Autor Tema: Jovana @radovanovic  (Pročitano 11619 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže radovanovic

  • Član
  • **
  • Poruke: 102
    • www.flickr.com/radovanovic95
    • Pogledaj profil
Jovana @radovanovic
« poslato: Avgust 05, 2015, 10:04:31 posle podne »
Bice uskoro jos slika

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2015, 10:07:40 posle podne »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže radovanovic

  • Član
  • **
  • Poruke: 102
    • www.flickr.com/radovanovic95
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #2 poslato: Avgust 05, 2015, 10:13:18 posle podne »
Vodicu racuna sledeceg puta, hvala ti na linku.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #3 poslato: Avgust 05, 2015, 10:14:36 posle podne »
Vodicu racuna sledeceg puta, hvala ti na linku.

nema na cemu, meni pomaze :D (ja ti nisam nikakav fotograf, ima ovde iskusnih koji ce ti dati kvalitetan komentar, ja ti cisto prosledih link koji sam i ja dobio par puta :D )
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #4 poslato: Avgust 05, 2015, 10:19:49 posle podne »
Pa ne valja bas nikako. Ona je smorena, pogrbila se... uopste joj nije stalo do fotografisanja. Mobilni telefon, sepia preset, stresena fotografija ... ne znam sta bih ti rekao.
Cak ni neki krop ne bi pomogao znacajno.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #5 poslato: Avgust 06, 2015, 11:56:22 pre podne »
Ma ovo nije fotografija, ovo je klasicno zezanje telefonom, nema ovde sta da se komentarise niti da se vidi... Potrudi se da uzmes neki fotoaparat pa slikaj, ovako telefonom nema nista da se komentarise... Mislim svaka cast na trudi ali ono ljudi ovde ulazu hiljade eura da postignu odredjeni cilj i sta mislis da oni misle o tvojoj fotografiji koja se bukvalno ne vidi i nista ne predstavlja...

Van mreže radovanovic

  • Član
  • **
  • Poruke: 102
    • www.flickr.com/radovanovic95
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #6 poslato: Avgust 06, 2015, 12:01:23 posle podne »
Svako slika sa onim sto ima, mislim da ne trebate da "opremu" stavljate na prvom mestu ali nebitno. Trenutno nisam u mogucnosti da uzmem dslr, nadam se da cu uskoro moci da uzmem jedan. Inace slazem se da fotografija nije dobra. Hvala ti na iskrenom komentaru.

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #7 poslato: Avgust 06, 2015, 12:07:45 posle podne »
Ne stavljam ja opremu u prvi plan zato sto ti nemas opremu, razumem mogucnosti ali vidis ja nikad nisam kupio telefon od 130 eura, kada su svi kupovali pametne telofone i ludila ja sam kupovao aparate, kada su svi hteli nokio 3310 ja sam kupio digitalni aparat... Ali dobro meni je to hobi od malena, lepse mi da setam sa aparatom i da slikam, nego da blejim u aplikacijama...

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #8 poslato: Avgust 06, 2015, 12:08:57 posle podne »
Ja bih zanemario prethodni komentar člana Goxy, jer očigledno nije napisan tendenciozno, već čisto pomalo nespretno.

Naravno da oprema nije toliko bitna. Onda kada ona postane bitna, fotograf u čoveku je već razvijen. Svako počinje od onog što ima, a za komponovanje kadra, odabir motiva, uklapanje pozadine i tome slično, aparat nipošto nije primaran. Može se i telefonom.

E sad, uvek važi ona da se "niko nije rodio naučen"... to stoji kao munjom u kamenu uklesano. Međutim, da bi se fotografija mogla razlikovati od tipičnog "snapshot-a", potrebno je nešto više od prostog škljocanja. Za početak, model koji je voljan da pozira, što manje arhaičnih položaja tela (to može tek kad se ispeče zanat, pa se traga za nečim neobičnim) i maksimalno izbegavanje kolornih egzibicija poput selektivne desaturacije, pa i sepia filtera.

Zgodan način za počinjanje priče je proučavanje radova drugih fotografa... sajtova koji se time bave ima bukvalno na hiljade, pa polako...

Ovo konkretno je ono, što kažu - FB fotka. Nesmotreno posečeni ekstremiteti, diskutabilna poza, pogled ni u šta...

Pozdrav
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2015, 12:12:00 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #9 poslato: Avgust 06, 2015, 12:20:05 posle podne »
Ne Storm ti si nespretno procitao, samo sam savetovao da kupi aparat da ce mu se tu otvoriti nove vizije ako vec voli fotografiju, ti imas 40d i to je savrsena oprema zato sto sa njom mozes da uradis sta god hoces, ali ljudi telefon nije oprema, ja sam ovaj forum shvatio kao zajednicu fotografa... A samim tim postoji tema na forumu ti kao "Administrator" bi to morao znati, za sve fotografije sto smo uslikali telefonom...

