Autor Tema: Pomoć oko početka  (Pročitano 7265 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bobislav_Bob

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Pomoć oko početka
« poslato: Decembar 21, 2014, 11:46:52 pre podne »
Poštovanje drugari, ako može par saveta bio bih zahvalan ...

Hteo bih da napravim foto studio ako se može tako nazvati :) Mesto gde bih slikao drugare, životinje za usvajanje i tako nešto :)
Prostor imam, šta mi vi preporučujete za početak sa čim da krenem, šta da uzmem od pozadine do svetla. Ništa profi, znači apsolutno početničko zezanje, ako neko i ima za prodaju nešto polovno od opreme super :)
To je noćni klub i imam na raspolaganju kompletnu LED rasvetu i robo glave koje su jake i mogu ih usmeravati kako hoću ...

Hvala unapred na odgovorima, a ja ću uzvratiti prvim fotkama koje napravim tamo :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko početka
« Odgovor #1 poslato: Decembar 27, 2014, 12:16:16 posle podne »
Malo si nedefinisan. Najteže je preporučiti nešto što nismo sigurni za šta će konkretno da se koristi. Kao neku osnovnu, a ozbiljniju opremu za studijsko fotkanje ljudi i svega ostalog može da se preporuče 2 blic glave od 400W + 1 blic za pozadinu, 2 softbox-a min. 90x60cm, jedna pozadina bela ili crna zavisi šta će ti više trebati, dve velike stiropor table 2x1m i jedna 5in1 zilberica od 120cm.

Ako je ovo mnogo onda kreni od "uličnog kit-a" ;) 2 polovna blica sa kišobranima i dodaj na to one dve velike stiropor table i onu zilbericu od 120cm ako možeš, a za pozadinu koristi šta stineš.

Inače ajd kad sam već tu da kažem da sam na net-u natrčao na onaj Phottix-ov brzo-rasklopiv softbox za blic i ono moram naručiti. deluje mi kao vrlo praktična stvarčica. Ako imaš dva blica malo jača po meni bi komotno moglo i sa onim da se počne. Pretpostavljam, nisam probao.

Super stvarčica zgodna za rasklopiti i laHka za poneti.
http://www.phottixstore.com/store/studio-accessories/phottix-easy-up-60x90cm-umbrella-softbox.html

Van mreže Bobislav_Bob

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko početka
« Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2014, 03:07:47 posle podne »
Hvala puno druže ... To me je sve zanimalo što si napisao ...

Ako može mišljenje da li bi mi ovo za početak bilo dovoljno u totalno početničkom svetu

Mislio sam ovo

http://www.kupujemprodajem.com/Foto-Studio-Pozadina-1-6-x-3m-Okvir-2x3-14148177-oglas.htm#photoBig

I ovo

http://www.kupujemprodajem.com/Studio-2-X-SoftBox-2-x-Sijalica-135W-13411293-oglas.htm

Ili ovo za rasvetu

http://www.kupujemprodajem.com/2-x-135W-Foto-Studio-Kisobrani-12438944-oglas.htm

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko početka
« Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2014, 06:17:33 posle podne »
Veličina pozadine odgovara za portrete i kućne ljubimce. Ako misliš da fotkaš cele figure to će da bude malo. Što se tiče rasvete ja radim sa blic rasvetom, a ovo što si ti linkovao je kontinuirana. Sa tim nemam iskustva tako da ti tu pomoći ne mogu. Ako se odlučiš za blic rasvetu nemoj ići na slabiju od 300W jer će biti preslabo. One slabije ti mogu poslužiti za fotkanje predmeta, sitnijih proizvoda i tako tih qrcoboca.

Pozdrav

Van mreže Lzvijer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko početka
« Odgovor #4 poslato: Decembar 29, 2014, 07:28:33 posle podne »
Ja imam Phottix koji je Duxx pomenuo(u kombinaciji sa YN-560) pa ako si iz BG-a mozes da probas i vidis da li ti odgovara. Koliko bi uopste para ulozio u ovo zadovoljstvo?

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko početka
« Odgovor #5 poslato: Decembar 30, 2014, 11:38:54 pre podne »
Lzvijer kakva su ti iskustva sa tim Phottix-om?

Van mreže Lzvijer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko početka
« Odgovor #6 poslato: Decembar 30, 2014, 03:12:25 posle podne »
Meni sluzi odlicno i to sa YN-560 III koji kontrolisem pomocu YN-560TX. U buducnosti planiram da uzmem nosac za dva blica i oktabox 120, malo skuplja varijanta, ali verujem da ce biti prava magija :O. Po meni genijalna stvar, pre svega zato sto je potrebno svega 2-3 minuta da se montira. Takodje verujem da ce svakome(ko bi na primer komplet blic rasvete koji je nesto malo jeftiniji od ove kombinacije) @ YN-560 zavrsiti i zahtevniji posao, a mnoge poslove i jedan. Ako nekome bas zatreba postoji nosac i za cetiri blica.
Kada budes navracao u BG slobodno se javi da probas. ;)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko početka
« Odgovor #7 poslato: Decembar 30, 2014, 04:09:00 posle podne »
Hvala drug. Korisno iskustvo. Nije skupo, a čini mi se vrlo korisno. Ajd ako ti nije problem daj i link gde si naručio. Jel ima neko od prodavaca naših ovde ili mora da se kupuje preko net-a?

Van mreže Lzvijer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko početka
« Odgovor #8 poslato: Decembar 30, 2014, 04:45:38 posle podne »
Foto diskont. Meni je ova kombinacija odlicna.  U diskontu je komplet 60x90 sa nosacem blica(i boxa/kisobrana) i stativom 90 Jevreja. Meni to savrseno funkcionise i u kompletu deluje jako pouzadno. :) 
Evo gledam cene sad' i ova kombinacija(2xYN-560III, 2x komplet 60x90 Phottix softbox sa sve stativom i nosacem, YN-560TX(sto dovodi rad na jos visi nivo komfora)) je negde cenovno ekvivalent Visico kompletu od 300w (koji pritom ima isti vodeci broj kao YN-560). Tako da ne vidim razlog za kupiti neki od tih Visico kompleta.

EDIT: U kombinaciju trebaju da se ubace baterije i punjac/i, zaboravio. Takodje mi se cini da se uz ovaj Visico takodje mora dokupiti nesto da bi se bezicno okidao/kontrolisao, neka me ispravi neko ako gresim...
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2014, 05:29:55 posle podne od strane Lzvijer »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko početka
« Odgovor #9 poslato: Decembar 30, 2014, 08:49:35 posle podne »
Superiškica. Hvala još jednom! ;)