Autor Tema: - P O R T R E T I -  (Pročitano 11036 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
- P O R T R E T I -
« poslato: April 18, 2015, 07:16:17 posle podne »
da okacim i neke portrete za promenu  :)

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #1 poslato: April 21, 2015, 12:56:13 posle podne »
jos jedan...

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #2 poslato: April 22, 2015, 06:38:38 pre podne »
meni je fenomenalno kako ta decica imaju velike, lepe okice...
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #3 poslato: April 27, 2015, 10:11:18 posle podne »
...

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #4 poslato: April 27, 2015, 10:26:23 posle podne »
Po meni je obrada preterana , sa fotografske strane nemam zamerki, ali obrada mora da bude umerena posebno kad su portreti upitanju :)

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #5 poslato: April 28, 2015, 09:11:07 pre podne »
Slazem se sa Serb-om prvo kada sam ugledao obrada je unistila ovu lepu decu, kao da su beskucnici! I mnogo prljavih fleka ima, ja mislim da je ovo neki  HDR bez kontrole...

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #6 poslato: April 28, 2015, 09:33:32 pre podne »
Kad fotografišeš decu,... čučni. Neka ti objektiv bude u ravni sa njihovim očima.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2015, 11:10:07 posle podne »
hvala na komentarima  :)
smatram da obrada nije preterana, jer sa svim mrljama od igre kod dece samo doprinosi opisu date licnosti. mrlja od cokolade, prasina od igre its....daju zivost i opis daleko veci od nekog bjuti/fejsn glancanja.
ne vrsim obradu nuzno po tom principu, ali ove mi tako upale u oko.
objektiv nije bio u ravni sa njihovim ocima jer sam hteo drugaciji pogled da upute ka aparatu.  :)

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #8 poslato: Maj 11, 2015, 11:12:27 posle podne »
...

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #9 poslato: Maj 12, 2015, 08:30:27 pre podne »
Ni meni se ne sviđa obrada.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2015, 09:23:12 pre podne »
I meni deluje kao preterana obada, uopste ne istice karakter kod dece. Kao sto neko napisa deluju kao beskucnici.
Slazem se da treba da se vidi sve kod dece od fleka do mrlka ali ne i da se to naglasava. Deca ipak odisu vedrinom pa takva i obrada treba da bude a mracna i grungy
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #11 poslato: Maj 12, 2015, 12:27:51 posle podne »
Sta im radis da budu ovako prljavi i siromasni? :D

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #12 poslato: Maj 12, 2015, 02:28:18 posle podne »
Tony a ja bih hteo da ohrabrim Tvoj rad. Možda ne obradu, svakako ne, ali ideju to da. Nažalost, i neka prijatelji sa foruma oproste, ovo je deo sveta u kome živimo. Da ne kritikujem i ne hvalim na prazno evo i suigestije: pokušaj sa još krupnijim planom, probaj da insistiraš na izrazu lica, sjaju u očima, na detaljima, uhvati "onaj" trenutak. To se može samo ako napraviš mnogo snimaka, pa neke odbaciš, naravno. Izbegavaj preširok plan. I, samo napred!

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #13 poslato: Maj 13, 2015, 09:19:32 pre podne »
oldtimer ne slazem se sa tobom, jer ovde nije lepo prestavljeno ovo su sve lepa i kulturna deca da bi ih neko napravio da izgledaju kao klosari, ne vredjam niciji rad ali uzmi necije dete odradi ga ovako i daj mu fotografiju i vidi da li ce biti odusevljen!

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #14 poslato: Maj 13, 2015, 10:06:22 pre podne »
Sve zavisi kako ko shvati ovaj rad, meni smeta ugao iz koga je fotografisano ali obrada je sad stvar ukusa. Mozda se neko naljuti ali ima i onih kojima ce se svideti da mu ovako odradis klince, ovo ti kazem zato sto sam ja radio sa svojim klincima neke fotke pored Cire (parna lokomotiva) u tom nekom fazonu i meni je bilo OK ali sam ja takav tip koji se stalno kezi i zeza pa to radim i na svoj racun. E kad je videla supruga to je vec bila druga prica, njen prvi komentar je bio da joj lice na ratne sirocice koji stizu u Ausvic :)
U prevodu ovo znaci odradio si eksperiment, nije bas pozitivna kritika pa tako da imas neku predstavu gde si pogresio i sad pazi sta radis sledeci put ;)

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #15 poslato: Maj 13, 2015, 10:44:22 pre podne »
Da li nisi uzeo i objavljivao po forumima nego si uradio test da vidis kako bi to ispalo :)
Slazem se ja da treba sve probati ali ovde su od pocetka komentari ljudi koji znaju nesto o fotografiji bili negativni, a nastavljeno je razumes...

