Autor Tema: Avantura + Fotografija = mc2  (Pročitano 8734 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Avantura + Fotografija = mc2
« poslato: Oktobar 13, 2014, 09:24:49 posle podne »
Evo jedne ideje koju je indukovao naš prijatelj Stalker (za detalje videti temu Bokeh kakav volim, strana 35.) a o kojoj bih želeo da čujem mišljenje uvaženih članova foruma. Evo o čemu se radi....
Oni koji dobijaju poruke stranih firmi (Nikon, kao i neke foto škole), počesto se sretnu sa ponudama za foto summit, kurs ili tako što, po ceni od kojih se nama sa ovih prostora zavrti u glavi. Obično se radi o foto safariju na neku egzotičnu lokaciju koja obiluje motivima za dobre fotografije. Ukratko, organizuje se manja grupa od 10 - 15 ljubitelja fotografije, jedan medju njima je neko ko ima priznato fotografsdko ime, i otputuje se na neko daleko, uzbudljivo, napora vreno mesto u svetu. Preko dana se pešači, hoda, fotografiše, uveče se razgovara o uradjenom preko dana... Stalker je pomenuo Patagoniju (usput, Nikon je nedavno tamo pravio jedan kurs), a ja sam posle kraćeg ispitivanja shvatio da takvih mesta samo u Južnoj Americi ima jako mnogo. Govorimo, dakle, o turama koje ne podrazumevaju luksuz, klimatizovan prostor i slično, a podrazumevaju netaknutu prirodu, dobre motive, neki nivo fizičkih napora, elemente avanture, timslki rad, druženje... A sad konkretno!
Predlažem da na forumu otvorimo temu organizacije jedog ovakvog fotoputovanja. Ukoliko više nas kaže da je ideja doba i da bi o njoj mogli da razmisle, predložili bi smo jednu ili dve ture i otišli korak dalje – prijavljivanje. Iza toga bi usledili detalji, definisanje ture, razgovori o ceni, terminu, i drugom što je važno i verovatno bi smo imali definisan plan puta za par meseci. Za početak ja kandidujem Južnu Ameriku, recimo baš tu Patagoniju, da prosto kopiramo Nikon... Drugi predlozi, sa obrazloženjem ako je moguće, su jako dobrodošli (može i po neka fotografija pa ma i tudja, jer smo fotografi, zar ne?)
Koje su vrednosti ovakvog fotoputovanja? Na prvom mestu je dobra fotografija. Na putu bi se, zajednički radeći, mnogo naučilo. Videla bi se mesta koja se vide jednom u životu ili nikad. Vrlo važno je druženje, kome ovom forumu ne nedostaje. Sa putovanja bi smo obogatili sajt vrednim fotografijama. Ja bih razmislio i o izložbi, negde u nekom prostoru, učesnika putovanja, pisao bih Nikonu i Canonu da spremamo ekspediciju i da ćemo...ukoliko oni... možda ima i drugih sponzora, ma ideja ima mnogo. Dakle, ima mnogo razloga za organizaciju puta i napore oko toga... I usput, ja nisam nikakav tour operater, nemam ništa od ovoga u materijalnom smislu, sem ljubavi prema fotografiji i želje za avanturizmom. I najzad, vrlo važno, ovakva organizacija puta na daleke kontinente nas uopšte ne sprečava da napravimo trening foto safarije po našoj lepoj Srbiji.
Eto, ja kazah i dušu spasih. Na Vama je da se oglasite, pa neka demokratija pobedi. 
 