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #10 poslato: Avgust 06, 2015, 12:33:09 posle podne »
@Goxy89 ako čovek nema oko a sa tim ni osećaj da napravi kvalitetan kadar i da uhvati određen momenat ili emociju džaba mu najskuplja oprema na svetu... Oprema je samo alat kojim se neki momenti i trenutci čuvaju od zaborava...fotograf može i sa običnim telefonom da prenese momenat i emociju...time se vodi uvek...:)
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #11 poslato: Avgust 06, 2015, 12:38:21 posle podne »
@radovanovic samo ti malo pogledaj kako što bolje kadrove da napraviš, pa kad uzmeš aparat da to još podigneš na viši nivo...;)
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže radovanovic

  • Član
  • **
  • Poruke: 102
    • www.flickr.com/radovanovic95
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #12 poslato: Avgust 06, 2015, 12:43:17 posle podne »
Zbog toga najvise i postavljam fotografije, kako bih dobio neki konstruktivan komentar. Planiram da pocastim sebe za novu godinu sa jednim dslr-om.

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #13 poslato: Avgust 06, 2015, 12:53:23 posle podne »
Pa ne mogu da se vodim time nikad jer evo slikao sam telefonom, pa sam slikao aparatom nista nije ni blizu, drugo zasto nosis nosis aparat kojem telo kosta 1360 eura, da ne pricam o objektivima, a mogao si uzeti d90 naprimer? U ostalom zasto uopste imas aparat kad si mogao telefonom?

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #14 poslato: Avgust 06, 2015, 01:15:15 posle podne »
zato što aparat nije samnom uvek ali telefon jeste ...  Ali ako si fotograf napravićeš svakako dobru foktu i sa telefonom ne toliko kvalitetnu možda ali bitno je valjda ono što je na toj fotografiji...
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #15 poslato: Avgust 06, 2015, 01:17:38 posle podne »
Svakako  da naša oprema podiže sam kvalitet fotografije ali ona osnova je u dobrom kadru i trenutku...pa ono što ti je prvo pri ruci to koristiš...
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #16 poslato: Avgust 06, 2015, 01:23:30 posle podne »
E, jbg sad Goxy. Zašto gledaš filmove Vivid Entertainment-a a ne od Slobodana Stankovića :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #17 poslato: Avgust 06, 2015, 01:30:16 posle podne »
Zbog toga najvise i postavljam fotografije, kako bih dobio neki konstruktivan komentar.


Naravno, a nase je da te usmerimo sta se kaci, a sta ne. Tu meru ces vremenom i sam pronaci.

Zamisli, kako funkcionise National Geography foto odeljenje. Posalju coveka na ekspediciju, i sa njim celu ekipu… ostanu u nekoj zabiti 30 dana, i naprave hiljade fotografija. PAzi, naprave, hiljade ODLICNIH fotografija. Onda krenu da vrse selekciju,  gde ce jedna biti velika i reprezentativna za tekst i tek par malih, sitnih. Zamisli koliko boli kad hiljade tvojih fotografija ne ugleda svetlo dana, vec cuci u nekoj arhivi? Sa druge strane, ta JEDNA… ona predstavlja krunu rada.
Generalno, najgore je kad krenes da istovaras karticu na forum, bez ikakve samokontrole.  Ponekad, neki motiv jeste oku ugodan, ali kroz trazilo/LCD izgleda lose. Realno, gledajuci ovu tvoju fotografiju, cisto sumnjam da bih i pritisnuo ''okidac'', a i da jesam verovatno bi je obrisao odmah… a na forum je ne bih okacio NIKAD.
E sad, ti si na pocetku pa ti mnoge stvari deluju dobro… ali ces vremenom da se neminovno vracas unazad, i veruj mi da ces sam sebi biti najveci kriticar. A to zahteva vreme, i sposobnost da ovakve komentare kao dobronamerne, a ne kao uvredljive.

Sto se tice telefona, ja ih generalno ne volim kao foto alat, ali je cinjenica da se sa njima mogu napraviti odlicne fotografije. Rekao bih cak da je na flickru iPhone masina broj jedan na listi alatki.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #18 poslato: Avgust 06, 2015, 01:31:42 posle podne »
Pa o tome ja ljudi i pricam ja sam samo dao komentar da time sto kupi neki aparat pretstavice nam bolje taj kadar za koji on ima ideju, ja sam rekao cak da podrzavam trud, ali ovo ovde je visi nivo, ja sam prvi fotografisao sa canonom 1000d koji kosta kao njegov telefon mozda i manje, samo zar za fotografijom a to vi znate je lepsi sa aparatom nego sa telefonom, kupujemo filtere, dodatke, objektive, stative... Ali ne da bi dosli ovde na forum i da bi napisali da imamo to nego da pretstavimo ono sto vidimo u sto boljem svetlu tu je poenta, nisam ja rekao da mora da kupi sto bolji aparat, taj deo mi je nebitan dal je 1000d ili 1d, jer tu je presudno oko...

I cesto pominjem Zorana Rodica on je sa 1100d napravijo fotografije kakve ja mogu da sanjam sa 5d, ali je imao otovoren put ka otvoru blende, expoziciji, da je to sve radio telefonom isto bi lepo bilo ali ne i ubedljivo toliko!
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2015, 01:36:43 posle podne od strane Goxy89 »

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Jovana @radovanovic
« Odgovor #19 poslato: Avgust 06, 2015, 01:39:16 posle podne »
Imate temu "dodavanje sa mobilnog" pa tamo kacite fotografije iz telefona, ja sam tu temu postavio namerno kako bi se videlo da moze i sa telefonom da se naprave odlicne fotografije u nedostatku aparata. E sad Radovanovicu, ova fotografija nema emociju, sake su odsecene, centralno kadriranje, obrati paznju na to jer si mogao da korigujes sve to, nisi hvatao galeba u letu :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress