Autor Tema: Sony A6000 - Cekajuci naslednika  (Pročitano 5032 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Sony A6000 - Cekajuci naslednika
« poslato: Maj 06, 2015, 10:25:12 pre podne »
I ako je prošlo godinu dana od predstavljanja Sony A6000 mirrorless fotoaparata, i ako smo na tik do izlaska njegovog naslednika,  čini se da interesovanje za ovaj model nikada nije bilo veće.  Sa punim pravom, reklo bi se... jer ovaj fotoaparat osim što ima zavidne karakteristike ima i sasvim uljudnu cenu, kada su mirrorless aparati u pitanju. Primera radi, Olympus OM-D EM-5  model iz 2012. godine, sa karakteristikama daleko iza Sony A6000, trenutno ima istu cenu. Štaviše, Olympus je izbacio i naslednika u vidu OM-D EM-5 II sa cenom preko 1.000 evra, što ga čini duplo skupljim od Sony top model mirrorless modela, kakav je A6000. Dilema postaje još veća ako shvatimo da za pomenutu cenu možemo kupiti i Sony A7 fullframe fotoaparat. To nam govori još jednu stvar, jako bitnu. Sony je po prvi put odstupio od svoje dugogodišnje poslovne politike, koja ga je večito svrstavala u red onih koji ne nude ništa specijalno više od drugih, ali su zato skuplji. Ovaj put, su ponudili više i za manje para >>> nastavak na blogu


''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A6000 - Cekajuci naslednika
« Odgovor #1 poslato: Maj 20, 2015, 04:53:02 posle podne »
Izgleda da i Sony deli slicno misljenje , jer, ako je sudeci po onome sto pise na Sony Alpha Rumors sajtu, naslednik A6000 nece izbaciti istog iz lineupa, vec ce biti pozicioniran iznad A6000 kao zamena za NEX-7.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže pavle

  • Junior
  • *
  • Poruke: 94
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A6000 - Cekajuci naslednika
« Odgovor #2 poslato: Maj 21, 2015, 10:10:25 posle podne »
Obozavam svoj Sony A6000 koji sam kupio pre 2 meseca. Pravi aparat za pocetnika poput mene. Odlican kvalitet videa takodje. Samo treba investirati u objektive, ocigledno. Odlican tekst.
Sony A6000 16-50

Van mreže ART

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A6000 - Cekajuci naslednika
« Odgovor #3 poslato: Jun 21, 2015, 10:00:05 posle podne »
Djaba im kada nemaju sve skupa 2 postena objektiva za razumne novce i uvijek bi prije uzeo gore spomenuti Olympus sa odlicnim objektivima.

Van mreže pavle

  • Junior
  • *
  • Poruke: 94
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A6000 - Cekajuci naslednika
« Odgovor #4 poslato: Jun 22, 2015, 12:04:06 pre podne »
Meni su i dva objektiva dovoljna.
Sony A6000 16-50

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A6000 - Cekajuci naslednika
« Odgovor #5 poslato: Jun 22, 2015, 07:11:31 pre podne »
Ponovicu jos jednom, uz malu ogradu da ne nemaju bas svi iste navike... ali kapiram da ce se veliki broj kupaca ovog aparata, osecati jako sretnim kada ga kompletira sa sigma staklima: 19mm, 30mm i 60mm.

Primera radi... 19mm

Renewal by Brian Koprowski, on Flickr

ili 30mm sa stevehuff testa

http://i2.wp.com/www.stevehuffphoto.com/wp-content/uploads/2012/09/100crop56.jpg
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže ART

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A6000 - Cekajuci naslednika
« Odgovor #6 poslato: Jun 22, 2015, 01:47:42 posle podne »
Imao, probao, prodao...hvala.
Na papiru kod Sony-a sve sjajno zvuci, a praksa je obicno nesto drugo...inace imao sam NEX-5N i NEX-6 i imao sam objektive Sony 16, 18-55, 16-50, 20 i od ta 4 jedino je ovaj zadnji donekle OK...zatim sam kupio jos i Sigmu 30mm koja je dobar objektiv i pitam se na sta bi to licilo da je ovisila ponuda objektiva samo o Sony-u... kasnije je dosao solidni 35mm f1.8, ali tada sam vec digao ruke od tog sustava.
Jedini zaista odlicni, a jeftini objektiv koji je napravio Sony je 50mm f1.8, ali on sa tom fokalom ima ogranicenu primjenu.
Malcice manji senzor u kombinaciji sa odlicnim objektivima je za mene uvijek bolji izbor od veceg senzora i lose optike.
« Poslednja izmena: Jun 22, 2015, 01:50:09 posle podne od strane ART »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A6000 - Cekajuci naslednika
« Odgovor #7 poslato: Jun 22, 2015, 02:24:36 posle podne »
Sve se slazem sa tobom. Kada malo sire posmatras sliku, neminovno se postavljaju neka pitanja i izvuce se poneki zakljucak. Ne tako davno su me razapinjali na krst kada sam govorio da sony izbacuje polufabrikate. Generalno, aparati su OK ... ali je ponuda objektiva uska (Sto je bio jedini razlog da ih tako nazivam, jer je u pitanju gradnja sistema)

E sad, kao sto rekoh... sira slika namece takav zakljucak, a sa druge strane veliki je broj onih kojima nista ne smeta i zadovoljni su. Licno ih poznajem, i ako krenem previse sa filozofiranjem... izbiju mi sve adute, jer su zadovoljni. Moje je da kazem i jedno i drugo... pa sad... ko se gde pronadje.

Sto se mene tice, ja bih mogao funkcionisati sa te tri Sigme, i da ne trepnem....
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže ART

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A6000 - Cekajuci naslednika
« Odgovor #8 poslato: Jun 22, 2015, 03:18:15 posle podne »
Posten odgovor.  :)