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2014, 09:44:36 posle podne »
Ideja mi se svidja, ali mislim da bi tu bilo problema u organizaciji i sredstvima. Ipak te ture nisu bas jeftine. Mislim da bi za pocetak trebala da se oragnizuje foto tura negde u Srbiji par dana pa onda da se razmislja o nekom vecem i zanimljivijem  projektu  :D  U svakom slucaju ideja mi se svidja:)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2014, 09:51:42 posle podne »
Odlicna ideja..ali hajde za pocetak da napravimo neku vikend turu ovde u Srbiji... :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 13, 2014, 10:47:32 posle podne »
Ideja ko ideja je sjajna. Samo cini mi se malo megalomanska.  :) Nemoj se prijatelju naljutiti na ove reci.
Ja sigurno nemam sredstava za Patagoniju i sta ti ja znam Kamcatku zemlju vatre i leda.
Jedino Srbi zaboravljaju da mi imamo izuzetne predele po Srbiji ali po nasem starom obicaju i tradiciji u narodu, sve tudje nam je lepse od nasega.
Recimo Radan planina i Djavoljeva varos, su dugo vodili na listi najegzoticnijih mesta na planeti ( bilo je na interenetu ) ako se iko toga setio?
Sve je tamo drugacije. Cak kazu ako je verovati klipovima sa you tuba, da postoji geomagnetna anomalija.
Dakle automobil koji stane na uzbrdicu umesto da ide na dole, on se suprotno zakonima fizike uspinje na gore???
Tara i cuveni Tarabici mesto, ne moze se slikati iz satelita zbog cudnog sastava zemljista odnosno kamenja?
Reflektuju satelitski signal kao ogledalo. Ovo je provereno!!!
Izgleda da stranci mnogo vise znaju o nasoj prelepoj Srbiji od nas samih.  :(
Gospodin Memedovic nam otkriva prelepe predele kanjona reke Tare i Uvca.
Nista manje egzoticna mesta su u istocnoj Srbiji sa ponornicama, pecinama i rastinjem. Itd....

Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 13, 2014, 11:40:54 posle podne »
Ne poznajemo Srbiju, cinjenica. I? Koliko se ljudi koji kazu da se bave fotografijom setilo da organizuje neku fotografsku turu po Srbiji? Bar da se pokupe dvoje, troje i odu da slikaju? Niko.Cinjenica je da se nema vremena, novca, sredstava, volje...ja sam prvi prodao prosli aparat jer me mrzelo da ga teglim okolo. Ali ni ne pricam kako bi trebalo da upoznamo Srbiju i kako bi trebalo da se organizujemo i kako bi trebalo nase da nam bude primarno. Pre dosta godina izneo sam ideju da se leti ide u pesacku turu Srbijom i da se usput fotografisu prirodne lepote, spomenici, znamenitosti, zajedno sa iskusnim ekstremnim sportistom razradio plan pesacenja, spisak opreme, nasao sponzore za outdoor ofecu i obucu...uUuuuu superdojajaodlicno!!! Kad je doslo do trenutka da se u teretani i prirodi pocnu pripreme za put....e  znas, slusaj vidi pazi....i nista od svega. Jedan covek ne moze da vuce sve ostale.
Ovde se ne radi o nasem i tudjem, jer je jednostavno u pitanju nasa planeta i njena priroda koja je bas svugde prelepa. Ovde se radi o iznosenju mogucnosti da se organizovao ode u neke od poslednjih sacuvanih zaista divljih predela. I apsolutno je nebitno gde se oni nalaze. Konkretno, moj prijatelj se profesionalno bavi organizovanjem pomenutih tura vec niz godina i sama tehnicka organizacija nije nikakav problem. Sto se mene tice, dobio sam ideju da se, posto je ovo, da se ne lazemo, najozbiljniji foto forum na prostorima rahmetli SFRJ,  upravo ovde iznese mogucnost takvih putovanja koja sama po sebi pruzaju velike mogucnosti...povezivanje ljudi, novi kontakti, iskustvo, mogucnost sponzorstva...ideja je tu, sad je treba razraditi.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 14, 2014, 12:53:52 pre podne »
Pa uglavnom se Stalker slazem sa tobom kao i ti samnom.  :)  Mi nisamo kadri da se dogovorimo za neku lokalnu sesiju a kamoli za nesto vece.
Vidi ko ne poznaje sebe/svoje, taj nece spoznati tudje. Planeta jeste nasa ali dzepovi i kese nisu sestre pa da svi imamo iste mogucnosti. Ja ih eto nemam ali nisam rekao da je bez veze predlog cak suprotno.
Drugo nemam ti ja noge ( ravne tabane  :( [size=78%] ) da pesacim stotine kilometara za par dana. Deo cele price sam sagledao iz svog ugla i ne vidim sta je tu lose?[/size]
Ko ima para jel te i dobre kondicije sto da ne.  :) [/size][size=78%] [/size]

