Autor Tema: Inspiracija - Dalibor Tomić  (Pročitano 4773 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Inspiracija - Dalibor Tomić
« poslato: Jul 12, 2015, 12:54:25 posle podne »
Portret po definiciji jeste slika, odnosno fotografija koja verno prikazuje određenu osobu. Kada kažem – verno, onda mislim i na sposobnost fotografa da prenese karakter osobe koju fotografiše. Edward Weston je za portretne fotografe napisao: "Osnovni cilj portretnog fotografa je pokazati osobu ispred objektiva na način da se prenese njezina životnost. Upravo zato,  nije lako napraviti kvalitetan spontani portret, koji će na najbolji način preneti posmatraču utisak o kakvoj se osobi zapravo radi. Sa druge strane, imamo i komercijalni portret gde modeli ‘’glume’’ određeni karakter, a tu već fotograf mora ispratiti želju modela, odnosno klijenta koji ima određene zahteve. U oba slučaja, fotograf je ključna karika, jer će neprimetno beležiti prave momente ili će u kontrolisanim uslovima, svojom smirenošću i jasnim instrukcijama izvući od modela najbolje. >>> Nastavak na blogu

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Inspiracija - Dalibor Tomić
« Odgovor #1 poslato: Jul 12, 2015, 11:15:32 posle podne »
Velika zahvalnost Zoranu Rodicu, mom dragom forumasu od koga sam na pravi nacin dobio smernice u fotografiji!  :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Inspiracija - Dalibor Tomić
« Odgovor #2 poslato: Jul 12, 2015, 11:40:12 posle podne »
Kako je lepo videti fotografije koje pokazuju faze razvoja fotografa.Dalibor je došao na forum ,čini mi se, kao početnik,a sad je neko ko je postavio visoke standarde u portretnoj fotografiji.Svaka čast i samo napred  :)
« Poslednja izmena: Jul 13, 2015, 06:37:38 pre podne od strane neo »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Inspiracija - Dalibor Tomić
« Odgovor #3 poslato: Jul 13, 2015, 01:08:12 pre podne »
^1 + Ne znam sta da dodam sve je receno u Zoranovom tekstu i neovom komentaru :) Samo napred Dalibore :)

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Inspiracija - Dalibor Tomić
« Odgovor #4 poslato: Jul 13, 2015, 09:47:41 pre podne »
Svaka cast , definitivno razvio neki svoj stil , prepoznatljiv...Keep up the good work bro' !  :hello2:

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Inspiracija - Dalibor Tomić
« Odgovor #5 poslato: Jul 13, 2015, 09:51:40 pre podne »
Ja se sećam kada je Dalibor došao na ovaj forum, a sećam se i fotografija koje je tada objavljivao. A onda vidim sve ove koje su priložene u ovoj temi, i mogu samo da kažem - svaka čast druže Dalibore  ;)
Osim prepoznatljivog stila i kvaliteta fotografija naravno, ono što volim kod Dalibora je to što je naučio da svaku dobronamernu kritiku iskoristi da mu svaka sledeća fotografija bude još bolja!
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Inspiracija - Dalibor Tomić
« Odgovor #6 poslato: Jul 13, 2015, 10:00:09 pre podne »
Samo jos taj profoto, adobe i srgb :D

Salu na stranu, zaista mi se dopada njegov rad i postujem tacku do koje je dosao.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Inspiracija - Dalibor Tomić
« Odgovor #7 poslato: Jul 15, 2015, 08:18:10 pre podne »
Hvala ljudi :) Secam se i ja mojih pocetaka, drago mi je da sam "porastao" sa vama :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Inspiracija - Dalibor Tomić
« Odgovor #8 poslato: Jul 15, 2015, 08:54:05 pre podne »
Dalibore, svidjaju mi se tvoji radovi, ispraksirao si se sa portretima, lijepo je pogledati tvoje fotke! Samo naprijed! ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Inspiracija - Dalibor Tomić
« Odgovor #9 poslato: Jul 15, 2015, 10:58:50 pre podne »
Hvala Tviti
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Inspiracija - Dalibor Tomić
« Odgovor #10 poslato: Jul 31, 2015, 07:16:17 pre podne »
Moram da se oglasim i da ponovim nešto što sam ne ovom sajtu već napisao: Dalibor je na naše oči izrastao i profilisao se kao portret majstor. Kao što deVil suvereno vlada makroom, ili Vito pejsažom, Emocija minimalizmom, Tviti reportažnom fotografijom, Dalibor polako zauzima vodeće mesto medju velikom grupom portretista. Njegova posebna vrednost je i u tome što, kao pravi lider, nesebično deli svoje iskustvo i tako škola portretista na forumu dobija u kvalitetu. Dalibor je uzor onima koji tek ulaze u svet portreta, i to se jasno vidi iz brojnih komentara. A to je upravo cilj foruma, bar ja tako mislim. I još samo ovo: nije lako od svaštara fotografa amatera, koji nekritično podiže i usmerava aparat na sve i svašta pronaći sebe u svetu fotografije. Predpostavljam da pomenuti majstori kao deVil, Vito i ini mogu napraviti korektnu fotografiju u bilo kojoj oblasti, ali ih svi prepoznajemo po radovima, i da prethodno ne pogledamo ko te radove potpisuje. Jer, slika govori voiše od hiljadu reči.