Autor Tema: Tranzicija u Zemunu - 21. vek  (Pročitano 4217 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Neša

  • Junior
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Tranzicija u Zemunu - 21. vek
« poslato: Jun 11, 2015, 12:01:45 pre podne »
Pozdrav svim članovima foruma. Do sada sam uglavnom čitao vaša iskustva i savete, dobio sam odgovore na nekoliko pitanja, a sada je red da nešto i priložim. Izabrao sam da to budu četiri fotografije snimljene u Zemunu kod železničke stanice i fabrike Zmaj. Nadam se da ću dobiti komentare i kritike, a pošto sam početnik, nadam se da nećete biti previše strogi.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Tranzicija u Zemunu - 21. vek
« Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2015, 01:08:55 pre podne »
1.2. Za voz se vidi da si se dvoumio. Hteo si da prikažeš što više, pa na kraju nije ispalo ni jedno ni drugo. Nebo je lepo, kao i boje na slici, oštrina korektna.
3. Mogao si da izbegeš ovo u prvom planu jer ne utiče puno na prostornost. Nema potrbe da ideš na f/10 jer  ti brzina pada na 1/10.
4. Vidi da možda ima zanimljivih elemenata, ali opet mi se čini da nisi uspeo da ih preneseš do nas.

Sve u svemu korektne fotke, ali nema ništa zbog čega bi se neko zadržao da ih duže gleda ili da pošalje nekom link. Moraš to ubedljivije.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tranzicija u Zemunu - 21. vek
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2015, 01:33:26 pre podne »
Posto znam koliko dugo imas aparat i koliko fotkas ovo je dobro:)

Sto se tice vozova meni se dopadaju, mada druga fotka je mozda visak  konkretno u ovoj temi.Posto nam prikazujes tranziciju , ubaci jos koju fotku. Npr Napusten ulaz te fabrike, neki portret u tim zapustenim delovima ili nesto slicno. Zadnje dve se skroz uklapaju u naslov teme , ali mozda da si ubacio jos koju i prikazao nam blize tu tranziciju bilo bi jos bolje. Ispricao bi nam pricu u fotkama:)

Generalno nije lose ovo za pocetak uopste, mislim da si na dobrom putu, samo napred.

P.S Sto se tice tehnickog dela cronin je dao dobar savet , nema potrebe da ides na f 10 a tako malu brzinu, ali  cronin daleko gorih fotografija ima na forumu i jos vecih glupih pisanja  a niko nista, tako da je zadnja recenica malo previse ostra  ;)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Tranzicija u Zemunu - 21. vek
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2015, 02:37:00 pre podne »
A xa xa, znam. Malo sam osuo po kritikama i dao sam mu gomilu primedbi, ali je bolje tako nego da gubi vreme. A da se pojavljuje sve i svašta na forumu, to je istina, i da se razumemo, za prvi post su ovo sasvim dobre fotke.

Ako ga zanima da napreduje, nek se vrati na lokaciju. Voz nek proba da hvata u malo krupnijem planu i generalno je bolje ako uhvati i lokomotivu.  Može da proba i panning.
Hala mu je dobra, ali može ponovo da ide da se igra malo sa ekspozicijom i da vežba.  Taman da ukači parametre, a može se desi da uhvati i zanimljivo svetlo. Posle nek baci to u PS i doda malo drame.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Tranzicija u Zemunu - 21. vek
« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2015, 07:30:28 pre podne »
Neša ovo i mojih krajnje dobrnamernih opaski. Nebo na slikama kod vozova je i u jednom i u drugom slučaju promašeno. Na prvoj nije dovoljno naglašenoj, na drugoj to jeste ali promašenom bojom koja "vuče" ka nestvarno ljubičastom. Zid zgrade bi bio mnogo interesantniji da si izabrao drugi ugao, ovako se posmatrač dvoumiu izmedju oronulog zida i okolnog zelenila. Kod same hale u raspadnutom stanju, ja bih išao na tamnije tonove da pojačam dramatiku.

I za kraj. Ovo su moja vidjenja, ne neophodno i tačna. Mislim da imaš dara za dokumentarnu fotografiju i sa malo više iskustva i rada, doćiče i kvalitet.