Na forumu SK bio sam jedan od pokretaca kompjuter za decu bez roditelja i znam kakvom smo teskom mukom izboksovali novac da opremimo jedno takvo naselje u blizini Novog Sada. Tako da mi nije bas nepozmnato to nase nejedinstvo, inertnost, lenjost...itd.
Zato sam i mislio kao i ostali da je bolje praviti probnu vikend turu recimo u BGD, cisto upoznavanja radi i komunikacije.
Kako god odlucili, imate ako nista, moju moralnu podrsku!

Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 14, 2014, 07:39:10 pre podne »
OK, evo da pokušam da malo moderiram. Prvo, i sam sam predložio turu po Srbiji, nešto kao dogadjaj na kome bi se a) upoznali ljudi koji se spremaju na Veliku turu (pod ovim terminom podrazumevam Južnu Ameriku, možda baš Patagoniju) b) videli bar deo lepe Otadžbine v) bavili se fotografijom, što je osnov svega.


Drugo, finansije. Cela stvar je zamišljena kao low budget avantura. Dakle, ko računa na hotele sa 4 i više zvezdica, ne treba da kreće, tada je to skupo. Ja sam se malo raspitivao i cela stvar bi mogla da bude (nemogu da kažem džabe) ali prihvatiljava u odnosu na ono šta se traži od strane profi tur operatera za slične poduhvate, a nudi po raznim internetima. Ovo bi bila naša organizacija. Ergo, mi biramo gde idemo, mi biramo kad idemo, mi podešavamo avio karte kada su najjeftinije (uspout, to je i najveća stavka), mi se dogovaramo sve... Sve koji su, kao i ja, zabrinuti oko finansija, upućujem na sajt Juza Photo, i tamo ima jedan članak čiji je naslov otprilike "Kako putovati sa malo para". A čovek Juza je obišao pola svete, nafotografisao se samo tako... I najzad, moja lična filosifija ej "Ako mogu da dam za objektiv x eura, mogu da dam (valjda) tih istih x dolara e da bih koristio već kupljeni objektiv(e) i kameru.


Treće, što je kod mene vrlo jak motiv, jeste potraga za pitanjima tipa: koliko ljudi je još tamo bilo? Kad ću i da li ću ikad tamo otići? Ko je to oopšte video? Jer, Prag, Njujork, pa i Hong Kong, videše mnogi a šansa da se poseti nije mala... a na takvim mestima ima i hotela sa spektrom zvezdica.


Da ne bude da Oldtiemer samo priča evo konkretnih predloga. Molim predloge za turu po SRbiji. Iza toga slede prijave za navedenu turu i realizacija sa temom na forumu " Mi tu-i-tu".  Istovremeno molim sve da daju svoje sugestije za Veliku turu, da postavljaju pitanja, da predlažu, ma sve što im padne napamet, kako bi smo dobili što jasniju ideju šta našem fotografskom narodu najviše leži i odgovara. Pri tome ne zaboravite ključne reči niskobudžetno, avantura, neluksuzno, druženje, fotografija. Uzimam na sebe da sa Stalkerom (sa kim sam izmenio par e-mailova po ovom pitanju ali ga nisam još lično upoznao, nadam se da ću uskoro), sve Vaše ideje sumiram i da pred forum izadjemo sa malo konkretnijim predlogom. Tada ćemo znati i gde i pošto i možda još ponešto. Korak po korak, možda napravimo avanturu tipa  Once in the life time, ili prevedeno na slavjanoserbski Sad ili nikad, brate!

