Autor Tema: Nekoliko likova!  (Pročitano 3694 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže barajevic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Nekoliko likova!
« poslato: Avgust 06, 2015, 02:04:55 posle podne »
Evo nekoliko portreta se nakupilo koji se meni licno najvise svidjaju! :) Pa da bacim i ovde na kritiku!  :)

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko likova!
« Odgovor #1 poslato: Avgust 06, 2015, 02:08:59 posle podne »
Ova na pecanju mi se svidja ali si isekao stap, verovatno zato sto si jurio da uhvatis da sunce izbija iz glave, mada mislim da si napravio da uhvatis stap a da je sunce negde pored a da je stap ceo da bi dobio lepsu siluetu...

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko likova!
« Odgovor #2 poslato: Avgust 06, 2015, 06:52:50 posle podne »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže barajevic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko likova!
« Odgovor #3 poslato: Avgust 06, 2015, 11:36:50 posle podne »
@Goxy89:
Mislim da je u celoj slici bio ceo stap ali mi je bilo bezveze jer je nebo nesto iznad bilo budjavo i gomila praznog prostora. Nisam bas mnogo mogao tu da se zadrzavam jer je random ribar neki bio pa da ga ne smaram mnogo :)

@Pericha:
U kom smislu?? :)
Predposlednja i jeste sa seta a verovatno ti je i lik poznat. :)

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko likova!
« Odgovor #4 poslato: Avgust 07, 2015, 12:50:28 pre podne »
Evo nekoliko portreta se nakupilo koji se meni licno najvise svidjaju! :) Pa da bacim i ovde na kritiku!  :)

@Pericha:
U kom smislu?? :)
Predposlednja i jeste sa seta a verovatno ti je i lik poznat. :)


Gledam portrete nezavisno, kako si ih i postavio. Na svakom imam zamerku na osnovne, različite stvari. Ne bavim se portretima, ali mi nešto štima ili ne.
Nije mi poznat lik. Slabo pratim TV, domaći još slabije.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže barajevic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko likova!
« Odgovor #5 poslato: Avgust 07, 2015, 12:55:28 pre podne »
Aha, da, mozda sam zaboravio da navedem da nije serija nego eto neki moj generalni izbor u zadnjih godinu dana.
Pa tome i sluzi forum, za kritike :D raspisi se ako stignes sta fali. :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nekoliko likova!
« Odgovor #6 poslato: Avgust 07, 2015, 01:13:28 pre podne »
Prva fotka mi se ne svidja, jednostavno te ne kontrolisane boje po subjektu ja ne volim , ali to subjektivan osecaj .

Druga , pa kadar vise manje ne stima, i kod portreta nikad ne seci u predelu vrata , pozadina mi je malo nemirna ,mada je blurovano vidim tu neke ljude. Ali pre svega ovde ne stima kadar.

Treca najbolja iz serije, svidja mi se svetlo kadar je uredu, pozadina efektna

Cetvrta po meni si trebao siri kadar. Verujem da si hteo da naglasis violinu, ali si isekao kraj violine , tako da ako ti je violina bila cilj nisi trebao da je secnes. Ako si hteo da prikazes violinistu siri kadar bi izbegao secenje lakta ramena itd...A i fali ovde druga ruka i gudalo.

Peta:Opet seces bitan detalj fotke , a to je pecaroski stap...Ideja je dobra i tehnicki je ok sve ovo, ali kadar mi opte nestima.

Sesta: Sta znam ok "momenat" sad si nju lepo uokvirio , ali pogledaj koliko elemenata u pozadini koji odvlace paznju. U tim situacijama, prosetaj oko modela pokusaj da nadjes mesto gde ima najmanje ometajucih faktora.

Sedma: Opet mislim da si mogao da nadjes bolji ugao fotkanja i da iskoristis pozadinu a ne da smeta.A i kropni jos malo ne treba ovaj palac da se vidi,

Osma. Opet seces rame i ledja modelu , ne vidim sta dobijas ovako uskim kadrovima , a ne radis reklamu za sminku ako me razumes sta hocu da kazem:)

Sve u svemu mislim da previse usko kadriras u situacijama u kojima to nije neophodno:) Dobro dosao na forum , cekamo jos fotki nisu fotke lose za pprvo predstavljanje :)

Pozdrav :)