Autor Tema: Refoto prestaje da izdaje štampano izdanje  (Pročitano 4549 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Refoto prestaje da izdaje štampano izdanje
« poslato: Jun 26, 2015, 04:20:04 posle podne »
Kao što naslov kaže  :( >:(  U prilogu možete pročitati i pismo glavnog urednika.Kao redovan i dugogodišnji konzument ovog jedinog domaćeg fotografskog časopisa mogu reći samo da mi je baš žao :(


Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Refoto prestaje da izdaje štampano izdanje
« Odgovor #2 poslato: Jun 28, 2015, 01:30:09 posle podne »
Pa koliko to vredi zalogaj kulture? Kao paklica cigareta, malo jače od 2 litre benzina ili trećine mesečnog troška na kupovinu tabloida, koji inače dominiraju kioscima? Danas masovni mediji, a među njima i štampa u neverovatnim količinama eksploatišu svet nazovi ‘’zabave’’. Zasuti smo gomilom đubreta i nepotrebnih informacija o dimenzijama poprsja i pozadine raznih anonimusa, informacijama iz sveta polusveta, a sve u cilju skretanja pažnje sa ozbiljnih i urgentnih društvenih problema. Odvraćanje pažnje je postao cilj i svrha masovnih medija, dok će se ozbiljnim stvarima neometano baviti neko drugi. Noam Chomsky,  filozof, politički aktivista i lingvista  je  sastavio listu deset strategija kojima se preko  medija, pribegava manipulaciji stanovništvom. Pronađite je i pročitajte! >>>nastavak na blogu
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Refoto prestaje da izdaje štampano izdanje
« Odgovor #3 poslato: Jun 28, 2015, 10:28:51 posle podne »
I digitalizacija cini svoje, sve manje imamo naviku nesto sa papira da citamo.. Tu su telefoni, racunari, tableti, cak i knjige sve vise citamo sa Kindle-a.
Nadam se da ce ReFoto nastaviti svoju pricu na sajtu, na visokom nivou k'o i do sad.
Sretno!

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Refoto prestaje da izdaje štampano izdanje
« Odgovor #4 poslato: Jun 28, 2015, 10:59:12 posle podne »
Ja se jos nisam navikao da citam sa digitalnih uredjaja :) Samo forum sto citam i pratim:)  Ako moram  da procitam neka dokumenta  koja dobijam na mailu , ako ima vise od 5 strana obavezno odstampam :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Refoto prestaje da izdaje štampano izdanje
« Odgovor #5 poslato: Jun 28, 2015, 11:15:11 posle podne »
Ja sam sahranio do sada dva tableta, i mogu ti reci da mi nedostaje pomalo taj vid citanja. Natrpas pdf fajlova na karticu, i milina.
7 cola ekran sa 1280 x 800 sasvim pristojno za svaki sadrzaj.

Sta znam, promene su neminovne...
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Refoto prestaje da izdaje štampano izdanje
« Odgovor #6 poslato: Jun 28, 2015, 11:19:03 posle podne »
Nemam nista protiv niti se "gadim" da citam sa tableta, nego navika da sa papira citam:) Za pocetak mnogo brze citam sa papira  ni sam ne znam zasto:)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Refoto prestaje da izdaje štampano izdanje
« Odgovor #7 poslato: Jun 29, 2015, 04:41:28 posle podne »
Meni lično ništa ne može zameniti papir.I ja kao Serb obično štampam sadržaj da ga ne bih čitao sa monitora bilo koje vrste.Web ne može zameniti časopis i obrnuto.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
U slavu ReFota
« Odgovor #8 poslato: Jul 28, 2015, 07:02:06 posle podne »
Telefonski pozivi se dele na tri grupe: poslovne, oni koji vas razvesele i oni koji vma u srce unesu setu i tugu. Pre desetak dana dobio sam telefonski pozoiv iz grupe tužnih – Marija iz ReFota mi je javila da, na žalost, ReFoto, časopis koji su mnogi od nas toliko volelei, više neće izlaziti...Na ime zaostale pretplate dobio sam lepu monografiju Dragoljuba Tošića sa crno-belim fotografijama, slaba zamena za lošu vest.

Mnogi od nas su voleli ReFoto, pa i one mesečnike koji su izlazili pre njega. Radovao sam se svakom prvom u mesecu, jer dolazi novi broj, koga sam redovno iščitavao, od korica do korica, maštao šta bih voleo da imam od onih lepota se reklamnih stranica, divio se fotografijama majstora...Onda su prešli na izlaženje svaka dva meseca, ali i na to sam pristao – samo neka izlazi. I onda ova vest.... nikada više naš ReFoto. Izgubio je bitku sa okrutnom ekonomijom i bedom koja nas pritiska, umorili su se entuzijasti koji su ga stvarali i ja ih ne krivim. ReFoto će mi ostati za navek u srcu, ima stare primerke za godine u nazad. I mislim da ćemo ga sa vremenom, svi mi fotografi, voleti ve više i više. Bio je to hrabri, sjajni, dobri magazin posvećen umetnosti. Ne zaboravimo ga.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Refoto prestaje da izdaje štampano izdanje
« Odgovor #9 poslato: Jul 29, 2015, 09:29:30 pre podne »
Zoran Rodić žao mi je što sam propustio temu, isuviše me je i iskreno pogodio neizlazak ReFota pa sam u dahu napisao to što sam napisao i okačio... Imam utisak da sve što je dobro polako nestaje, ruše se tradicije (ko se seća Foto Revije?), i nastaju neke nove vrednosti. Možda sam konzervativan, ali pripadam onima koji vole odštampanu stvar. Papir ima dimenziju, nije virtualan, za njim možeš uvek da posegneš i da ga osetiš pod prstima. Ljudi ReFota su obećali da će ostati da žive u elektornskom svetu, i ja se iskreno nadam da će to biti tako.