Autor Tema: divčibare  (Pročitano 2869 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
divčibare
« poslato: Novembar 19, 2014, 12:41:16 pre podne »
evo ja sam probao malo prirodu .. kritike po svakoj osnovi dobrodosle, posebno konstruktivne :D ... nisam, na zalost, mogao mnogo da setam po planini iz zdravstvenih razloga tako da je sve slikano u krugu od 1km oko kuce.. najvise slika sam napravio svog klinca ali te slike ne dizemo na net (tako smo se zena i ja odavno dogovorili) tako da evo par iz kolekcije mrtva priroda :D .. ja nisam nesto prezadovoljan slikama al sta je tu je, valjda cu nesto nauciti :) (posebno oko kompozicije, to mi nikako ne ide ... zena tehnicki npr pravi ocajne slike, mutne, tamne, izgorele .. ali joj je kompozicija do jaja, ove moje su ... daleko ispodprosecne po mom misljenju no sigurno neki savet pomogne :D )


Sto se obrade tice, ovo drvo na "belom nebu" ima obrisano brdo nekih kablova koji su bili preko sredine slike (dodat i umanjeni original), tu me zanimalo dal cu umeti da obrisem kabl po sredini :D, mislim da sam uspeo, a ove ostale su samo smanjene na 1000px
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2014, 12:47:43 pre podne od strane arhi »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: divčibare
« Odgovor #1 poslato: Novembar 19, 2014, 01:18:19 pre podne »
Citat
evo ja sam probao malo prirodu .. kritike po svakoj osnovi dobrodosle, posebno konstruktivne

Sem cetvrte, koju cu da izdvojim kao "uspesnu", ostatak je veoma los!!
Ostale su, ako dozvolis fotografski "no go".
Da krenem redom...
Prva veoma slabo osmisljena, jos losije realizovana. Tako se jednostavno ne slika dete koje se cak i ne vidi vec samo naslucuje, deluje kao "zaboravljeno" na ivici sumarka.
Blicem osvetliti sumu, je samo na korak od pokusaja istim osvetliti zalazak Sunca na pucini mora...to jednostavno ne ide. Nazvacu to oprezno "greskom u koracima" ;)

Krosnja drveta...da ali ne na taj nacin. Ili celo drvo, ili jos vise izdvojiti krosnju, granu. Ovako je nedoreceno, nema emociju.

Treca...suvise "nemirna" pozadina, nedovoljno izdvojen motiv...

edit: Sad sam video da je krosnja bila vezba, koja jeste uspela ali ni to ne menja los kadar.

Bez zamerke Arhi, racunam da je dobro napisati koju negativnu(kad vec imam vremena >:D ) i skrenuti paznju na greske i eventualna poboljsanja ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divčibare
« Odgovor #2 poslato: Novembar 19, 2014, 04:33:37 posle podne »
Da krenem redom...
Prva veoma slabo osmisljena, jos losije realizovana. Tako se jednostavno ne slika dete koje se cak i ne vidi vec samo naslucuje, deluje kao "zaboravljeno" na ivici sumarka.

pokusavao sam (iz jedno 30 puta) da uhvatim taj momenat gde on spava ispod ogromne jelke .. bez da se vidi dete vec bas da je samo ideja - tu spava dete ... na zalost (ili na srecu) poneo sam sa sobom samo jedan blic, drugi ostao kod kuce :( .. hteo sam tu da stavim blic da tuce iza jelke ali sa jednim to nikako nije valjalo ... slikao sam i bez blica sa stalka i duzom expozicijom ali to tek ni na sta nije licilo (stalak mi nije ni za ... neki hama aluminijumski, moram za ng da si kupim jedan valjan) ... dakle od mnogo pokusaja ovaj je jos najbolji ... i ne svidja mi se .. vise sam stavio tu sliku ovde za pitanje - kako bi neko iskusan slikao takvu scenu ... ja sam probao sve sto mi je palo na pamet i presmorio se :( .. a bas sam se trudio


Krosnja drveta...da ali ne na taj nacin. Ili celo drvo, ili jos vise izdvojiti krosnju, granu. Ovako je nedoreceno, nema emociju.
...
edit: Sad sam video da je krosnja bila vezba, koja jeste uspela ali ni to ne menja los kadar.

