Autor Tema: - P O R T R E T I -  (Pročitano 10876 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #20 poslato: Maj 13, 2015, 10:51:08 posle podne »
Ljudi kad radite fotografiju i kometarisete morate prvo da vidite koji je tip fotografije upitanju...to je prva stavka...

Ako radis life fotografiju totalno su drugi parametri za ocenjivanje fotke , nego kad radis komercijalnu( fashio, beuty i slicno)...Kod komercijalne nesto prodajes i tu mora da bude sve pravilno namesteno (haljina cista ispeglana, devojka cista , lice bez mana itd)...Kod dokumentarne ne , nije neophodna ta estetika da bi bila dobra fotka...

Ovde se vuce na tu life fotografiju , tako da je po meni obrada previse subjektivna i fensi za prikazivanje neceg ovako...Da li si ti dete video sa plavom kozom, nisi , a kod dokumentarne fotografije je bitno zabeleziti ono sto vidis , uz minimalne korekcije...Prva fotka je u instagram stilu  a dete nije fotkano za porodicni album...Obrada je u totalnoj suprotnosti od teme ...Tony posto pominjes peglanje u ps itd...Ja nisam ni mislio da ti trebas da ocistis detetu lice , ali ne trebas u obradi da pravis halo efekat oko deteta, u tom smislu je obrada losa  (ponavljam jos jednom po meni)...

Pa jeste besmisleno fotkati fotkti namestene , nasminkane foto modele ako nemas neku korist od toga i nije ti to neki izvor prihoda...U krajnjem slucaju tu ima i dosta ulaganja pre samog fotkanja ako hoces da to izgleda kako treba.

Da rezimiram ovo nije fensi fotkanje za roditelje tako da po meni i ne treba da ide tako agresivna obrada, a posto je ovo neki life fazon onda treba da ostane sto prirodnije  ako vec hoces da nam prikazes stvarnost koju si ufotkao...

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #21 poslato: Maj 14, 2015, 08:31:51 pre podne »
bole lep tekst si napisao. Nažalost, dece koja niti su dobro obučena, niti veselo izgledaju sve češće vidjam i ovde kod nas. Samo to sam hteo da kažem, uz kolegijalnu primedbu da sugerišem nešto krupniji kadar kolegi Tonyju koji se lepo snalazi u c/b.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #22 poslato: Maj 14, 2015, 03:38:27 posle podne »
Citat: Goxy89
Sta im radis da budu ovako prljavi i siromasni? :D
Preteruje sa HDR-om. Treba da smanji. U kolor varijanti su verovatno popucale boje.
I da se drži Rodićevog saveta za rakurs.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #23 poslato: Maj 15, 2015, 09:38:31 pre podne »
Bez zamerke Goxy, ali malo ga pretera s epitetima. Siromastvo je sastavni deo zivota mnogih ljudi na ovoj Planeti, posebno dece, sto ne zanci da su manje adekvatni kako bi se nasli na necijoj fotografiji.
Bole
Siromastvo je jedno, a praviti siromastvo od onog sto nije je drugo, trece video sam dosta fotografija dece i ljudi koji su siromasni i beskucnici ali to je prestavljeno bas tako kako jeste i da je on okacio fotografije siromasne dece gde je uradjena minimalna obrada ond bi mi svi ovde pisali komentare hvale, ali hocu ti reci ne treba od neceg sto nije praviti siromastvo to je svrha komentara, jer ti kao (po meni) dobar fotograf idi ufotkaj nesto siromasno i okaci ovde da vidim dal bih ti napisao ovakav komentar...

I kao sto je navedeno u daljim komentarima modna fotografija i namestanje u photoshopu je sasvim druga vrsta fotografije, a ovo treba da bude mnogo, mnogo, mnoooooooogo bolje od ovog sto ja vidim...

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #24 poslato: Maj 15, 2015, 09:56:50 pre podne »
Da se ne bi raspravljali puno...

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #25 poslato: Maj 19, 2015, 10:08:38 posle podne »
goxsy89 shvati jednu stvar, a to je da nisam isao u pohod na beskucnike i bedu vec fotnuo decu koja su se pojavila na tren i zastala na toliko da uspem da fotografisem (par fotki). ta deca, to mogu da tvredim, nisu beskucnici, ali da zive u bedi ili ivici bede mozda...a fotnuti to sto kazes kako jeste ne podrazumeva nuzno suze i patnju na licu pa cak i onda ako jesu beskucnici. nisam isao na to ni da zalice na "beskucnike" kada sam fotkao a ni kada sam obradjivao fotografije. jednostavno to mi je zapalo za oko u obradi i moze nekome da se dopadne, a i ne mora. to su deca u tom trenutku fotografisanja, a sta ce ko da vidi, i u kom kontekstu da ih smesti, to je subjektivna stvar...znaci na fotografiji mogu da upucuju na nesto ali ne i da je to nuzno tacno. siromastvo sam mozda i fotografisao, ali da pravim niti imam tu moc, niti zelim  :) 

idemo dalje...

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #26 poslato: Maj 19, 2015, 11:09:05 posle podne »
Ovo je vec dosta bolje nego prethodne :)

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #27 poslato: Maj 20, 2015, 12:28:41 pre podne »
Ne pogresno shvacenom ovo sto sam napisao gore je samo odgovor da sam preterao pitanjem "sta im radis da izgledaju ovako siromasno" ja postujem rad kao sto sam i rekao to sto se meni licno ne svidja ne znaci da nije dobro, postoje fotografije nekih velikih fotografa koje meni ne leze tako da nista licno nije bilo... Poslednjoj fotki ti lezi obrada kako treba :)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #28 poslato: Maj 20, 2015, 12:46:40 pre podne »
Poslednja fotka je najubedljivija. :thumbsup:
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #29 poslato: Maj 20, 2015, 06:32:15 pre podne »
Tony poslednji CB portret čoverka sa naramkm sena je baš dobar. dovro svetlo, dobri detalji, lepo uradjen portret, uhvaćen trenutak čoveka u radu

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #30 poslato: Maj 28, 2015, 09:23:52 posle podne »
hvala na savetima/komentarima  :)

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #31 poslato: Maj 31, 2015, 02:01:46 posle podne »
...