Autor Tema: experiment - komentari  (Pročitano 6058 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
experiment - komentari
« poslato: April 06, 2015, 01:29:24 pre podne »
jedna moja stara fotka koju bih voleo da experti malo prokomentarisu .. meni se svidja, ono fotkano je da bi se uvelicalo na prstu dal je samo ogrebotina ili je ostao trn u prstu (taj deo obrisan) ali je fotka meni nekako bas ispala ok

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: experiment - komentari
« Odgovor #1 poslato: April 07, 2015, 10:12:10 pre podne »
Ne moze se kritikovati ovakva fotografija. Ona za tebe ima najvecu mogucu vrednost, i to je fakat.
Pazi, meni da gori stan... pri evakuaciji bih prvo zgrabio eksterni backup hard, upravo zbog ovakvih fotografija.


Moglo bi se popricati gde je fokus, sta je ostro... a sta nije... ali kapiram da one kojima je bitna ta fotografija, nije bas preterano briga za to.
Licno, ovakve fotografije najvise volim.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: experiment - komentari
« Odgovor #2 poslato: April 07, 2015, 12:33:29 posle podne »
Ne moze se kritikovati ovakva fotografija. Ona za tebe ima najvecu mogucu vrednost, i to je fakat.
Pazi, meni da gori stan... pri evakuaciji bih prvo zgrabio eksterni backup hard, upravo zbog ovakvih fotografija.


Moglo bi se popricati gde je fokus, sta je ostro... a sta nije... ali kapiram da one kojima je bitna ta fotografija, nije bas preterano briga za to.
Licno, ovakve fotografije najvise volim.

ma pazi, bas me zanima tehnicki sta bi tu valjalo promeniti ... naravno da meni ima drugaciju vrednost to je druga prica skroz .. nego nesto kopah po fotkama i ta mi iskocila malo ... vise mi se svidja od nekih fotkanih zbog fotkanja (ova nije fotkana zbog fotkanja, nego sam slikao da vidim dal je ostao trn u prstu, fokus je na trnu - koji je obrisan, trn je "centar" slike a pozadina je "ispod mog stola") .. no potpuno ignorisuci to .. zanima me bas tehnicki ... pozadina mi recimo nije dovoljno kontrastna po svim "pravilima" ali mi ipak izgleda super, pozicija elemenata na slici mi isto nije skolski a opet ono ne znam gde bi mrdno da bude bolje .. mislim da bi bilo bolje da nisam odsekao zeni zglobove na saci tj da je cela saka mogla da udje u kadar ali nisam siguran i ovako mi deluje ok sad to je mozda zato sto sam "biased" a mozda zato sto je stopalo poenta a saka je sekundarna ... i cini mi se da bi bilo bolja da je fokus koji cm kraci, tj da je ravan fokusa na srednjem prstu noge a ne na tinkinim prstima
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: experiment - komentari
« Odgovor #3 poslato: April 07, 2015, 01:02:06 posle podne »
Pa u fokusu je trebalo da bude ono sto je sustina. A sustina ovakvih motiva je da se jednog  detetu pokaze koliko mu je bilo stopalo u odnosu na saku.
Iz ovog ugla, tu smeta palac.. pa  bih, da mi je ono gore bio primarni cilj, probao isto to iz razlicitih uglova, strana... kako bilo.
 Nije nuzno ni da bude 1.8 blenda... a ako jeste, onda fokus na nokte. Nadjes ugao gde su ostri od malog nokta do palca.
Vise bi prijala neka f/2.8, a posto ovo nije problematican kadar za slikanje... imas vremena da namestis i pozadinu kakvu hoces.
« Poslednja izmena: April 07, 2015, 04:29:15 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4116
    • Pogledaj profil
Odg: experiment - komentari
« Odgovor #4 poslato: April 07, 2015, 04:06:57 posle podne »
Nije loše. Već ste rekli - da je fokus malo bliži i da palac ne zaklanja deo noge, bilo bi odlično.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: experiment - komentari
« Odgovor #5 poslato: April 07, 2015, 08:46:13 posle podne »
hm, ne bi mi palo na pamet da spustim palac .. bilo bi dakle bolje da je palac dole .. zanimljivo kako razmisljate :D .. za fokus jasno, ovde je promasen (gadjao sam fokus bas kako kaze zoki na nokat, ali sam ga nekako omasio :( ) i za cilj koji je bio, skljocnuh tu ja nekoliko slicki pa se na jednoj lepo video trn :D nego ova mi nekako najlepsa :D

a za levo-desno-gore-dole, iliti pozicioniranje celog kadra? da nije ovako malo "teska" slika sa desne strane?
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4116
    • Pogledaj profil
Odg: experiment - komentari
« Odgovor #6 poslato: April 07, 2015, 09:21:50 posle podne »
Uvek je nezgodno kada je u prvom planu veliki objekat koji je van fokusa, a ovde kod tebe on i učestvuje u priči.

Mislim da bi bilo bolje da si samo malo zavrnuo palac ka zemlji (tj. zarotirao ručni zglob ka spolja). To bi izgledalo kao da drzis u šaci bebino stopalo i da ga pokazuješ prema kameri. Tako bi izgubio nešto od dodirne površine, ali nje ionako ima dovoljno. Bolje da je taj mutan deo na ivici kadra, a da se stopalo deteta vidi u celini.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: experiment - komentari
« Odgovor #7 poslato: April 07, 2015, 09:33:08 posle podne »
Bilo bi jos bolje da je bebino stopalo uhvaceno sa drugom rukom tako da bi palac bio u pozadini a celo bebino stopalo otkriveno, ako je vec fotkano iz ovog ugla.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: experiment - komentari
« Odgovor #8 poslato: April 07, 2015, 09:40:40 posle podne »
@cronin, da da jasno, kapiram tacno sta mislis da je rotiran zglob palac bi bio prema kameri, manje bi slike zauzimao a videlo bi se celo stopalo ..

@serb :D to nije bilo sanse :D to smo probali ali mnogo se mrdao :D a fora je bila da vidim dal ima trn ili ne a nisam mogao da nadjem usb mikroskop u krsu, uplasena majka, smusen otac, pa sam uvatio aparat, reko ima dovoljno pixela kad ga uvelicam ima da se vidi dal je trn ili nije :D tako ga je zena vatala kako je mogla a ja jurio sa aparatom i skljocao :D ... no ta ideja da takvim uglom, druga ruka ... to bi moglo da se izvede sad kad je malo veci i kad ga nista ne boli :D

svidja mi se fotka nekako ne samo sto je moje dete nego sta znam .. zato i pitam tehnicki sta bi tu moglo drugacije, da probam da reprodukujem fotku sad kad je malo veci (i mirniji) samo tehnicki malo ispravnije :D .. ali ne bih menjao previse od originala, ono isti koncept ali bolje :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: experiment - komentari
« Odgovor #9 poslato: April 07, 2015, 09:47:49 posle podne »
Ma jasna stvar i znam kako je to , trenutno sam ja smusen otac kad se desi tako nesto :) Napisao komentar generalno, kako bi mozda bilo bolje, pa ako ti se ponovi situacija (bez trnja i problema) razmislis i fotkas u tom pravcu:)