Autor Tema: Canon 860 IS-potrebna pomoc  (Pročitano 4413 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže joda

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Canon 860 IS-potrebna pomoc
« poslato: Avgust 05, 2008, 12:12:35 posle podne »
Kupio sam ga prosle nedelje, video povoljnu ponudu preko sajta Pcfoto.biz i odmah sam ga pazario.
Samo imam jedan mali problem, za sada koristim samo Automode rada, ali stalno mi je na ekranu ona ruka u dnu ekrana.
Bez obzira da li je dobro osvetljenje ili ne, gde god da ga uperim, ne razumem sta je u pitanju, mislim da to ne bi trebalo da stoji non-stop.

Cak i kada ga polozim na neku stabilnu podlogu, znaci nema vibracija, a ono opet ruka.

Da li neko zna sta je u pitanju?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon 860 IS-potrebna pomoc
« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2008, 12:22:11 posle podne »
Pozdrav,
"ruka" u dnu ekrana upozorava da ce fotografija biti mozda mutna pri trenutnim svetlosnim uslovima, i da je neophodno ili promeniti parametre u M (manuel) modu (ISO, Exp,...), ili smiriti ruku, nasloniti na nesto (stalak i slicno).  Proveri u MENU-u da li je ukljucena IS (stabilizacija slike), stavi je na "shoot only".
Jel' se ova ruka javlja i po danu, pri fotografisanju napolju na dnevnom svetlu-suncu, ili samo u zatvorenoj prostoriji pri slabijem svetlu, i nocu napolju? Znaci, koristis ga samo u Auto-modu?

Van mreže joda

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 860 IS-potrebna pomoc
« Odgovor #2 poslato: Avgust 05, 2008, 12:56:28 posle podne »
Pozdrav,
"ruka" u dnu ekrana upozorava da ce fotografija biti mozda mutna pri trenutnim svetlosnim uslovima, i da je neophodno ili promeniti parametre u M (manuel) modu (ISO, Exp,...), ili smiriti ruku, nasloniti na nesto (stalak i slicno).  Proveri u MENU-u da li je ukljucena IS (stabilizacija slike), stavi je na "shoot only".
Jel' se ova ruka javlja i po danu, pri fotografisanju napolju na dnevnom svetlu-suncu, ili samo u zatvorenoj prostoriji pri slabijem svetlu, i nocu napolju? Znaci, koristis ga samo u Auto-modu?

Ma da, stalno je ruka tu....i po danu i nocu, za sada samo "istrazujem" Automode.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 860 IS-potrebna pomoc
« Odgovor #3 poslato: Avgust 05, 2008, 03:31:01 posle podne »
ako je kruzic beli onda to znaci da ti je ukljucen IS, a ako je  crven onda ti znaci da ce ti slika mozda biti mutna...

Pokusaj iskljuci u meniju IS pa da vidis dali ce opet isto da se javlja...
Pozdrav
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2008, 12:51:00 posle podne od strane SaleSk »
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 860 IS-potrebna pomoc
« Odgovor #4 poslato: Avgust 05, 2008, 08:00:35 posle podne »
Ruka se odnosi na IS mod i nema veze sa svetlosnim uslovima.

Ako je svetlost slaba a blic potpuno iskljucen, u levom donjem uglu se pojavi crveni fotoaparat koji trepti i ukazuje na nedovoljnu svetlost.

Van mreže joda

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 860 IS-potrebna pomoc
« Odgovor #5 poslato: Avgust 06, 2008, 09:18:11 pre podne »
Hvala svima ! Kruzic je inace beli..... ;D, tako da sve radi kako treba!
Prava sam neznalica.
Kao sto mi je juce i rekao Crni_Borbarder, to oznacava da je ukljucena stabilizacija...
Imam jos mnogo toga da naucim  ;D ;D ;D

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon 860 IS-potrebna pomoc
« Odgovor #6 poslato: Avgust 06, 2008, 09:42:06 pre podne »
U pravu si Zare, ja sam pomesao "crveni fotoaparat" sa "crvenom rukom" koja ne postoji.