Autor Tema: Par sa Dunava i Save  (Pročitano 3504 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Par sa Dunava i Save
« poslato: Januar 02, 2015, 06:46:39 posle podne »
Dunav i Sava, reke Dve....

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Par sa Dunava i Save
« Odgovor #1 poslato: Januar 02, 2015, 06:55:50 posle podne »
Pa super su treca mi je najbolja iz seta, ali na prvoj ovaj zuti objekat si trebao ili iseci skroz ili ga ufotkati skroz ovako ni levo ni desno moje misljenje skromno naravno... Inaci super je!

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Par sa Dunava i Save
« Odgovor #2 poslato: Januar 02, 2015, 08:19:23 posle podne »
У праву си 100%. Коликико год човек обраћа пажњу да добро искадрира, увек му неки детаљ остане непримећен. И онда други примете. Ништа, пошто имам сирови фајл ове слике исправићу то.
Код прве, време је било ''сиво'', и нисам хтео да отопљавам. Баш је такво светло било.
« Poslednja izmena: Januar 02, 2015, 08:21:39 posle podne od strane Petko30 »

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Par sa Dunava i Save
« Odgovor #3 poslato: Januar 02, 2015, 08:29:44 posle podne »
Pa dobro ja mislim da kod kadriranja prve fotke problem su bile vise resetke ako se ne varam, mada ipak mislim da je malo mogao neki crop i da bi to bilo top! Hvala na lepim fotkama u svakom slucaju!

Van mreže CostaWild

  • Junior
  • *
  • Poruke: 89
  • Pol: Muškarac
    • CostaWild
    • Pogledaj profil
    • Fliiby
Odg: Par sa Dunava i Save
« Odgovor #4 poslato: Januar 03, 2015, 01:16:21 posle podne »
Petko30, Ada jezero u beogradu. Pokrenuo si mi neke stare uspomene kada smo ručno zatezali sajle koje nose bove za takmičarske staze za kajak i kanu. Konačno su se setili da postave čekrke. (donji desni deo slike).
Smrt i život u jeziku stoji. Koliko je maečak oganj, a kolike li velike stvari požiže; tako i čovečiji jezik- mala vešt u nami a vrlo golemo zlo čini. Gavrilo Stefanović Venclović

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Par sa Dunava i Save
« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2015, 11:03:21 posle podne »
Eto, neke koristi od fotografije. Zadovoljstvo mi je da je nekoga na nešto podsetila. Jedna od primarnih funkcija fotografije, a ne da razmišljaš šta fotograf želi da kaže. Zar ne?

Van mreže CostaWild

  • Junior
  • *
  • Poruke: 89
  • Pol: Muškarac
    • CostaWild
    • Pogledaj profil
    • Fliiby
Odg: Par sa Dunava i Save
« Odgovor #6 poslato: Januar 05, 2015, 11:51:08 posle podne »
@Petko30, slazem se da je primarna funkcije fotografije da nas podseti na nesto a sekundarna da pokusamo da se izrazimo na neki svojstven način.  :)
Smrt i život u jeziku stoji. Koliko je maečak oganj, a kolike li velike stvari požiže; tako i čovečiji jezik- mala vešt u nami a vrlo golemo zlo čini. Gavrilo Stefanović Venclović

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Par sa Dunava i Save
« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2015, 10:55:41 posle podne »
@Petko30, slazem se da je primarna funkcije fotografije da nas podseti na nesto a sekundarna da pokusamo da se izrazimo na neki svojstven način.  :)

Жао ми је што си потпуно погрешно разумео мој коментар. Изражавање на неки својствен начин није исто што и разне конструкције уз помоћ апликација када неки људи компонују своја привиђења и то називају фотографијом, коју гледаш и треба ти млого времена да поставиш претпоставку шта је на фотографији..
Ја сам изразио свој начин, на фотографијама је по један чамац и ако их ту има на десетине, Ада је увек препуна људи и чамаца а ја сам је приказао без тих детаља. Такође, фотографије не садрже ни један чист бео или чист црни пиксел па су за многе некако ''равне''. ја волим тако и мени су тако најлепше. Једноставно не волим пуно контраста. Ово само написах да разјасним, да не помислиш како се не дивим фотографима који имају потпуно изграђене своје начине и дарују нам прелепе фотографије. И покушавам да се удубим и по нешто научим баш од таквих фотографа. Има их доста, на овом форуму, другим форумима, широм интернета.
Твоја примедба је на месту али погрешно смо се разумели, односно, можда сам се ја неспретно изразио.
Хвала.

Van mreže CostaWild

  • Junior
  • *
  • Poruke: 89
  • Pol: Muškarac
    • CostaWild
    • Pogledaj profil
    • Fliiby
Odg: Par sa Dunava i Save
« Odgovor #8 poslato: Januar 08, 2015, 01:18:28 pre podne »
@Petko, samo smo se pogrešno razumeli, ja sam gledao samo jednu tvoju fotografiju a ne celu seriju fotografija (sorry).
Smrt i život u jeziku stoji. Koliko je maečak oganj, a kolike li velike stvari požiže; tako i čovečiji jezik- mala vešt u nami a vrlo golemo zlo čini. Gavrilo Stefanović Venclović