u ruci... Solja, casa, ili nesto trece... I, naravno, da je malo fokus bolje pogodjen.
Baka koja se moli bi bila odlicna da je fokus gdje treba...
Fotografija ispod macke mi je totalno nejasna... Tj, ne znam sta je poenta...
Djevojka sa mrezom ispred lica... opet nedefinisan fokus. Nije ni na prvoj mrezi, nije na ocima... Tj, negdje je blize prvom dijelu mreze...

Van mreže BlackRaven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
  • “Your first 10,000 photographs are your worst.” ―
    • Pogledaj profil
Odg: Zamrzni jedan trenutak u vremenu...
« Odgovor #5 poslato: Septembar 11, 2015, 06:08:09 pre podne »
Hvala svima na iscrpnim kritikama... da,šolja je u pitanju.... Kako bih rekao,apsolutni sam početnik tako da je sve ovo još uvek vežbanje za mene...još jednom hvala na kritikama... BTW,ona fotka koja je nekima bila nejasna(majka i ćerka  u toku molitve) učestvovala je na tri četiri izložbe autorske grupe "32" iz Beograda,radove za izložbu žirirao Tomislav Peternek...
Nikon D80 / Zenit M
 < Nikkor 50mm 1:1.8 ><Nikkor 18-105 1:3.5 - 5.6 >< Helios 44-2 58mm 1:2 >

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Zamrzni jedan trenutak u vremenu...
« Odgovor #6 poslato: Septembar 11, 2015, 01:39:40 posle podne »
Suštinski, ovde je najveća greška to što su fotografije nabacane. Ipak bi trebale da budu nekako tematski presložene. Ako ne možeš da ih uklopiš u jednu, uvek je bolje da ih objaviš u posebnim temama. Nemamo ograničenja tog tipa, a i bolje je tako, jer svaka fotka zaslužuje sopstveni naslov, ma kakva bila.

Što se samih fotografija tiče, moram da priznam da mi nakon prve, skoro sve ostale deluju mlako. Prva ima to NEŠTO što je izdvaja, ne samo iz ove serije, nego iz buljuka drugih fotografija uopšte. I sadržajno, a i u pogledu likovnih pravila, ona je gotovo izvrsna! Ostale, čak i da su dobre, ne zaslužuju da se nađu iza dotične.

Ipak, da ti skrenem pažnju na još par stvari. Peta fotka, molitva koju si pomenuo... meni jeste solidna, mada bi se možda bolje bolje kotirala da nije prve koja baca senku. Četvrta... aj' kadriranje manje/više (moglo je mnogo bolje), ali ono - selektivna seturacija? Kloni se toga... postaćeš impotentan. ;D

Pozdrav

Van mreže BlackRaven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
  • “Your first 10,000 photographs are your worst.” ―
    • Pogledaj profil
Odg: Zamrzni jedan trenutak u vremenu...
« Odgovor #7 poslato: Septembar 12, 2015, 12:54:18 posle podne »
Hvala na posvecenom vremenu i savetima,Storm... :thumbsup:
Nikon D80 / Zenit M
 < Nikkor 50mm 1:1.8 ><Nikkor 18-105 1:3.5 - 5.6 >< Helios 44-2 58mm 1:2 >

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Zamrzni jedan trenutak u vremenu...
« Odgovor #8 poslato: Septembar 13, 2015, 08:17:32 posle podne »
Posle dužeg vaganja da li da se javim ili ne, ipak sam se odlučio za komentar, jer ga iznosim sasvim dobronamerno. Black Raven je očigledno čovek sa velikim fotografskim ambicijama, i mislim da ima i dobre ideje, hrabre pristupe, a mislim da nedostaje tehnika i način kako da realizuje svoje dobr fotozamisli. To će doći vremenom i radom. Inače, i kada sam prvi put pogledao seriuju (slažem se da je valitetom jako neujednačena) meni je za oko ponajviše zapala "Molitva" bez obzira na to ko je žirirao (što je i te kakav kompliment!). Naprosto, fotografija ima to NEŠTO kako kolega reče. Ostale su, po meni, daleko ispod i to kako koja...

Van mreže BlackRaven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
  • “Your first 10,000 photographs are your worst.” ―
    • Pogledaj profil
Odg: Zamrzni jedan trenutak u vremenu...
« Odgovor #9 poslato: Septembar 15, 2015, 05:02:49 pre podne »
Hvala najlepše na iskrenom mišljenju i savetima,Oldtimer.... sve što si rekao je tačno,nedostaje mi iskustvo,a to je nešto što ne može preko noći da se stekne... Još jenom,hvala na svemu!
Nikon D80 / Zenit M
 < Nikkor 50mm 1:1.8 ><Nikkor 18-105 1:3.5 - 5.6 >< Helios 44-2 58mm 1:2 >

Van mreže BlackRaven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
  • “Your first 10,000 photographs are your worst.” ―
    • Pogledaj profil
Odg: Zamrzni jedan trenutak u vremenu...
« Odgovor #10 poslato: Septembar 15, 2015, 05:10:47 pre podne »
@SToRM48 Četvrta... aj' kadriranje manje/više (moglo je mnogo bolje), ali ono - selektivna seturacija? Kloni se toga... postaćeš impotentan. ;D

Nije bilo selektivne saturacije,to je moj mačor,sijamac,oni imaju plave oči,to je merilo da li je čistokrvan...
Nikon D80 / Zenit M
 < Nikkor 50mm 1:1.8 ><Nikkor 18-105 1:3.5 - 5.6 >< Helios 44-2 58mm 1:2 >