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 14, 2014, 11:35:56 posle podne »
Ideja je bas dobra, ali ne znam i koliko realno ostvariva s obzirom kako smo mi Srbi slozni, a i kakva nam je finansijska situacija.
Svi bi smo voleli da fotografisemo pejzaze, floru, faunu, a mozda i life fotografiju koju niko nije fotografisao (makar retko ko) i verovatno svako gaji zelju da poseti neko mesto na planeti gde bi napravio fotografije iz snova. Na zalost na takva mesta se ne ide svake godine, a postoje i nekoliko problema pored onih finansijske prirode. Ovakva putovanja zahtevaju dogovore i mislim da bi tu bilo najvise problema. Ovakva putovanja su za vecinu jednom u zivotu i sigurno ce se svi boriti da se ide na njihovo posebno mesto. Takodje svako gaji ljubav prema nekoj vrsti fotografije i ako na isti put krenu ljudi koji fotkaju ptice, pejzaze i insekte javice se pometnja jer svaka grana fotografije zahteva drugaciju tehniku i poziciju fotografisanja.
Realno, Patagonija nije bas nesto bar za mene sr.wikipedia.org/sr/Патагонија jer nema bas insekata. Za mene bi idealno bilo sve sto se tice Rainforest-a, dok za druge kolege to moze bude nocna mora.
Stvarno mislim da su ovakva putovanja tesko ostvariva. Mozda par ljudi da se dogovori i to oni finansijski jaci i sa istim interesovanjima. Evo kako izgleda jedno makro egzoticno putovanje http://www.naturescapes.net/workshops/macro_2013


Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 15, 2014, 07:53:34 pre podne »
deVil da, u jednom se potpuno slažemo, Srbi se jako teško slože (Ne daj Bože da se Srbi slože, narodna je izreka). Mislim da se rešenje može naći tako ako se predlože konkretne destinacije, pa neka se narod prijavi i da vidimo gde smo i da li ima interesa za ovakvo jedno putešestvije. Zamolići Stalkera da on opet zamoli svog prijatelja koji profesionalno organizuje ovakve ture, da da par predloga za ture sa okvornim cenama i onda ćemo svi znati gde smo i oko čega govorimo. Lično, i ja sam na strani makro fotografije (mada i na strani fotografije uopšte) i sa radošću ću razmotriti svaki predlog za putovanje u egzotične zemlje. Medjutim, ne vidim ni jedan predlog za šetnju po majčici Srbiji. Ima li tu ideja kolege, ima li dobrovoljaca da neššto organizuju, domaćina do pozovu, predlože....

Van mreže Ivan83

  • Član
  • **
  • Poruke: 236
    • Pogledaj profil
    • Smart Dev Team
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 15, 2014, 09:19:06 pre podne »
Ja bih predložio Staru Planinu. Nisam bio, viđao sam samo na tuđim slikama.
Tu ima puno skrivenih vodopada i lepih predela. Morao bi da se odabere period na proleće/leto bez padavina, morali bi da se nose šatori.
Nikon D7100, Sigma 18-35mm F1.8, Nikkor AF 50mm f/1.8D, Nikkor AF 70-300mm 4-5.6D ED, Raynox DCR-250, YN568-EX

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 15, 2014, 09:54:02 pre podne »
 Evo i nekog mog viđenja svega, samo na brzinu jer vazda negde žurim...
Ideje su lepe, ali na žalost većini nedostižne iz dva osnovna razloga  - vreme i novac!
I ja lično imam želju za tako nekim foto putovanjem, bez obzira koja je destinacija u pitanju (može i Srbija a može i Patagonija) , ali zbog već pomenutih razloga sve na želji samo osta..
Svojevremeno je Hornet pokušavao da organizuje foto druženje na Rtnju, pa kakvi smo organizatori ni to nismo upeli da izguramo do kraja :-D
Šalu na stranu, za početak izaberite neku bližu destinaciju većinu dostupnu (ako ste mahom iz BG nađite nešto u krugu od 100 km), dogovorite se za neki produženi vikend, i nemojte odlagati do proleća, do tada ćete već zaboraviti šta ste počeli da organizujete ;-)
Možete iskoristiti ovaj jedan neradni dan 11. novembar , jer kako je krenula jesen možda i tada bude lepo vreme za druženje.
Meni je kao destinacija interesantna npr. Obedska bara, nije daleko a verujem da može i neki povoljan smeštaj da se nađe. Ja nisam tamo bila, ali mi lokacija obećava da bi možda bila interesantna raznim tipovima fotografa. Ima vode, valjda bi i DeVil našao neku bubu za sebe :-P
A ako budete uspeli da organizujete tako neko druženje, možda vam se i posreći da odete na neku destinaciju iz snova. A ako do toga dođe, možete se osloniti na ne tako aktivnog člana foruma – Ljubčeta, koji takođe organizuje egzotične ture i može vam unapred reći koliko takva putovanja odprilike koštaju.
 