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #16 poslato: Maj 13, 2015, 01:23:34 posle podne »
samo komentarisite, negativno-pozitivno, nemam frke s tim. zbog toga sam i okacio fotke  :D

inace, oldtimer je lepo rekao, ovo je svet u kome zivimo. fotograf je tu da zabelezi i trenutke koje svet, rekao bih, svakodnevno izbegava. deca u sustini nisu beskucnici, ali u potpunosti zazmuriti na to sto neka ipak jesu...e sad, ukus po pitanju predstave istih je normalno razlicit, i sto je meni zanimljivo je to da ljudi uglavnom vrisnu nepotrebno, zbog ovakvih fotki. meni je, recimo, besmisleno da fotkam namestene, nasminkane foto-modele kao iz nekog magazina koji reklamira sminku. fotke u kojima stil pojede supstancu i ostane fotosop...

drago mi je sto su fotografije izazvale i socijalnu reakciju, a ne samo tehnicku  ;)

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #17 poslato: Maj 13, 2015, 02:01:47 posle podne »
Pogresno si shvatio zamerke, ne treba se bazirati samo na namestene modele i PS ali treba voditi racuna o nekim stvarima.
Kritike su upucene na kadriranje odnosno tvoj polozaj u odnosu na decu (Rodic ti je vec napomenuo ovo kako se radi) i na agresivnu obradu (po misljenju vecine preteranu).
Ovo nekako deluje previse dramaticno, sam si pomenuo da se trebaju videti mrlje od cokolade i prasine ali one ovde ne izgledaju tako. Sto neko vec rece podsecaju na sirocice bez igde ikoga.
Probaj sa malo manje ostrine i bez tih filtera u obradi, probaj malo drugacije da uradis konverziju u CB.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #18 poslato: Maj 13, 2015, 04:37:47 posle podne »
Meni se dopada obrada na drugoj fotografiji, i samo na drugoj...

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #19 poslato: Maj 13, 2015, 10:49:48 posle podne »
Sta im radis da budu ovako prljavi i siromasni? :D

oldtimer ne slazem se sa tobom, jer ovde nije lepo prestavljeno ovo su sve lepa i kulturna deca da bi ih neko napravio da izgledaju kao klosari, ne vredjam niciji rad ali uzmi necije dete odradi ga ovako i daj mu fotografiju i vidi da li ce biti odusevljen!

Bez zamerke Goxy, ali malo ga pretera s epitetima. Siromastvo je sastavni deo zivota mnogih ljudi na ovoj Planeti, posebno dece, sto ne zanci da su manje adekvatni kako bi se nasli na necijoj fotografiji.
Verujem da je stvar licnog ukusa, kome ce se sta vise svideti..."musavi klinci" uhvaceni u igri, ili namontirani, prikazani u srecnom okruzenju svojih vrsnjaka ili roditelja, koji treba da predstavljajvu "idealnu familiju" i doneti bolju prodaju fotografija na "stocku".
Realnost je mnogo surovija nego li mi to zeleli da vidimo... ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #20 poslato: Maj 13, 2015, 10:51:08 posle podne »
Ljudi kad radite fotografiju i kometarisete morate prvo da vidite koji je tip fotografije upitanju...to je prva stavka...

Ako radis life fotografiju totalno su drugi parametri za ocenjivanje fotke , nego kad radis komercijalnu( fashio, beuty i slicno)...Kod komercijalne nesto prodajes i tu mora da bude sve pravilno namesteno (haljina cista ispeglana, devojka cista , lice bez mana itd)...Kod dokumentarne ne , nije neophodna ta estetika da bi bila dobra fotka...

Ovde se vuce na tu life fotografiju , tako da je po meni obrada previse subjektivna i fensi za prikazivanje neceg ovako...Da li si ti dete video sa plavom kozom, nisi , a kod dokumentarne fotografije je bitno zabeleziti ono sto vidis , uz minimalne korekcije...Prva fotka je u instagram stilu  a dete nije fotkano za porodicni album...Obrada je u totalnoj suprotnosti od teme ...Tony posto pominjes peglanje u ps itd...Ja nisam ni mislio da ti trebas da ocistis detetu lice , ali ne trebas u obradi da pravis halo efekat oko deteta, u tom smislu je obrada losa  (ponavljam jos jednom po meni)...

Pa jeste besmisleno fotkati fotkti namestene , nasminkane foto modele ako nemas neku korist od toga i nije ti to neki izvor prihoda...U krajnjem slucaju tu ima i dosta ulaganja pre samog fotkanja ako hoces da to izgleda kako treba.