to sam bas hvatao tako da mi bude zica po sred slike dakle namestio sam se prema zica*krosnja a ne prema "kako dobro izgleda" da vidim da li cu umeti da to ocistim .. i tu me zanima bas misljenje experata da li je to ciscenje bilo uspesno ili ne :D .. drndao sam se dobrih 20min da to pocistim

Treca...suvise "nemirna" pozadina, nedovoljno izdvojen motiv...

na zalost slazem se 100% :( ... ali sam sve mislio da bi npr mogao da kropnem drugacije pa da dobijem bolju slicku ..

Bez zamerke Arhi, racunam da je dobro napisati koju negativnu(kad vec imam vremena >:D ) i skrenuti paznju na greske i eventualna poboljsanja ;)

od hvale nemam nikakve koristi :D tako da ako zelim da to bude bolje mora racunam na kritiku .. i to i ocekujem :)
na zalost nisam imao mnogo vremena da jurim finu kompoziciju tu gde sam bio sve mi je izgledalo "dosadno" pa sam onda tako skljocao razne stvari (poput te grane sa zicom npr) za experiment .. ovi sipci su npr vise bili da probam najzad sigmu koja mi stoji u rancu godinama a ne koristim je skoro uopste (i brdo nekih neuspesnih buba, leptira, paukova..)

sto je najbolje nekoliko slika koje sam napravio tamo mi se bas svidja kako su uspele ali su na slici zena i dete a dete ne dizemo na internet a zena nesto nije presrecna kako izgleda posle porodjaja pa se buni da dizem njene slike ... tu bi sigurno dobio par konstruktivnih kritika koje bi mi znacile ali to ce morati da saceka da zoki svrati do mene kuci pa da na licinom mestu da sugestije
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: divčibare
« Odgovor #3 poslato: Novembar 20, 2014, 01:41:06 pre podne »
Mislim da si dobro ocistio kabal, bar koliko mogu da vidim:) Inace kad radis bilo sta tog tipa, radi parcijalno, uradis jedan deo , pa napravis novi layer, pa onda sledeci i tako u krug...Posle mozes da obrises layer sa kojim nisi zadovoljan i njega samo da doradis , a ne da se maltretiras ispocetka:) ja sam to naucio na tezi nacin :)

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: divčibare
« Odgovor #4 poslato: Novembar 20, 2014, 11:14:25 pre podne »
i jos nesto... kazes Divchibare... a po cemu mi to mozemo da naslutimo/povezemo fotke sa tom planinom, sta je to sto nas upucuje na to. Po tvojim fotkama to je moglo biti napravljeno i na Koshutnjaku ili gde hoces...
Ali samo neka se radi... ;)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divčibare
« Odgovor #5 poslato: Novembar 20, 2014, 11:40:06 pre podne »
@serb, kako logicno to zvuci sada ... haha sigurno bi mi skratilo 50% vremena dok sam to cistio :D odlican savet :)

@alexlex, sve sto kazem ce zvucati kao izgovor ali otisli smo na divcibare da se malo odmorimo, iako sam imao ideju da cu malo ici da setam po planini to se nije desilo, podcenio sam svoj umor tako da sam tamo spavao i spavao i spavao .. i ono malo vremena sto sam bio budan sam bio sa klincem (15 meseci, nije bas samostalan) tu oko kuce koju smo rentali, tako da sam skljocao tu oko kuce 100m u krug kada se potrefilo da mali spava a ja ne :D .... ono bas sam se bio naostrio da idem u duge setnje po planini sa aparatom ali .. to se prosto nije desilo .. napravio sam oko 600 slika, od njih 600, 500 nije ni za sta (bice obrisano), 50tak su neki cudni pokusaji (kao ovo sto sam pokazao u temi) i 50 su odlicne "porodicne dokumentarne slike", dakle nista "fotografija" vec ono, vidi sine ovo si ti sa 15 meseci pored auta, ovo ti juris macu, ovo juris kucu ... lepa dokumentacija, nista sto bi licilo na "umetnost" :)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu