Autor Tema: Izgubljen u šumi - pomoć  (Pročitano 14063 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izgubljen u šumi - pomoć
« Odgovor #40 poslato: Mart 13, 2015, 10:33:01 pre podne »
Kad smo vec kod ovih dilema i lutanja po sumi, da ne otvaram novu temu...
Da li se isplati prelazak sa Nikona D3200 na D7000? Da imam d3100, ne bih se uopste dvoumio, ali ovako....ni sam ne znam... Odavno razmisljam o seriji 7, ali nikad nisam ozbiljno razmisljao kao sad.

Znam sve karakteristike i jednog i drugog, ali me interesuje realno misljenje, a ne cisto poredjenje.

Najvise me privlace tri stvari. Bolji AF, motor u tijelu, i bolja ergonomija. Zaptivenost mi nije bitna, jer ionako ne koristim aparat po pljusku, a onoliko koliko je d3200 zaptiven, to mi je i vise nego dovoljno. Tj, pokoja kapljica ili pahuljica snijega ako padne na njega, to je sve sto kod mene moze da mu se desi.
D7100 bi bio najbolji izbor, ali, "malo" mi je iznad mojih mogucnosti...

Ili mozda da ipak cekam jos neko vrijeme, pa uzmem d7100, najbolje kad izadje i d7300 pa obori cijenu svima. :D :D :D

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Izgubljen u šumi - pomoć
« Odgovor #41 poslato: Mart 13, 2015, 08:28:07 posle podne »
To da li se isplati zavisi samo od tvog pogleda, jer individua sama oseti da li joj i šta nedostaje kod imajućeg aparata. Ako osećaš da ti nešto nedostaje menjaš za telo koje to ima a ne i za telo koje to ima i još mnogo čega što tebi ne nedostaje. To je moje mišljenje oko ''isplativosti''.
Ti si naveo tri stvari: ergonomiju, motor u telu i AF sistem.
Međutim, razlika između serije 3xxx i 7xxx je ogromna, i tu nemojmo da se zavaravamo.
Samo neke ''sitnice'': d7000 ima 39 tačaka (9 kstastih), Viewfinder 100% (vertikalno i horizontalno), bracketing (ekspozicije i blica), veću veličinu piksela na senzoru, Raw 14 bit, Contionous 5, Shutter Speed 1/8000, Max Flash Sync 1/250, dve opcije koje mogu mnogo da znače U1 i U2, dva komandna točkića i drugu dugmad koju d3200 nema, kontrolni monitor sa gornje strane (pa to samo vredi para u odnosu na seriju 3xxx).
I kada detaljno i strpljivo uporediš opcije svih menija biće sve još mnogo jasnije.
Pazi, ni jednog momenta nisam rekao da je d7000 bolje telo od d3200, samo iznosim razlike i svako kome ne nedostaju te razlike nema opravdanje da ulaže novac u višu seriju.
Svakako kada izađe d7200 bolje je da pazariš d7100 (verovatno novih d7000 neće ni biti), bolje je i sada, jer znam ljude koji koriste FF tela ali su zbog makro fotografije uzeli i d7100

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izgubljen u šumi - pomoć
« Odgovor #42 poslato: Mart 14, 2015, 07:23:54 pre podne »
Ma znam ja sta su prednosti serije 7, koristio sam ja d7000, doduse, nije bio moj.
Nego se dvoumim zbog senzora.
Mislim da je ipak bolje sacekati da d7100 jos malo izgubi na cijeni, pa onda njega uzeti.

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Izgubljen u šumi - pomoć
« Odgovor #43 poslato: Mart 14, 2015, 03:15:16 posle podne »
Svakako d7100 ima veće mogućnosti. Ali je sigurno da nikada neće značajnije izgubiti na ceni. On gubi nešto u evrima, balkanske valute padaju pa ti nekeko dođe da je sve gore i gore....