Autor Tema: Sanja  (Pročitano 3161 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Your Brother

  • Junior
  • *
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Sanja
« poslato: Februar 01, 2015, 06:17:42 posle podne »
Evo posto dugo nisam,i idalje imam kit objetiv Nikon 18-55mm f/5.6 -_- I fotoaprat Nikon D3200
Zanima me sta mislite o ovim slikama,bili ja i drugarica malo do kalemegdana da pokusam nesto :D Meni se svidja sem sto je na prvoj slici onak krug od sunca kod lica,trenutno nemam ps niti mogu da ga skinem tako da u njemu nisam mogao nista da radim :D Treca slika je vise zezanje nego bilo sta ozbiljno :D Slobodno recite sta mislite

1.DSC_0708 by Pedja_Photography, on Flickr

2.DSC_0746 by Pedja_Photography, on Flickr

3.DSC_0723 by Pedja_Photography, on Flickr

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Sanja
« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2015, 07:52:42 posle podne »
Your Brother,lepo,druga mi se svidja,mozda da je model samo malo jos desno da popuni prazninu kadar bi bio pogodak,sto se tice trece,ok,sad su takve stvarcice "in"..svi traze..

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sanja
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2015, 08:18:09 posle podne »
Loše je što nisi smanjio slike, niti ih upload-ovao ih na forumski server, ni ostavio EXIF. Dobra je ekspozicija, boje i oštrina. Vrlo dobar pokušaj u kontra svetlu. Ipak, deluje kao da si je na brzinu savatao da fotkaš, i pozadina je nemirna, i devojka je zapakovana do brade, i taj fler.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Your Brother

  • Junior
  • *
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sanja
« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2015, 08:43:07 posle podne »
Medicinski tehnicar,astra,Hvala obojici :D
A ne znam nekako mi je lepsa kada ih stavim preko Flickr-a nema muke,a imas i da izaberes i koju ces velicinu...ako mora preko foruma za ubuduce nije problem :D Exif imas na flickr,mozda nisi video :D Za sve ostalo i jeste bilo na brzinu...bio je lep dan samo sam ih zvao na slikanje ako hoce...totalno neobavezno,zato nisam obracao paznju na odecu koju nose...Prva slika bi ispala mnogo bolje da sam imao neki objektiv za vecim otvorom blende...Skupljam trenutno za Nikon 50mm 1.8G,kontam da ce slike biti dosta bolje...
Hvala na kritici i pohvalama! :D

I da,flare nisam video na fotoaparatu... O.o da sam video pokusao bih ponovo...

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Sanja
« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2015, 08:50:03 posle podne »
Your Brother,ja ti nisam neki umetnik nesto bog zna sta,ali ako zoves da fotkas,fotkas ih onda kada stavis oko i kadriras zadrzis dah i pogledas da li je sve na svom,kadar,seces li sta,ima li predmeta koji vire iza glave usiju.isl..pa onda kompozicija svetla,,lepo je ovo u kontra smeru ali da li bi bilo bolje da je drugacije?Tacno odeca zavisi puno,ali ponekad ehe nema uticaja..inace ostrina je ok,i moj savet ne bacaj pare odma na 1.8..fotkaj sa 55mm sa kit pa kad fotke budu izvukle maximum razmisli tad o kupovini,inace naravno da ce sa 1.8 budu oho bolje ali ja sam opet da se vezba sa kit..

Van mreže Your Brother

  • Junior
  • *
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sanja
« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2015, 08:55:48 posle podne »
Fotkam ja vec 6 meseci,i iskreno kit nije los ali je dojadio vise...mnogo ogranicenja,kad je jaka svetlost super...slaba svetlost mozes da se ... sa njim... :D Drugo bokeh 0 na kit...
Imam ja i obrnuto...dosta slika ima nego su mi ove omiljene :D Postavicu kasnije jos koju :D

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Sanja
« Odgovor #6 poslato: Februar 01, 2015, 09:01:37 posle podne »
Your Brother,izvini..nisam znao..e pazi da bokeh jeste ali pogledaj i na 1.8 kakav je bokeh..ja imam i jednu sigmu 70-300 tek od 80mm pocinje lep bokeh...bar po meni..mada zavisi sve od pozadine,udaljenosti pozadine,i boje u pozadini