Autor Tema: Dalmacija2  (Pročitano 2449 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže barajevic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Dalmacija2
« poslato: Avgust 21, 2015, 01:54:11 pre podne »
Jako mi je zao sto je doslo do polemike u pogresnom pravcu u prethodnoj temi. Na zalost zbog posla i vremena nisam stigao ranije da odgovorim tamo dok je bilo otkljucano pa zato sad pravim temu sa istim imenom al drugim brojem. Povodom cele one polemike trenutno nemam zivaca (oci mi se sklapaju) da napisem nesto samo se nadam da ce ubuduce biti vise konstruktivna i da ne predje u prepucavanje.
Evo jos par slicica koje sad stigoh da izbacim.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija2
« Odgovor #1 poslato: Avgust 21, 2015, 02:51:33 pre podne »
@barajevic
Nema to veze sa tobom, a sa cim ima veze vise nije bitno, svakako su glipi razlozi da bi se o tome dalje diskutovalo. Imas izvinjenje od mene zbog toga sto sam ti upropastio temu mesto da se suzdrzim od besmilslene diskusije... 
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2015, 03:35:31 pre podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija2
« Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2015, 03:05:47 pre podne »
Barajevic, izvinjenje za prethdnu temu i ako ti treba pomoc ili savet, obrati mi se preko privatne poruke.
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2015, 03:49:39 pre podne od strane smarko »

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija2
« Odgovor #3 poslato: Avgust 21, 2015, 03:16:28 pre podne »
...
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2015, 03:24:41 pre podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija2
« Odgovor #4 poslato: Avgust 21, 2015, 03:42:09 pre podne »
1. Fina boja i atmosfera mora, ali ne valja centralna kompozicija. Ovde bi odgovaralo 2/3 more, 1/3 nebo, ako vec hoces ovakav motiv.
2. Dobro zamisljeno, ali lose realizovano. Stresena fotografija, desni dio malo sprzen. Prilicno dobro pogodjeno pravilo trecine, ali bi ovde vise odgovaralo da je bilo u donjoj desnoj, a ne gornjoj desnoj. Doduse, ni sam cvijet nije nesto zanimljiv, ali je mogao imati potencijala.
3. Onako, moze da prodje... Nije bas neki motiv, a i sunce je bilo jos pojako. Najveci problem je sto nema prevelike razlike izmedju cvijeta u fokusu i pozadine. Tj, pozadina odvlaci previse paznje.
4. Najbolja u seriji, ali je nebo pregorilo, a i drvo si mogao citavo da uhvatis. I ovde bi, kao i na drugoj, vise odgovaralo da je drvo u donjoj desnoj "sredini".
5. Opet fino zamisljeno... Bilo bi bolje da zena (cini mi se da je osoba zenskog pola...) stoji desnije, tj, njeno vise u lijevo, na vrhu tog najviseg dijela, i da gleda na istu stranu gdje i sada, tj, na lijevo, tj, njeno desno.


Ovo je moje vidjenje fotografija. Sve u svemu, ima potencijala. ;)
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2015, 03:44:12 pre podne od strane blackbeast »