Autor Tema: Kako vratiti izgubljene podatke sa kartice  (Pročitano 53265 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže velkom

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Kako vratiti izgubljene podatke sa kartice
« poslato: Avgust 06, 2007, 09:29:34 posle podne »
Mogu li da se povrate greskom obrisane slike sa aparata-kartice XD i kako?
« Poslednja izmena: Mart 31, 2008, 01:03:19 pre podne od strane kiselilimun »

Van mreže kiselilimun

  • www.kiselilimun.com
  • Administrator
  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 343
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • www.kiselilimun.com
Odg: greskom obrisano sa aparata
« Odgovor #1 poslato: Avgust 07, 2007, 12:11:28 pre podne »
Naravno da mozes ako nisi posle toga nista fotografisao ili snimao, jer bi time popunio "prazno mesto" koje si napravio  brisuci  slucajno materijal (fotografije) na kartici!!


probaj  sa programom "bad copy" imao sam pozitivna iskustva s njim! on je jedan u vrhu  od mnogobrojnih alata za povratak podataka (recover)!!
Malo slabiji je program ali vredi i s njim pokusati a zove se "Recove My Files"!!!

Van mreže Mandarina

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
SD kartica - izgubljeni podaci
« Odgovor #2 poslato: Novembar 01, 2007, 07:57:26 posle podne »
Imam Nikon E4600 i karticu SD 1 GB. Slikala sam oko 600 slika i ne mogu da skinem ni jednu sliku sa kartice. Tokom slikanja baterija mi se skroz istrošila, čak ni blenda nije uspela da se zatvori, otvorila sam deo gde se menjaju baterije zamenila baterije (zamenila mesta baterijama jer nisam imala druge), blenda se zatvorila i više nisam čačkala fotoaparat dok nisam htela da skinem slike sa fotoaparata. Nakon uključivanja fotoaparat je tražio da se kartica formatira, probali smo i sa čitačem kartice međutim  nije uspelo. Odnela sam karticu u kompjutersku radnju (gde se inače bave i takvim stvarima) ali nisu mogli da mi pomognu. Molim Vas pomozite mi, jako su mi drage slike! :'(  Prvi put u Americi!

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: SD kartica - izgubljeni podaci
« Odgovor #3 poslato: Novembar 01, 2007, 08:49:13 posle podne »
Pozdrav i dobro dosla na forum.
Ovih dana imam isti problem sa jednom karticom, sve sam pokusavao,ali ne ide...
Jako je bitno da nisi nista posle naknadno slikala. Postoje na netu programi za povracaj izgubljenih podataka, pa pokusaj sa njima. Google-aj malo, "data recovery" i slicno. Nadam se da ces uspeti da spasis slike.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SD kartica - izgubljeni podaci
« Odgovor #4 poslato: Novembar 01, 2007, 09:22:29 posle podne »
Ako komputerasi nisu uspeli tesko da ce to ici lako.
Ako rider ne prepoznaje karticu moras je formatirati u aparatu. Tek nakon toga ce je rider prepoznati ali ce slike biti izbrisane, ali samo prividno. Tek onda uz pomoc recoveri softvera mozes povratiti slike. U medjuvremenu nemoj nista slikati.

Van mreže Vladda

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: SD kartica - izgubljeni podaci
« Odgovor #5 poslato: Novembar 02, 2007, 01:09:42 pre podne »
imao sam isti problem.... formatirao sam karticu na moru ..... primetio sam da canon ima dve vrste formatiranja .... normalno i low level format.. (bar ovaj moj ebeni ima)... e sad ne znam ni sam zasto sam to uradio kada sam znao o cemu se radi ali jbg ode ruka jednom na obicno pa jos jednom na low level :).... nije bilo moguce povratiti slike...nosio sam ej svuda i poskidao boga programa ali nije bilo mogucnosti da se ista povrati. jedino resenje je bilo karticu u koverat pa negde u usa i pkunes nekih boga dolara i oni ti povrate 99%.. ali za te pare cu ponovo otici na more :))))
e sad nije da hocu da te obeshrabrim vec samo da ti kazem da ne radis low level ... sve sto uradim s aobicnim fomratom povratim lagano .... sve sto obrisem povratim ali ako odem na low .... puko sam :)... nemoj i ti :)

Van mreže kiselilimun

  • www.kiselilimun.com
  • Administrator
  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 343
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • www.kiselilimun.com
Odg: SD kartica - izgubljeni podaci
« Odgovor #6 poslato: Novembar 02, 2007, 11:17:14 pre podne »

Van mreže Mandarina

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: SD kartica - izgubljeni podaci
« Odgovor #7 poslato: Novembar 03, 2007, 05:54:13 posle podne »
Hvala Vam na pomoći! Nisam slikala posle toga, nije ni moglo. Ne znam da li imam one dve vrste formatiranja nisam ni probala, odmah sam izvadila karticu iz fotoaparata. Skinuli smo neke programe sa neta isprobaćemo ih! Javiću Vam! Valjda ću uspeti nešto! Pozdrav svima!