Da rezimiram ovo nije fensi fotkanje za roditelje tako da po meni i ne treba da ide tako agresivna obrada, a posto je ovo neki life fazon onda treba da ostane sto prirodnije  ako vec hoces da nam prikazes stvarnost koju si ufotkao...

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #21 poslato: Maj 14, 2015, 08:31:51 pre podne »
bole lep tekst si napisao. Nažalost, dece koja niti su dobro obučena, niti veselo izgledaju sve češće vidjam i ovde kod nas. Samo to sam hteo da kažem, uz kolegijalnu primedbu da sugerišem nešto krupniji kadar kolegi Tonyju koji se lepo snalazi u c/b.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #22 poslato: Maj 14, 2015, 03:38:27 posle podne »
Citat: Goxy89
Sta im radis da budu ovako prljavi i siromasni? :D
Preteruje sa HDR-om. Treba da smanji. U kolor varijanti su verovatno popucale boje.
I da se drži Rodićevog saveta za rakurs.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #23 poslato: Maj 15, 2015, 09:38:31 pre podne »
Bez zamerke Goxy, ali malo ga pretera s epitetima. Siromastvo je sastavni deo zivota mnogih ljudi na ovoj Planeti, posebno dece, sto ne zanci da su manje adekvatni kako bi se nasli na necijoj fotografiji.
Bole
Siromastvo je jedno, a praviti siromastvo od onog sto nije je drugo, trece video sam dosta fotografija dece i ljudi koji su siromasni i beskucnici ali to je prestavljeno bas tako kako jeste i da je on okacio fotografije siromasne dece gde je uradjena minimalna obrada ond bi mi svi ovde pisali komentare hvale, ali hocu ti reci ne treba od neceg sto nije praviti siromastvo to je svrha komentara, jer ti kao (po meni) dobar fotograf idi ufotkaj nesto siromasno i okaci ovde da vidim dal bih ti napisao ovakav komentar...

I kao sto je navedeno u daljim komentarima modna fotografija i namestanje u photoshopu je sasvim druga vrsta fotografije, a ovo treba da bude mnogo, mnogo, mnoooooooogo bolje od ovog sto ja vidim...

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #24 poslato: Maj 15, 2015, 09:56:50 pre podne »
Da se ne bi raspravljali puno...

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #25 poslato: Maj 19, 2015, 10:08:38 posle podne »
goxsy89 shvati jednu stvar, a to je da nisam isao u pohod na beskucnike i bedu vec fotnuo decu koja su se pojavila na tren i zastala na toliko da uspem da fotografisem (par fotki). ta deca, to mogu da tvredim, nisu beskucnici, ali da zive u bedi ili ivici bede mozda...a fotnuti to sto kazes kako jeste ne podrazumeva nuzno suze i patnju na licu pa cak i onda ako jesu beskucnici. nisam isao na to ni da zalice na "beskucnike" kada sam fotkao a ni kada sam obradjivao fotografije. jednostavno to mi je zapalo za oko u obradi i moze nekome da se dopadne, a i ne mora. to su deca u tom trenutku fotografisanja, a sta ce ko da vidi, i u kom kontekstu da ih smesti, to je subjektivna stvar...znaci na fotografiji mogu da upucuju na nesto ali ne i da je to nuzno tacno. siromastvo sam mozda i fotografisao, ali da pravim niti imam tu moc, niti zelim  :) 

idemo dalje...

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #26 poslato: Maj 19, 2015, 11:09:05 posle podne »
Ovo je vec dosta bolje nego prethodne :)

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #27 poslato: Maj 20, 2015, 12:28:41 pre podne »
Ne pogresno shvacenom ovo sto sam napisao gore je samo odgovor da sam preterao pitanjem "sta im radis da izgledaju ovako siromasno" ja postujem rad kao sto sam i rekao to sto se meni licno ne svidja ne znaci da nije dobro, postoje fotografije nekih velikih fotografa koje meni ne leze tako da nista licno nije bilo... Poslednjoj fotki ti lezi obrada kako treba :)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #28 poslato: Maj 20, 2015, 12:46:40 pre podne »
Poslednja fotka je najubedljivija. :thumbsup:
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #29 poslato: Maj 20, 2015, 06:32:15 pre podne »
Tony poslednji CB portret čoverka sa naramkm sena je baš dobar. dovro svetlo, dobri detalji, lepo uradjen portret, uhvaćen trenutak čoveka u radu

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #30 poslato: Maj 28, 2015, 09:23:52 posle podne »
hvala na savetima/komentarima  :)

Van mreže Tony

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: - P O R T R E T I -
« Odgovor #31 poslato: Maj 31, 2015, 02:01:46 posle podne »
...