Autor Tema: molbica  (Pročitano 3634 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ina

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
molbica
« poslato: Oktobar 20, 2008, 12:27:42 pre podne »
Posle mnogo ceprkanja po netu, suzila sam izbor na par aparata, pa me interesuje vase misljenje.
Olimpus Fe280,Fe340,Fe360,Fe310
Sony DSCW120B
Nikon coolpix s 210
Nikon L16-18
Ne trazim nista posebno, cisto za moje potrebice, a ogranicen mi je budzet.Hvallllllaaaaaa! :)

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: molbica
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 20, 2008, 12:28:57 posle podne »
Pozdrav i dobro dosla na forum. Koje su potrebe u pitanju? Predpostavljam za neku kucnu i amatersku upotrebu kad si suzila izbor na ove modele, koji su ipak iz te klase. Od nabrojanih modela, navise sam dodira imao sa Sony W120, i opravdava svaki ulozeni EUR-o. O ostalim modelima malo znam, ali ovde mozes da vidis uporedne fotografije u raznoraznim situacijama, pa ti mozda to pomogne da prelomis:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=1

P.S. izaberes model, i situaciju u padajucem MENU-u

Van mreže ina

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: molbica
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 20, 2008, 05:19:50 posle podne »
Hvala na pomoci.I jos jedno, mozda glupo i smjesno pitanje ali sto se tice cistoce slike da li je bitniji broj megapixela ili sto veci zum?Pozzzzz :)

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: molbica
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 20, 2008, 06:38:58 posle podne »
Pazi, megapixeli su samo velicina slike, 3000*2000=6.000.000~6mpx ; 3888*2592=10.077.696~10.1mpx... Dobra optika je definitivno jedan od najvaznijih faktora, ali zoom nema veze sa kvalitetom slike! Postoje opticki i digitalni zoom, opticki: udaljavanje elemenata unutar objektiva i na taj nacin se slika "priblizuje" senzoru; digitalni: bukvalno se samo taj deo koji hoces da zoom-iras isece iz cele slike i prikaze kao cela slika... Dakle dosta se gubi na kvalitetu! Znaci, megapixelima ces postici samo vecu sliku, zoom-om da predmet koji slikas "bude veci na slici"!