Van mreže Neša

  • Junior
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Tranzicija u Zemunu - 21. vek
« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2015, 11:02:42 posle podne »
Hvala svima na savetima i dobronamernim kritikama. Moram priznati da me je Cronnin uglavnom pročitao kao knjigu - kod vozova se jesam dvoumio, jer nisam uspeo da zauzmem dobar ugao ili upecam bolji akdar pošto je voz bio pred polaskom i slikao sam u žurbi, želeći da prikažem nešto više na slici, pa sam išao po sistemu 'daj šta daš'. Svakako da ću ponovo otići na 'mesto zločina' kako bih popravio nedostatke, ali i potražio još nešto. Naime, nezgodno mi je da istovremeno pronađem dobar kadar, postavim parametre koji bi bili zadovoljavajući i da nađem dovoljno zanimljiv motiv, jer za sve to treba imati prakse i iskustva.

S druge strane, znači mi kada drugi ljudi koji se razumeju u fotografiju ukažu na ono što treba ispraviti, a pošto mi nije mrsko da radim, vrlo rado ću se potruditi da sredim ono što je potrebno.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tranzicija u Zemunu - 21. vek
« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2015, 11:47:28 posle podne »
Dobrodosao Neša, pozdrav od Dzonija sa onog tamo foruma, ovdje sam Tviti nik, ovdje su prijatna raja, koji se razumiju u fotografije i fotoaparate, dobro je da pitaš šta fali ovim fotkama, cronin i serb su ti dali korisne savjete, meni recimo iskreno od ovih fotki najvise "paše" ova napuštena hala, eh sad....da se u toj hali ubace mladenci ili neki model, još bolji motiv bi bio.....uglavnom, drago mi je da si se "zarazio" fotografijom a ne samo satovima, pa ćeš naravno i napredovati i bit će ti sve bolje i bolje fotke..... ;)
« Poslednja izmena: Jun 12, 2015, 12:00:58 pre podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Neša

  • Junior
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Tranzicija u Zemunu - 21. vek
« Odgovor #7 poslato: Jun 11, 2015, 11:59:22 posle podne »
Tviti, hvala na lepim rečima i na dobrodošlici. Nadam se da ću opravdati poverenje svih vas i da će mi fotke uskoro biti bolje. Imaću više vremena za odlazak u prirodu i nadam se da ćemo se i na ovom forumu lepo družiti kao i na onom drugom.

Veliki pozdrav i svako dobro.

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Tranzicija u Zemunu - 21. vek
« Odgovor #8 poslato: Jun 13, 2015, 12:51:51 posle podne »
Slike su ti oke, jos malo poradi na tehnici, sto vise slikaj i sam ces shvatiti sta vlja...

Da se nadovezem na Tviti-ja lepo si procenio ti to za modele, tu super fotke ispadaju, radio sam par puta :) Izvinjavam se zbog kvaliteta skinuo sam sa facea samo da bih okacio... I nadam se da  Neša nece da se ljuti sto skrnavim temu....




Van mreže Neša

  • Junior
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Tranzicija u Zemunu - 21. vek
« Odgovor #9 poslato: Jun 13, 2015, 06:51:57 posle podne »
Eh, kakva ljutnja?  :)

Meni je odlično da učim uz primere, a tvoji ilustruju ono čemu bi trebalo da težim. Hvala na tome, jer sada već imam neke ideje. Još samo da ulovim modele  ;)

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Tranzicija u Zemunu - 21. vek
« Odgovor #10 poslato: Jun 13, 2015, 08:36:56 posle podne »
Pa dobro da ovde su malo tesni kadrovi da bih pokazao nesto prepametno, ali naslov teme sa ovim mi ima smisla kakve god da su fotke ipak si pretstavio to sto si napisao :)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tranzicija u Zemunu - 21. vek
« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2015, 09:16:06 posle podne »
Neso, dobrodosao i od mene. :)
Dobio si dosta saveta za pocetak pa necu da te smucujem sa kritikama, ali evo mozda neka ideja u vezi sa ovom temom.
Posto se razumes u satove, verovatno i one skupe, mozes da navatas neke face koje ih setaju po kaficima uz sponzorusice i besna kola ili slicno ali po Zemunu, (zbog naziva teme naravno) jer nisu samo katanci na propalim fabrikama i rusevine od raznih firmi nastale u tranziciji.  ;) :D :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100