Autor Tema: Help oko ovog!  (Pročitano 9774 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Help oko ovog!
« poslato: Oktobar 13, 2014, 12:04:13 posle podne »
Hocu da kupim ovo!
[size=78%]http://www.fotodiskont.rs/proizvodi/phottix-ttl-kabl-10m-za-canon-oc-e3-38332-1784.html[/size]

[size=78%]E fora je u tome sto ja imam neki kineski blic, sad imam canon 550d i ne podrzava ttl, medjutim ja bi u svakom slucaju koristio blic manuelno... blic je [/size][size=78%]Pixel X 650... E sad da vas pitam ovako profesionalno posto sam ja tutum za ove stvari da li bi to funkcijonisalo... Znam da postoje okidaci, znam da postoje canonovi jeftini blicevi ali mene zanima konkretno ovo sad trenutno![/size]

[size=78%]Hvala unapred![/size]

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2014, 12:54:24 posle podne »
E fora je u tome sto ja imam neki kineski blic, sad imam canon 550d i ne podrzava ttl, medjutim ja bi u svakom slucaju koristio blic manuelno... blic je


Ovde piše da taj blic podržava ETTL. Da li je blic na kraju TTL ili ETTL?
http://flashhavoc.com/pixel-x-650-ettl-flash-now-available/


Ako bi ga koristio manuelno, onda bolje uzmi okidače koji nemaju TTL, a za iste pare.
Što se ovoga kabla tiče, trebalo bi da radi isto kao da si stavio blic direktno na aparat. Ako ti blic tako radi u M modu, onda će i ovako sa produžnim kablom.
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2014, 12:57:13 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2014, 12:59:33 posle podne »
Pa podrzava on ttl, ali ja cu ga svakako koristiti u M modu... Hvala lepo znaci ovo samo fukcijonise kao produzni kabal sto meni i treba... Mada za 50 eura ne znam koje okidace mogu uzeti... Jel imate neku preporuku...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 13, 2014, 01:12:27 posle podne »
Obzirom da si ti naglasio da 550D ne podržava TTL, bio sam siguran da je blic isključivo TTL i da ne podržava ETTL što je malo čudno za današnje vreme. To je ono što pokušavam da razlučim.

Što se tiče wireless triggera može Yongnuo 603. Vidim da kod nas par ide za do 50 EUR.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 13, 2014, 02:02:44 posle podne »
Ma meni treba samo da mi okine blic kad ja kliknem dugme na aparatu, svetlost i ostalo cu sve ja sam da namestam, hvala na ovom savrsenom resenju! Uvek sam znao gde mogu dobiti pravu pomoc!!!

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 13, 2014, 02:16:51 posle podne »
Ovi su ti baš za to što ti treba.

Čisto da dodam zarad ostalih čitalaca da ima i jeftinijih Kineza, ali stvarno ne znam da li bih nekome preporučio to. Yongnuo su nekako postali proveren standard u ovom segmentu tržišta.


I još jedan bitan dodatak - ovi jednostavni trigeri ne podržavaju HSS. Za to su ternutno najjefitnija opcija - Yongnuo 622.
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2014, 02:20:12 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 13, 2014, 02:49:13 posle podne »
Samo me zanima jedna stvar, da li moram da kupim par pa jedan da ide na blic, a jedan na aparat ili samo za aparat?

Van mreže vsasa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Help oko ovog!
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 13, 2014, 04:51:33 posle podne »
Treba ti dva komada. Na ebay-u se prodaju po cijeni oko 30$ za par.

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 14, 2014, 11:51:49 pre podne »
Hvalaa :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 14, 2014, 12:13:25 posle podne »
Da, dva komada. Izuzetak je jedino Yongnuo 560 III blic koji ima u sebi ugrađen risiver za ove trigere.
Takođe treba paziti na to da su verzije za Canon i NIkon različite (603C i 603N).
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 14, 2014, 08:44:20 posle podne »
Evo resena je situacija, hvala vam puno, imate pivo od mene!!!! Znaci fotka nije nesto i nije nista difuzovano... Znaci cisto test blic na stolu a ja 7 metara odatle...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 14, 2014, 10:28:57 posle podne »
Svaka čast, brz si. A i rezultati su odlični :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 15, 2014, 12:01:01 pre podne »
Hvala vam ljudi jos jednom, stvarno ste mi pomogli do neba!

#cronnin hvala posebno!

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 17, 2014, 10:10:48 posle podne »
Evo malo kad smo upotrebili kisobran i stativ i malo maste, dobio sam ovo nije pre savrseno ali moze da prodje...



Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 17, 2014, 10:17:42 posle podne »
Nije lose , mnogo si napredovao od tvojih prvih fotki ovde , svaka cast :)

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 17, 2014, 10:27:37 posle podne »
Zato sam i dosao ovde da vidim kako to rade ljudi koji znaju, i da naucim nesto... Hvala puno na ovom komentaru!

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 18, 2014, 03:10:48 pre podne »
btw obrati paznju da onaj 603C koji nasrafis na aparat moze da bude "trough", dakle gore na njega mozes da nasrafis blic tako da imas jedan blic na aparatu i jedan blic negde drugde (na drugom 603C) sto ume da bude extremno korisno ...

iz yongnuo serije ti savetujem da si dobavis i YN126 :D (obrati samo paznju da uzmes za 550D posto je isti YN126 za razne aparate i nikone i canone i imaju razlicit steker za aparat pa je bitno da nadjes onaj sa stekerom za svoj aparat) ... ja sam prezadovoljan kako sljaka

kad se naviknes na rad sa 2 blica onda pogleda YN622C, tu mozes da setujes 3 grupe bliceva (uzmes onoliko komada koliko imas bliceva) i mozes da kontrolises koliko ce koja grupa u odnosu na ostalo ... podrazumeva ettl .. ako zelis da ostanes sa manuelnima onda 603C i pevaj :D ti jeftini blicevi svejedno ne podrzavaju hss tako da ti je svejedno
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 18, 2014, 09:13:54 pre podne »
Hvala za sad sam ovako resio i odgovara mi nema sta...  Sad za vise bliceva necu da radim, za pocetak da naucim lepo da koristim jedan, pa posle ubacim jos jedan i tako uzivancija...  ;D

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 18, 2014, 06:55:57 posle podne »
Odlični rezultati. Vidim ja da će od tebe biti dobrih fotki u narednom periodu :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Help oko ovog!
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 18, 2014, 07:59:06 posle podne »
Hvala, hvala puno :)