Autor Tema: Smiraj dana (nije za svačiji stomak)  (Pročitano 18873 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Smiraj dana (nije za svačiji stomak)
« Odgovor #60 poslato: April 11, 2015, 03:54:02 posle podne »
Deder, manite se filozofije, nego dajte te devojke umotane u providni celofan ili izolir traku :)

@Tosic
Ako sufujući ovog leta naletiš na neki dobar PDF na ovu temu slobodno ga okači u podforum Literatura. Samo gledaj, molim te, da ne bude cela knjiga od 300 strana nego nešto sublimirano, jer mi smo ovde mahom svi početnici što se te tematike tiče i teško da možemo da ispratimo to.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Smiraj dana (nije za svačiji stomak)
« Odgovor #61 poslato: April 11, 2015, 08:56:59 posle podne »
Atosic hvala na ovom pisanju , dosta korisnih informacija :) Sve se slazem sa tobom osim u ovome: "Naravno mogao je i da se simulira ceo proces kako bi zivotinja ostala ziva, ali to je vec druga stvar." *ne radi mi citatat).

Ne vidim zasto bi to radio kad fotka ima dokumentarni karakter. Presnosi nesto sto se zaista desilo. Neki dokumentarni fotografi, teoreticari cak smatraju da i sam izbor objektiva utice na vrednost dokumentarne fotografije... Naravno nije ovo fotka dokumentarnog karaktera NG ili Rojtersa ali i dalje mislim da nije za kategoriju ne valja...

Pozdrav :)

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Smiraj dana (nije za svačiji stomak)
« Odgovor #62 poslato: April 12, 2015, 09:33:14 posle podne »
Mislim da je ovo najbolje za kraj ove teme. Naravno, to bi bio mozda i neki logican slijed gosketovih fotografija... :D :D :D

Prije one zadnje kokoske kao simbol nastavka zivota. :)

Ajde sad da neko kaze da mu se ovo ne svidja!!!!!! ;) :) :D

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Smiraj dana (nije za svačiji stomak)
« Odgovor #63 poslato: April 13, 2015, 10:19:07 pre podne »
Sto neko ne postavi neku fotku koprive nego samo mesiste, posle ovolikog rostilja svima prija da jedno par dana pasu neki zelenis :)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Smiraj dana (nije za svačiji stomak)
« Odgovor #64 poslato: April 13, 2015, 05:13:28 posle podne »
Nebitno, u pitanju je kvalitet. Dzaba ti kopriva ako je ubrana pored nekog auto-puta, a i meso koje je puno antibiotika. Zato ja tipujem na supicu od petla Goshketove bake, jer se taj petao siguno hranio prirodno i sigurno je zdraviji od GMO soje iz raznih tzv "Bio spajzeva" u cijim skladistima caruju pacovcici i ostala gamad koja nam se servira u tim prodavnicama "zdrave hrane". Nazalost sve je manje zdrave hrane i na selu. Mozda je ovo bio jedan od poslednjih petlova. ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Smiraj dana (nije za svačiji stomak)
« Odgovor #65 poslato: April 13, 2015, 08:22:44 posle podne »
U prirodnom lancu ishrane sve je surovo i nema neznosti. Covek je na vrhu tog lanca sto znaci da je i najsuroviji!
Zamislite eskima koji jede jos poluzivu foku i sladi se vrelim salom na -20c.
Ni biljke nisu bolje mada se nama samo cini da je tamo sve bajkovito. Imela a posebno parazitske biljke zive na domacinu dok ga polako usmrcuju pijuci zivotne sokove.
Nema zivotne i bezivotne prirode. Sve je zivo na ovaj ili onaj nacin!
Naravno da se slazem sa Draganom i Zoranom da se ne potencira teatralnost i brutalnost iako je i ona deo prirodnog sistema.
Ono sto je Goske uspeo ( ubedjen sam da tako nije mislio ) je da sa 3 fotografije iznese ovako bucnu reakciju ljudi.
To cine oni koji se drugim nacinom ne mogu istaci i to namerno rade.
Zlo je uvek prece od dobroga i tako ce uvek biti. Ovo mislim u sirem kontekstu a ne samo u religijskom.
Lako je coveka ubiti i to prikazati ali je tesko odgajati ga i vaspitavati jel za to treba strpljenja i ljubavi.
Danas smo svi svesni da je brutalnost i necovecnost na ceni istih takvih ljudi.
Budimo ljudi... porucuje pocivsi patrijar Pavle.
Tako je desho! :-)  Jedemo hemijsko djubre iz supermarketa uvijeno u lepu ambalazu!  >:(
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight