Autor Tema: Problem obrada u PS  (Pročitano 3197 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Problem obrada u PS
« poslato: Jun 13, 2015, 09:43:28 posle podne »
Pokusao sam da malo naucim o obradi lica FS..I pogledao par tutorijala na yt i poceo..prvi put je bilo super..legnem prespavam i da probam ujutru i nastane problem.Evo opis kako sam radio pa gde gresim neka mi neko pomogne..
Ucitam sliku,dupliram je 2 puta.prvu nazovem LOW drugu HIGH.Iskljucim HIgh,kliknem na low odem filter.blur,g.blur i izabrao 9..ok..prelazim na high ukljucim(kliknem na tackicu ispred High)..odem na image apply image..tamo odaberem substract,iznad tog low,brojevi da su 2....128...ok..onda premestim iznad slika sa normal na linear light..onda obe slike ubacim u folder koji napravio i napise fs naziv obrade..nakon toga odaberem low UZMEM LASSO odem na filter,blur g.blur i tu nastaje problem.KADA POVECAM BROJ OBELEZENA TERITORIJA DA KAZEM SE NE MENJA NE MUTI,VEC DOBIJA SIVU SENKU.Uzeo sam boju maske prva je izmedju nezno zelene i plave druga je bela...Zasto se ne menja koza koju selektovao?

napominjem nisam expert tek ucim ali sto put probao i nece.znam da je neka sitnica nesto u pitanju.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem obrada u PS
« Odgovor #1 poslato: Jun 13, 2015, 11:05:18 posle podne »
Koje fajlove obradjujes 16 bita ili 8 bita? I nije mi jasno sta ce ti lasso tool? Koristi Healing Brus , Cetkicu na jako malom opcyty ili u krajnjem slucaju stemp tool na jako malom opcytyu....

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Problem obrada u PS
« Odgovor #2 poslato: Jun 13, 2015, 11:09:04 posle podne »
Kako da znam koliko bita ima?pa za laso sam video na jedan tutorijal pa zato..

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem obrada u PS
« Odgovor #3 poslato: Jun 13, 2015, 11:11:53 posle podne »
Vidis u nastavku naziva fotke kad ubacis u PS. U svakom slucaju nemoj da koristis lasso tool. Pogledaj one tutorijale koje sam ti poslao i neces imati ovakve probleme:) Verovatno sa lasso toolom kopiras nesto nekako ali ne mogu da kazem dok ne vidim:)

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Problem obrada u PS
« Odgovor #4 poslato: Jun 13, 2015, 11:16:11 posle podne »
Dogovoreno..

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem obrada u PS
« Odgovor #5 poslato: Jun 13, 2015, 11:26:54 posle podne »
P.s laso tool mozes da koristis kad hoces da dodas teksturu, oznaci dobru teksturu lasoo t. na high l. I onda ctrl j , dobices samo teksturu bez boje , onda kliknes slovo v i strelicom prevuces tu teksturu mmna mesto gde je losa tekstura. Onda smanjis po potrebi opcyty tog layera sa teksturom :)