Autor Tema: Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D  (Pročitano 4660 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MrGunner

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • MrChris90
    • Pogledaj profil
Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D
« poslato: Maj 09, 2015, 09:04:21 posle podne »
Pozz svima novajlija sam i par dana pokusavam da ostavim svoj prvi post pa sam odlucio da usput probam da ostavim neki portret, generalno nisam neko ko bi se bavio portretima ali voleo bi ponekad da napravim po neki i da to lici na nesto, nemam bas neku masinu od aparata ali kao sto i naslov kaze fotografijom se cisto bavim amaterski radi hobija :)

Portrait Josipa :) by Kristijan Sebenji, on Flickr

05010037_LR by Kristijan Sebenji, on Flickr

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D
« Odgovor #1 poslato: Maj 09, 2015, 09:47:08 posle podne »
Dobrodosao, na pravom si mestu. Jer ovde su svi pravi ljubitelji fotografije. Samo postavljaj
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D
« Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2015, 10:26:31 posle podne »
@MrGunner
Pre svega dobrodosao, ovo je pravo mesto za druzenje zaljubljenika u fotografiju :) a na validne komentare sacekaj nekog ko je kompetentniji od mene :P

Van mreže MrGunner

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • MrChris90
    • Pogledaj profil
Odg: Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2015, 08:41:53 posle podne »
Hvala na dobrodoslici :D
Znaci nema jos nikakvih kritika i komentara na moj racun, pa dobro to cu prihvatiti kao da radim ok posao :D
Nisam proveo nesto puno vrmena za namestanje i stimanje ovih portreta prosto Aperature Mode i pucaj,s tim sto sam kod prve hteo da istaknem pozadinu da bi postigao takozvani deep depth of field ucinilo mi se kao prigodna situacija za to a na drugoj je f/3.5 znaci max otvorena blenda na kit objektivu. :)
btw. pokusavam da ostavim post preko Tapatalk i nikako mi ne uspeva?  :-\

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D
« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2015, 08:46:31 posle podne »
Fotografije su ok, zanimljivi momenti, tehnicki je korektno :) A sto se tice tapatalk-a, kad postavljas komentar imas sa strane dugme + pa klikni na njega kako bi tu napisao komentar. I ja sam imao taj problem.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D
« Odgovor #5 poslato: Maj 10, 2015, 08:50:25 posle podne »
Pa posto si nov verovatno kolege nece da te opterete kritikama :) Na obe fotke osvetljenost i svetlo je ok.Prva mi je bolja dosta od druge. Na prvoj ti izbija voda iz glave. pomeri se levo desno pa ces to izbeci...Druga fotka je previse uska nema ni malo prostora sa njegove leve strane, drvo ponovo izbija iz modela. Vodi racuna o pozadini, sve sto skrece pogled sa glavnog subjekta nije dobro (drvece koje izbija iz modela, sipke , ulicna svetla itd...)... Dobro dosao na forum cekamo jos fotki :)

P.S Moram da se ne slozim sa kolegom daliborom , meni druga fotka jako dosadna bez nekog momenta a ni poente...Ne znam sta ova kola rade u kadru? Ako je model prodavac kola ili radi osiguranje kola , ima mi logike kao neka komercijalna fotka, ali ovako ne. Prva vec ima pricu , momenat osmeh itd...Jednostavno po meni je prva neuporedivo bolja :)
« Poslednja izmena: Maj 10, 2015, 08:53:26 posle podne od strane Serb »

Van mreže MrGunner

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • MrChris90
    • Pogledaj profil
Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D
« Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2015, 05:02:07 posle podne »
Hvala na komentarima, sledeci put cu vise obratiti paznju na pozadinu mada to je dosta nezgodna stvar uvek se nadje nesto da smeta, meni licno je puno vazniji momenat, emocija i prica koja stoji iza fotografije :) To posebno vazi za prvu sliku a ova druga je klasicna profilna za fb i nista vise :D

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D
« Odgovor #7 poslato: Maj 12, 2015, 12:36:58 pre podne »
Prva ti je sasvim OK. Lepe boje.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D
« Odgovor #8 poslato: Maj 12, 2015, 12:24:54 posle podne »
Pa na prvoj mi je sve kul, po meni licno mnogo si prosirio kadar ali dobro to je stvar ukusa,  a druga mi se bas nikako ne svidja kao oni gastarbajteri iz nemacke davnih godina kupe mecku 3000 i onda se slikaju pored nje da svi vide mecku :D

Van mreže MrGunner

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • MrChris90
    • Pogledaj profil
Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D
« Odgovor #9 poslato: Maj 12, 2015, 12:42:37 posle podne »
Mozda bi mogao malo da smanjim kadar i da jos vise istaknem subjekt, imam nameru izradim par fotki ovi dana pa cu uzeti ovo u obzir, inace mislim da mi je ovo najbolja slika koju sam dosad napravio ili barem meni najbolja :)
Sto se tuce druge taj auto totalno nebitan na slici cisto sluzi kao naslon za ruke posto nisam znao kako da postavim model, ovako mi dosta dobro izgleda, i nije mecka ne brinite...
Imam par slika gedzeta ali nisam nasao odgovarajuce mesto na forumu gde bi mogao da ih postavim?

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D
« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2015, 01:52:33 posle podne »
Ne skrnavim niciji rad daleko od toga svaka cast na trudu, ovde samo kazem neko svoje misljenje, bitno je da prihvatis sve sto ti se kaze i bices super kao i ja i svi ostali sto su slusali pa svoj rad doveli na vise stepene :)

Van mreže MrGunner

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • MrChris90
    • Pogledaj profil
Odg: Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D
« Odgovor #11 poslato: Maj 12, 2015, 02:47:13 posle podne »
Danas sam se malo mucio sa uklanjanjem objekta sa slike koji je bas nezgodno postavljen kod glava subjekata pa me zanima da li postoji neki bolji nacin da se ovo odradi od Spot remov(heal and clone) u LR5?


Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D
« Odgovor #12 poslato: Maj 12, 2015, 05:08:36 posle podne »
U PS-u.Nezgodno je što je u pitanju kosa i to zahteva dosta rada.Iskreno, ovo je klasična uspomena ili FB fotografija pa mislim da to i nije vredno cimanja.Ako ništa drugo video si gde si pogrešio pa ćeš sledeći put više paziti na pozadinu :)

Van mreže MrGunner

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • MrChris90
    • Pogledaj profil
Amaterski portreti koje zelim da podelim sa svetom :D
« Odgovor #13 poslato: Maj 14, 2015, 01:09:19 posle podne »
Pa slazem se video sam ja to odma ali dzabe to je bio momenat koji sam morao uhvatiti jer kada se sve namesti kako bi ti zeleo ako nema obe spontanosti i momenta slika nece zadovoljiti, nzm da li me razumete sta sam hteo da kazem :D Mislio sam da mogu sve preko LR i da nemam potrebu za PS ali izgleda ne gine mi...  Mada i ovde sam dosta solidno to izvukao nego mi kasnije jako velika guzva nastala sa tim objektima mora moci to nekako da se izbegne, treba se malo pozabaviti sa tim i bice to super fotka :D