 
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Alen Explorer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 15, 2014, 09:33:20 posle podne »
Veliki pozdrav svim ljubiteljima fotografije i putovanja!!! :D Evo konacno da se ukljucim u pricu. Pozdravljam Stalkera i Oldtimera i drago mi je sto su dosli na ideju o organizovanju ovakvih putovanja koji bi bili na neki nacin i specijalizovani i za ona mesta koja nisu toliko komercijalizovana ali su fascinantna i vredna paznje. Upravo sam ovih dana i razmisljao o tome kako bi bilo inspirativno napraviti ne klasicne ture nego tematske koje bi bile i prava poslastica za ljubitelje fotografije,prirode,eko i etno aspekta putovanja, druzenja, i pre svega da su povoljnija za nas dzep u odnosu od klasicnih komercijalnih tura....
Da vam se i predstavim ukratko....zovem se Alen i 10godina sam ziveo u Juznoj Americi,tacnije od 99te i sada sam na relaciji Srbija-Juzna Amerika...otisao sam sa jos dvojicom drugara te sada vec davne 99te, u novembru, tada vec imao zavrsenu turisticku skolu, a otisao sa povratnom avio kartom i nekih 300us u dzepu bez znanja spanskog i poznavanja ljudi tamo u Cile,u gradic Valparaiso koji se nalazi na sat od Santiaga, glavnog grada CIlea, a odmah uz Vinju del Mar na obali pacifika... i to je bio izazov, sam se naci u nepoznatom i suociti se sa svim potpuno drugacijim od poznatog...uglavnom, od tada sam prosao uzduz i popreko CIle i skoro sve ostale zemlje Juzne Amerike, i neke zemlje Centralne Amerike, pa i severnije...bavio se organizovanjem putovanja za lokalno stanovnistvno i strance, prvo kao slobodni agent a posle i sa agencijom, i nakon toga posle 7i po godina boravka u CIleu, otisao u Peru i ziveo i tamo dve i po godine i to u amazonskom delu Perua, na granici sa Bolivijom i Brazilom, gde sam izmedju ostalog istrazivao amazonska jezera i puteve, floru i faunu, stanovnistvo i etno aspekat, kao i shamane i njihove biljke (ajahuaska npr.) i isto tako radio na njihovom drzavnom univerzitetu kao prof., ali uglavnom posecivao mesta pred kojima zastaje dah...rado cu podeliti sa vama neke interesantne slike, mada nisam slikao sa profesionalnim aparatom...u to vreme pocevsi od 2004te sam organizovao za planinare u Srbiji i ekspedicije u stilu eko avantura, po Andima i Amazonu uglavnom....Peru, Bolivija, Ekvador,Argentina,Brazil,Cile,Meksiko... Zatim sam se vratio u Srbiju pre pet godina i sada sam na relaciji Srbije i Juzne Amerike, mada sam vise u Srbiji, a od naredne godine cu verovatno duze boraviti tamo...isto tako sam imao aktivno udruzenje prijaljetstva latino-srpskog naroda pod nazivom Cumbres, i povremeno odrzavao predavanja u vezi Anda, Amazona, shamana, Juzne i centralne Amerike generalno...a trenutno u vidu komercijalnih putovanja uglavnom organizujem i postavljam programe u agenciji Calypso u Beogradu u vidu dalekih destinacija....i isto tako organizujem za planinare eko etno putovanja sa usponom na vrhove Anda ili trekking varijante koja su uglavnom niskobudzetna, a tematska putovanja za ljubitelje fotografije kako bi se postavili programi koji bi bili predlog na ovom forumu su po meni odlicna ideja i ja sam spreman bilo da ostavim informacije iz prve ruke bilo sta da koga interesuje u vezi ovih predela i putovanja....sto se tice komentara na ovu temu koja su se ovih dana pojavila...slazem se da se organizuje 1.put po Srbiji za ljubitelje fotografije, sto nije problem sa opet nekim idejama kao sto je mesto, broj dana, vrsta smestaja...mogu organizovati u dogovoru sa prijateljima prof.vodicima iz nekih plan.klubova sa kojima saradjujem....a sto se tice ove 2.velike ture po Juznoj Americi....svaki dogovor je moguc uz naravno poznavanje vremenskih uslova tih krajeva i povoljnosti avio karte...zato sto se tice ove 2.predlazem nekoliko destinacija, pa da vidimo da li i za gde imamo zainteresovane....PATAGONIJA...ANDI...AMAZON..PUSTINJA....putovanja mogu biti od 10-14dana i mogu se spojiti tu i dve geografske celine....sto se tice finansijske moci ili nemoci, verujte da to nije toliko problem bez obzira gde zivimo, jer sam ja otisao i dalje putujem bez toga da imam novac u banci ili da sam dobio nasledstvo ili na lotu, ali u ovim putovanjima uzivam...cvrsta zelja i odlucnost...i idemo...

