Autor Tema: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice  (Pročitano 28718 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filippo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« poslato: April 02, 2007, 12:01:45 pre podne »
Paznja svima koji koristite ili cete tek koristiti Fuji xD memorijske kartice !!!
Na kutiji od kartice pise da snimanje video materijala aparatom u 640x480 moze da osteti karticu.

Ja sam imao problem sa karticom jer sam nesto snimao u 640x480.Aparat nije mogao da mi procita RAW slike.Slucajno sam formatirao karticu i sve radi normalno sada.
Sto se tice Fuji xD kartica ja sam vrlo zadovoljan i dosta su kvalitetne.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #1 poslato: April 02, 2007, 09:18:51 pre podne »
Na poledjini pakovanja svake XD kartice je naznaceno sa kojim fotoaparatima i usled cega moze doci do nekompatibilnosti,ali generalno XD kartice vaze za jako kvalitetne i gotovo da se ne kvare.

Van mreže Vlada

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #2 poslato: Jun 22, 2007, 12:06:52 pre podne »
Kad smo vec kod XD kartica da pitam neshto, mogu li se Olympus XD kartice be problema koristiti u FUJI aparatima? Logika nalaze da mogu ali shto onda pishu marke aparata na karticama kad je prozivodjach neko sasvim treci? Nashao sam Olympus XD 1GB PQI za oko 1550 din a Fuji je koliko vidim dosta skuplja (30 evra)
za ovu PQI pishe: Brzina pisanja 1.3MB/s - 3MB/s, Brzina citanja 5.0MB/s dal je to dovoljno za S6500fd ili postoji razlig shto je Fuji skuplja  ;D?
http://www.pakom.com/SlikeProizvoda/3806208_0.jpg

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2007, 07:48:20 pre podne »
Olympusove kartice mogu u Fuji modele,i obratno. Cena te kartice je 20e zato sto je sporija tri puta od Fuji-eve Tip-H kartice.
Nisam znao da je PQI poceo da prozivodi XD. One su uglavnom bile rezervisane za Fuji,Olympus i Lexar.
Cak i Sandisk uzima Olympus/Fuji kartice i stavlja u svoje pakovanje.

Van mreže Vlada

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #4 poslato: Jul 04, 2007, 10:49:44 pre podne »
Olympusove kartice mogu u Fuji modele,i obratno. Cena te kartice je 20e zato sto je sporija tri puta od Fuji-eve Tip-H kartice.

Da li se ta sporost primecuje pri radu sa foto aparatom? Hocu da pitam, da li radi brze samo kada se chita/pishe preko card readera ili je brza i u aparatu? Kartica mi treba za s6500 fd i ne bih je kupio ako se primecuje razlika medjutim sigurno necu karticu koristiti sa card readerom... uvek je lepshe platiti manje :)

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #5 poslato: Jul 04, 2007, 02:46:50 posle podne »
Za S6500fd kupite Fuji XD Tip-H i sve ce biti savrseno ;-)

Van mreže kovlaj

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #6 poslato: Avgust 30, 2007, 02:08:47 posle podne »
Koliko sam shvatio iz ove price Tip-H je brzi od Tipa-M ?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #7 poslato: Avgust 30, 2007, 05:27:26 posle podne »
Da.

Na ovom linku imas sve objasnjeno http://en.wikipedia.org/wiki/XD-Picture_Card

Van mreže Misko32

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Moje fotografije
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #8 poslato: Januar 21, 2008, 10:32:57 pre podne »
Citat
Na kutiji od kartice pise da snimanje video materijala aparatom u 640x480 moze da osteti karticu.

Mislim da ne moze doci do fizickog unistenja kartice. Nema za ovo osnova! Moze doci do softverske kolizije u fajl sistemu kartice i kao u primeru - formatiranjem se to resava.

U ovom smislu, u Fuji uputstvu za rukovenje stoji napomena da se kod cestog pisanja i brisanja sa kartice, moze smanjiti prostor za video zapis i karticu treba formatirati ili obrisati sve fajlove, pa iz pocetka.

