Autor Tema: Bruka za Srbiju!!!  (Pročitano 3345 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Bruka za Srbiju!!!
« poslato: Maj 31, 2015, 06:05:53 posle podne »
Zasto ovakav naziv teme..morao sam.Lep i suncan dan,pa odlucih biciklom da prosetam od Kursumlije 11km do banje...Naime na jugu Srbije nalazi se Kursumlijska Banja.Banja koja je do 2000 te radila,a tada otisla pod stecaj zbog politike.Kursumlijska banja na 1km od Kosova,u dolini zaklonjena brdima,asfalt do nje,5 izvora vrele vode od 98stepeni,63,54 ostali..Banja sa olimpijskim bazenom spolja,bazenom unutra,spa centri,kupatilo kao u rimsko doba...Banja koja je toliko lekovita da su iz celog sveta dolazili za lecenje Nerotkinja(zene koje ne mogu imati dece)a danas je to pustos za horor filmove.Voda koja izvire vruca odlazi u nepovrat a banja polako tone...

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Bruka za Srbiju!!!
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2015, 11:08:59 pre podne »
Ovo je nazalost samo jedan od primera kako se u Srbiji vodi racuna o necem sto je priroda stvorila.

Kad smo vec kod toga , koliko se puta pricalo o ciscenju i izmuljavanju Palickog jezera i na kraju nista.  ???

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Bruka za Srbiju!!!
« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2015, 10:24:20 posle podne »
Drezik... mnogo je ovakvih mesta u Srbiji..ali opet mi je zanimljivo koliko je lepo to i morao sam isfotkat koju slicicu.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Bruka za Srbiju!!!
« Odgovor #3 poslato: Jun 07, 2015, 12:30:35 pre podne »
Uhhh, ovo izgleda skoro ko Černobil.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Bruka za Srbiju!!!
« Odgovor #4 poslato: Jun 07, 2015, 12:31:53 pre podne »
E da je ovo jedini primer, kod nas u istoscnoj Srbiji imas ovakvih primera na izobilje. Buka nego sta!
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Bruka za Srbiju!!!
« Odgovor #5 poslato: Jun 09, 2015, 08:43:10 posle podne »
Umesto da odrzavamo , mi to tako pustimo ,pa na kraju od 0 gradimo - veoma isplatljivo -.- :-X :-\ ???

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Bruka za Srbiju!!!otvorena tema
« Odgovor #6 poslato: Jun 09, 2015, 11:10:18 posle podne »
Kada je skoro dolazio svajcarac,da kupi tj.zakupi od drzave...sa planom da toplu vodu pretvori u toplanu koja bi grejala nis i okolinu,prokuplje,kursumliju bukvalno 80km u precniku..drzava mu ne dozvoljava jer kao oni to hoce..medjutim osetili da mogu da zgrnu pare a nece da uloze..sramno.. i da,svako neka kaci u temu slicna mesta bar da vidimo kakve lepote imamo a propadaju.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Bruka za Srbiju!!!
« Odgovor #7 poslato: Jun 10, 2015, 08:12:50 posle podne »
Medicinski bio na tom mestu i hteo da zaplačem. Samo sam ćutao. Ni aparat nisam podigao, nisam mogao... Srbija, lepa zemlja, Bogom dana, ali...loše vodjena. I sad, posle toliko godina, ne znam šta je to sa nama, šta je to u nama, kako popraviti to NEŠTO u ljudima...

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Bruka za Srbiju!!!
« Odgovor #8 poslato: Jun 10, 2015, 09:04:43 posle podne »
Stvarno je velika tuga jer ima sve ne mogu da razumem pravi Beograd na vodi ulaze ohoho a ima prirodno bogastvo a ne iskoriscava ga..A jos koliko tek ima u Srbiji.