Van mreže Alen Explorer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 15, 2014, 10:02:35 posle podne »
Jezero Titikaka, najvise plovno jezero na svetu sa 3912m.n.v., ostrvca Uros, kojih trenutno ima oko 40,napravljena od totore, vrste trske. Ostrvo Titikaka pripada jednim delom Peruu a drugim Boliviji. U Peruu postoje plutajuca ostrva Uros, zatim ostrvo Taquile i Amantani a u Boliviji Ostrvo Sunca i Ostrvo Meseca...u toku dana se menja klima po nekoliko puta,lica uzeglih od sunca,obuceni u sarene dzempercice, dobrodusni stanovnici Uros ostrvaca su vecinom pripadnici Ajmara..zive od uzgoja riba i turizma, a svoja ostrva od totore moraju svake godine obnavljati...
« Poslednja izmena: Oktobar 15, 2014, 10:28:01 posle podne od strane Alen Explorer »

Van mreže Alen Explorer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 15, 2014, 10:15:23 posle podne »
Machu PIchu, jedan od 7svetskih cuda modernog sveta, zaista se stice takav utisak kada ste u blizini....kada pogledate ovu fotografiju sa druge perspektive, mozete videti polegnutu glavu Inka...grad okruzen planinskim vencem Anda, koji se nalazi u podnozju gradica Aguas Calientes do koga se dolazi od Kuska, tj. od mesta Ollanta i odande vozom...za ljubitelje starih civilizacija i prirode, otkrovenje vredno da se poseti barem jednom u zivotu....cikcak stepenice i mesto ulaska u sam grad u ranim jutarnjim satima uz prve zrake sunca gde se otkriva citav jedan izgubljeni grad u vremenu i prostoru odaje utisak velicanstvenosti Anda i imperije Inka....
« Poslednja izmena: Oktobar 15, 2014, 10:20:56 posle podne od strane Alen Explorer »

Van mreže Alen Explorer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 15, 2014, 10:24:52 posle podne »
....deca Perua, Bolivije, Ekvadora...blago Anda Juzne Amerike...jednostavni i dobrocudni....sa sarenim odelcima i nasmejanim licima...

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 15, 2014, 10:39:19 posle podne »
Dobro dosao na forum :)


I koliko bi okvirno kostala tura do recimo Patagonije (10-14 dana)...Znam da ne mozes da kazes tacno ali verujem da imas iskustva da mozes da predpostavis cenu :)  Naravno ne mislim hoteli 5 zvedica i slicno , nego normalna tura :)

Van mreže Alen Explorer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 15, 2014, 10:52:57 posle podne »
...pejzazi Amazona ne samo na licu mesta, nego i preko slika docaravaju dubinu misterije mesta i prirode...plovidba kanuima, camcima duz pritoke ili samu amazonsku reku ostavljaju bez daha...u ranim jutarnjim satima bezbroj zvukova odaje tajnu zivota nevidljivih prasumskih stanovnika, gde sve vrvi od zivota...gde vas budi urlik hauler majmuna ili sumovi malih sitnih zivotinjica a zatim uz dorucak prirodni sok od papaje i pogled na jato makau zivopisnih papagaja, koji oblecu oko vas i hrane sa plodovima sa visokih palminih krosnji..poneka ogromna nutrija koja preplivava kristalno cisto gustim zelenilom prekrivene pejzaze prasume...i posle toga setnja amazonskim stazama i pitka voda iz lijana...i onda vecernja plovidba jezerom, uz posmatranje lenjih kajmana...barem 1000slika...u par dana...i iskustvo boravka u prasumi...
« Poslednja izmena: Oktobar 15, 2014, 10:55:22 posle podne od strane Alen Explorer »

