Autor Tema: Šta od literature za početnika?  (Pročitano 5632 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže borntobewild

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Šta od literature za početnika?
« poslato: Decembar 11, 2014, 04:40:24 posle podne »
Pozdrav družino.Dugo sam slikao sa kompakt aparatima pa sam nedavno pazario polovan Nikon d5100 sa kit objektivom.No da bih napredovao želeo sam da sa okrenem literaturi pa tek onda vežbanju i usavršavanju kroz slikanje. Šta mi preporučujete od literature i šta bi po vama trebalo čitati?

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Šta od literature za početnika?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 11, 2014, 04:45:58 posle podne »
na koju literaturu misliš, na onu koja će da te nauči da koristiš D5100 ili ona koja će da te nauči estetici fotografije ....
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže borntobewild

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Šta od literature za početnika?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 11, 2014, 04:50:57 posle podne »
Što se tiče aparata uveliko sam njime ovladao. Interesuje me literatura u kojoj mogu učiti o fotografiji,načinu slikanja i estetici

Van mreže CostaWild

  • Junior
  • *
  • Poruke: 89
  • Pol: Muškarac
    • CostaWild
    • Pogledaj profil
    • Fliiby
Odg: Šta od literature za početnika?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 11, 2014, 05:07:47 posle podne »
Pozdrav, borntobewild
Imas ovde http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/literatura/skola-fotografije-dulijano-belic/ i http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/literatura/dobra-fotografska-knjiga/ za početak moja preporuka Scott Kelby. U ostalom detaljno prelistaj ovaj forum, ima više nego što će ti biti potrebno za jednog početnika.
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2014, 05:13:51 posle podne od strane CostaWild »
Smrt i život u jeziku stoji. Koliko je maečak oganj, a kolike li velike stvari požiže; tako i čovečiji jezik- mala vešt u nami a vrlo golemo zlo čini. Gavrilo Stefanović Venclović