Autor Tema: SR 11  (Pročitano 26072 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže NS

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
SR 11
« poslato: Septembar 27, 2008, 11:57:27 posle podne »
Pozdrav svima...
Od skoro sam postao vlasnik Sony HDD Sr 11. Kupio sam je iz prostog razloga jer zelim da imam najkvalitetnije snimke koje zelim sacuvati...
Danas sam prebacio materijal sa kamere na racunar....
Narezao sam ga na DVD u DVD formatu...Konvertovao ga je malo duze,to mi je i jasno zasto.
A kada sam ga hteo prebaciti u AVCHD format i iskoristiti max.mogucnosti snimka.dobio sam informaciju da mi nece raditi na obicnom DVD-u.
Interesuje me sta da uradim i dali postoji neki nacin da snimke NAJVISE rezolucije sacuvam na dvd-u.
Cuo sam da se spominju BLUE RAY rezaci i diskovi,ali iskreno receno nemam pojma sta je to,pa molim za objasnjenje i savet.
Puno hvala.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SR 11
« Odgovor #1 poslato: Septembar 28, 2008, 12:18:00 pre podne »
Blu-Ray ili Blue-Ray, kako hoces, je disk kapaciteta 25 GB, za cije se rezanje i citanje koriste Blu-Ray rezaci...

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BB%D1%83-%D1%80%D0%B5%D1%98_%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA


Van mreže NS

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: SR 11
« Odgovor #2 poslato: Septembar 28, 2008, 10:40:18 posle podne »
Interesuje me dali bih sa BLU REY rezacem i citacem mogao da narezem AVCHD snimak i kasnije ga gledam normalno?????

Ili je BLU REY samo kapacitet od 25 GB....

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SR 11
« Odgovor #3 poslato: Septembar 28, 2008, 11:30:23 posle podne »
Kod BluRay-a tehnologija je malo drugacija, u pitanju su ljubicasto-plavi laseri, koji imaju mogucnost pisanja sa vecom kompresijom, postoje i dual layer blu ray diskovi kapaciteta 50gb, znaci nije sve u kapacitetu diska...

Google is your friend... Kako bi mnogi rekli...

http://en.wikipedia.org/wiki/AVCHD

Na brzinu sam "preleteo" pogledom tekst, i cini mi se da AVCHD format moze biti zapisan i na obicnom DVD-u...

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SR 11
« Odgovor #4 poslato: Septembar 29, 2008, 12:05:33 pre podne »
BLU REY je i "kapacitet" i standard, a nema veze sa standardom video moda koji mu zelis saopstiti.

To sto pitas je nesto drugo. Video standard mozes rezati na bilo koji medij. Pitanje je samo koliko ces minuta i sa kakvom rezoluciom (kompresiom) uspeti da narezes i sa kojim ces plejerom to uspeti pogledati.
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2008, 12:07:19 pre podne od strane Zarko Silic »

Van mreže NS

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: SR 11
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 04, 2008, 01:09:40 posle podne »
Dali neko od vas poseduje i koristi BLU RAY rezac i player?
Narezao sam AVCHD snimak na obican DVD.... i naravno neradi na obicnom DVD playeru i na racunaru. Sto sam i video u napomeni u Sony programu sto sam dobio sa kamerom.Znaci da bih reprodukovao AVCHD moram imati BLURAY player...a naravno i LCD HDD ;D da bih dobio ono sto zalim ;D
DALI SAM U PRAVU?
DALI CU PRIMETITI RAZLIKU SNIMKA NA SADA KONVERTOVANOM DVD-u,U ODNOSU NA NAREZAN AVCHD NA BLU RAY I SVE TO GLEDATI NA LCD HDD ......
DALI LJUDSKO OKO PRIMECUJE TU RAZLIKU U SNIMKU......

HVALA

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SR 11
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 04, 2008, 10:36:17 posle podne »
Oko primecuje tu razliku. Svaka se razlika primecuje ako je monitor kvalitetan.

Van mreže NS

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: SR 11
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 05, 2008, 01:19:20 posle podne »
Dali je neko imao iskustva sa rezanjem i raprodukcijom AVCHD ???

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SR 11
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 05, 2008, 08:54:42 posle podne »
Ako ti ne ide od ruke obrati se Sasi Medovarskom u Petrovaradinu koji ce ti narezati sta zelis i kako zelis.

Radi profesionalno i nije skup. Mislim da se ne vredi sigrati sa tima ako ti to nije prva stvar u zivotu.

Van mreže NS

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: SR 11
« Odgovor #9 poslato: Januar 28, 2009, 08:11:38 posle podne »
Dali bih mogao da dobijem kontakt tel. od Sase Medovarskog.