Van mreže kiselilimun

  • www.kiselilimun.com
  • Administrator
  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 343
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • www.kiselilimun.com
Odg: SD kartica - izgubljeni podaci
« Odgovor #8 poslato: Novembar 03, 2007, 06:12:30 posle podne »
"BAD COPY " JE ZAKON........100000% radi!!!!
ps cak i ako je formatirana kartica.....ja probao  :D :D

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SD kartica - izgubljeni podaci
« Odgovor #9 poslato: Novembar 03, 2007, 08:24:32 posle podne »
Ako je LOW FORMAT, tesko da ce moci. Kompletan heder je izbrisan. Obican FORMAT brise samo flagove pa se jpg moze povratiti.

Ako foto aparat nema izbor LOW onda je rec o obicnom FORMTu pa se slike mogu vratiti (naravno pod uslovom da kartica nije otkazala).

Van mreže Mandarina

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: SD kartica - izgubljeni podaci
« Odgovor #10 poslato: Novembar 04, 2007, 09:12:32 posle podne »
Evo sad smo skinuli 245 slika sa nekim običnim programom (neki recovery...), izgleda da ovi kompjuteraši nisu ništa radili! Sada više nisam ni sigurna koliko sam imala slika ali nema veze bolje išta nego ništa! Ove programe što ste predlagali nismo ni probali ali možda ćemo..... samo da uporedimo. Bio je jedan filmić ali to nije skinuo.
Pozdrav! ;D

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SD kartica - izgubljeni podaci
« Odgovor #11 poslato: Mart 08, 2008, 01:04:08 pre podne »
@Mandarina-mozemo li i mi znati kojim obicnim programom si uspjela povratiti izgubljene slike?Mozda i meni ne daj Boze nekad zatreba taj program!?
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: greskom obrisano sa aparata
« Odgovor #12 poslato: Mart 26, 2008, 01:21:58 pre podne »
Citao sam postove i video da ljudi imaju ponekad probleme sa karticama...obrisu nesto i onda ne znaju kako da to vrate nazad....Program koj sam koristio uspesno do sada nekoliko puta je sledeci....mozete da ga skinete po netu....a izgleda bas ovako:
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže VesnaCelt

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Kako vratiti izgubljene podatke sa kartice
« Odgovor #13 poslato: Mart 19, 2012, 12:49:25 posle podne »
Pozdrav svima!

Do juce su mi sve fotografije bile u fotoaparatu. Kada sam pokusala da ih prebacim preko USB kabla, zajedno sa video snimcima, prebacio je nekoliko njih i vise nije htio, prijavljivao je gresku. Kada sam ponovo ukljucila USB kabl, primjetila sam da zadnjih sest fotografija nema!! Nosila sam fotoaparat i u foto radnju da mi pokusaju izvuci slike sa memorijske kartice ili memorije ili kako li se vec sve to zove (iznervirana sam, kao sto vidite!). Znam sto posto da ih nisam brisala, juce sam ih pregledavala oko 9, a u 11 vec nisu bile tu!! Nakon toga sam izbrisala neke dve bezvezne fotke, pokusavajuci da oslobodim memoriju, medjutim ovih 6 fotki jednostavno nema. Moze li mi neko pomoci, kako da ih vratim??

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Kako vratiti izgubljene podatke sa kartice
« Odgovor #14 poslato: Mart 19, 2012, 01:29:06 posle podne »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: Kako vratiti izgubljene podatke sa kartice
« Odgovor #15 poslato: Mart 19, 2012, 02:41:36 posle podne »
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže CoreyCrawford

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako vratiti izgubljene podatke sa kartice
« Odgovor #16 poslato: Mart 18, 2019, 12:21:04 posle podne »
Da li si probao sa programom RecoveryTool Data Recovery? Meni je pomogao nekoliko puta.
https://www.recovery-tool.com/data-recovery/memory-card-data-recovery.html