Van mreže Alen Explorer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 15, 2014, 11:13:29 posle podne »
....kada se nadjete na ovakvom mestu...mozete da cujete kamenje kako pucketa...a do tog mesta dolazite biciklom nekih 40minuta voznje od San Pedra u Cileu, gde postoje najveci teleskopi na svetu jer je nebo toliko jasno..i upravo u okviru pustinje, nalazi se San Pedro, gde ste napunili flasicu hladne vode iz frizidera...a kada stignete, ta voda je postala caj...najsusnija pustinja na svetu Atacama, iznad 2000m.n.v. i Meseceva dolina, koja svojom pustosi i vrelinom i u hladu deluje nestvarno...

Van mreže Alen Explorer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 15, 2014, 11:28:54 posle podne »
...Meksiko osim piramida, mesta moci i tekile...civilizacija Maja, Asteka, Olmeka i drugih... poseduje obalu u oblasti Jukatan, od severa gde je SAD pa do Belizea i Gvatemale,gde imate sitni beli pesak, divlje palme i nacionalne parkove, kao sto je Tulum ispod Cancuna, idealno za zaljubljenike prirode obalnih podrucja....a ova slika nas odvodi do mesta Isla Mujeres, gde mozete da se slikate sa delfinima....npr. u Brazilu uz Amazon postoje recni delfini, koji su potpuno drugaciji od ovih morskih i cesto se mogu videti uz samu obalu...

Van mreže Alen Explorer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Avantura + Fotografija = mc2
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 16, 2014, 12:32:13 pre podne »
zdravo Serb  :) ,
sto se tice Patagonije...jedan deo se nalazi pod Cileom a drugi pod Argentinom i to je jedan sasvim drugaciji svet, svet beline, vecnog leda i eksplozija istog u svakom trenutku, sto je fascinantno za slikati i biti prisutan na licu mesta...najinteresantnija mesta i tura kakva bi po meni bila atraktivna u tom delu sveta je obilazak glecera Perrito Moreno, Laguna San Rafael, Torres del Paine, eventualno rezervat pingvina u nac.parku, penisula Valdez...ili nesto od toga u 10tak dana...generalno u CIleu najskuplja mesta za posetu su upravo tri turisticka blaga> pustinja Atacama, najsusnija na svetu, Patagonija, zemlja vecnog leda, Uskrsnja ostrva, tzv. Rapa Nui...takva tura bi zavisila od broja dana i pre svega avio karte...pa ukoliko bi se skupilo 10tak putnika, uz hostel smestaj i obilazak tih navedenih mesta, uz transfere i prevoz, lokalnog vodica...verujem da bi mogli da napravimo najjeftiniju i nekomercijalnu opciju, do ili oko 2000e...ono sto je zanimljivo i neverovatno je, da je sam Cile od severa do juga dugacak neki kazu 4700km a neki idu do skoro pa 5000km a u sirini samo do 100km, i da tom istom Cileu pripadaju i Uskrsnja ostrva ili Rapa Nui, kao i arhipelag Juan Fernandez, mesto gde ima najvise rakova na svetu, gde se nalazi i ostrvo Robinson Crusoe i turisti koji dolaze tamo mogu ici mapama u potragu za zlatom inspirasanom delu Daniela Defoa....i isto tako, najjuznija naseljena tacka juzne polulopte Puerto Wiliams, koja bi se mogla obici i glavni grad te regije Puerto Natales, gde se i dan danas nalazi tzv. jugoslovenski muzej, koji cuva najveca kolonija pridoslica iz Dalmacije, tj. sa ostrva Brac, cija populacija cini najvecu koloniju Cilea....pozdrav