Autor Tema: Neke početničke  (Pročitano 3903 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mr.techa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Neke početničke
« poslato: Jun 11, 2015, 09:26:40 pre podne »
Pre par dana ćerkina matura pa ja kao i svaki ponosan otac (koji voli a tek se uči) ponesem aparat,jedan objektiv i blic da malo ovekovečim taj njihov radostan dan. Sunce je bilo veoma jako i baš na toj strani je peklo kao ludo. Koristio sam TTL na blicu,spot merenje i isao na P(program)mod da ne bih svaki put menjao podesavanja. Slike sam malo doterao u LR i po meni mislim da sam se zeznuo kod spot merenja a vecinu kadrova sam kropovao na ono sto meni odgovara.Voleo bih da čujem vaše komentare i molim vas da me kao početnika ni malo ne štedite :). Svi predlozi i sugestije su dobrodošli.Nema znanja bez puno znoja.

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Neke početničke
« Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2015, 10:27:09 pre podne »
Pa meni je ovo puka klasika, mislim ono uperio si aparat, skljocnuo i to je to... Mozda da si nasao neko lepo mesto, pa napravio neke fine fotke sa nekom pricom, ovako ja mislim da ovde nema sta da se komentarise... Po meni, malo poradi na na tome da celokupna fotografija lepo izgleda, jer ti si naciljao fokus na njih i kako god bitno je da su u kadru tako ja to vidim....

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Neke početničke
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2015, 09:50:17 posle podne »
 Goxy89,druze nemoj biti tako surov ;),covek lepo rece da je na pocetku..Moje misljenje lepo je to..slike su ostre,nisu mnogo pregorele,obrada ok za pocetak..kadrovi sece se,kropuje..e sad sl.put kad fotkas malo odvoj od guzve pa pusti malo prostora iza nje ako nemas neku temu malo samo napravi bokeh,ali pazi da je pozadina lepa,ne preterana svetla jaka..mirna da je,da nema bandera grana da vire iza glave.Inace lepo je ovo..Za pocetak super.

Van mreže mr.techa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: Neke početničke
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2015, 10:00:54 posle podne »
Pa meni je ovo puka klasika, mislim ono uperio si aparat, skljocnuo i to je to... Mozda da si nasao neko lepo mesto, pa napravio neke fine fotke sa nekom pricom, ovako ja mislim da ovde nema sta da se komentarise... Po meni, malo poradi na na tome da celokupna fotografija lepo izgleda, jer ti si naciljao fokus na njih i kako god bitno je da su u kadru tako ja to vidim....
Ne smeta mi ostra kritika. Zato isam i rekao da slobodno raspalite ;). Ima tu dosta stvari koje treba popraviti

Van mreže mr.techa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: Neke početničke
« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2015, 10:03:42 posle podne »
Goxy89,druze nemoj biti tako surov ;),covek lepo rece da je na pocetku..Moje misljenje lepo je to..slike su ostre,nisu mnogo pregorele,obrada ok za pocetak..kadrovi sece se,kropuje..e sad sl.put kad fotkas malo odvoj od guzve pa pusti malo prostora iza nje ako nemas neku temu malo samo napravi bokeh,ali pazi da je pozadina lepa,ne preterana svetla jaka..mirna da je,da nema bandera grana da vire iza glave.Inace lepo je ovo..Za pocetak super.
Ma i ovo sto sam stigao da uslikam je dobro. Imali su pola sata pre pocetka zurke. Slike i jesu u originalu pregorele ali sam spustao u obradi. Moja greska sto sam isao na spot merenje a ne matrix pa mi je blic pucao vise u ttl modu a nisam spustio malo jacinu. Neiskustvo i malo vremena. Hvala na lepim komentarima

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Neke početničke
« Odgovor #5 poslato: Jun 12, 2015, 04:32:40 pre podne »
Od ovakvih akcija, nije velika vajda za učenje ako si početnik. Niti imaš vermena da namestiš parametre, niti da postaviš ljude gde hoćeš, sve se dešava na brzinu, a tebi treba vreme, mir i strpljenje.
Ne možemo puno ni da ti zamerimo za sve što ne valja, ako nisi ti kriv već automatika :D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: Neke početničke
« Odgovor #6 poslato: Jun 12, 2015, 07:42:12 pre podne »
Meni je ostrina i boje ok... e sad u tim guzvama ako niste ranije izasli nema neke kreativnosti puno. Kada je sunce jako ja modele obicno stavim u hladovinu neke zgrade a svjetlo koje se odbija od drugu zgradu ili nebo bude odlicno za portrete... ali kako kazes da je pocetak meni se svidja :)

Van mreže mr.techa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: Neke početničke
« Odgovor #7 poslato: Jun 25, 2015, 09:35:37 posle podne »
Od ovakvih akcija, nije velika vajda za učenje ako si početnik. Niti imaš vermena da namestiš parametre, niti da postaviš ljude gde hoćeš, sve se dešava na brzinu, a tebi treba vreme, mir i strpljenje.
Ne možemo puno ni da ti zamerimo za sve što ne valja, ako nisi ti kriv već automatika :D
Ja sam potpuno kriv sto sam se pouzdao u automatiku i zato sto nisam neke stvari uradio kako sam mislio da treba. Mada je jako malo vremena bilo ali je to moglo bolje.