Van mreže Misko32

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Moje fotografije
Odg: Fuji xD memorijske kartice - brizinski eksperiment
« Odgovor #9 poslato: Januar 21, 2008, 10:45:34 pre podne »
Citat
Koliko sam shvatio iz ove price Tip-H je brzi od Tipa-M ?

Sproveo sam sledeci EKSPERIMENT u kome su ucestvovali:
 Fuji S6500fd,  xD 512Mb (Fuji - Samsung), MxD 1Gb (Fuji - Toshiba), SD 256 (Kngston, obicna x1)  i HAMA USB 35 in 1 citac kartica.

Fuji S6500fd karticu xD 512Mb (Fuji - Samsung) formatira za 15estak sek. Karticu MxD 1Gb (Fuji - Toshiba) za oko 7sekundi?!

256Mb fotografija HAMA card rider na xD 512Mb (Fuji - Samsung) upise za 190sek. Istu kolicinu podataka na MxD 1Gb (Fuji - Toshiba) upise za 140sek. sto je brze za oko 25%. Na SD karticu ovo upisuje citavih 350sek!

Istu kolicinu podataka od 256Mb fotografija, citac sa svih kartica, priblizno jednako brzo prepise na PC - za oko 30tak sek.

Zao mi je sto nisam imao ni jednu karticu tipa HxD pa da vidim sta bi se tu dobilo. Moze li ko ovo da proba?





Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #10 poslato: Januar 21, 2008, 11:34:40 pre podne »
Misko,
Ovo sto si testirao je test citaca a ne kartica. Razliciti citaci ce pokazati razlicite rezultate.
Brzina kartice u samom aparatu je sasvim nesto drugo.
Vecina citaca su jednobitni. Xd kartice su 8 bitne pa je potrebna konverzija 8 u 1 bit. One bolje i brze SD kartice na ovim citacima pokazuju bolje rezultate, dok je rad u samim aparatima sasvim nesto drugo.
Ti si testirao sporu SD karticu te si zbog toga dobio tako "slab" rezultat.
U aparatima je drasticno veca prednost na strani Xd ili jos brzih CF kartica.


« Poslednja izmena: Januar 21, 2008, 11:48:28 pre podne od strane Zarko Silic »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #11 poslato: Januar 25, 2008, 10:13:55 posle podne »
Negdje sam cak procitao na netu da su plasirali neoriginalne XD kartice(a prodaju ih u radnjama),pa ne znam kako to prepoznati?Zasad koristim u svom Olympusu XD-256 MB,ali sam planirao kupit kao rezervnu od 1 GB.Sad kontam da se nezahebem!?  ::)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #12 poslato: Januar 25, 2008, 10:21:36 posle podne »
Moras kupovati na proverenom mestu.

Ljubine kartice nisu neoriginali  ;D

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #13 poslato: Januar 25, 2008, 10:28:10 posle podne »
OK!Ljuba je zakon!
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Misko32

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Moje fotografije
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #14 poslato: Januar 31, 2008, 12:19:42 posle podne »
U Cacku,

Oplympus MxD 1Gb = 1450din, a MxD 2Gb = 2750din.  + Daju kutiju punu nekih papirica i nacoare za gledanje 3D stereo bioskopa + sifra za aktivaciju nekog Olympus softvera koji se skida sa Interneta + lep plasticni nosac za 6kom xD kartica (+ lep osmeh prodavacice...). Za kartice pise da podrzavaju specijalne panorama modove kao i da nesto saradjuju oko 3D sa aparatom i PC softverom.

Lupa pokazuje "Japan By Toshiba." 100% je kompatibilna sa Fuji S5500.

...

U dosta skromnijem pakovanju se prodaje Fuji M xD 1Gb = 2000din!

Lupa pokazuje jednako kuciste i detalje  kao i u slucaju Olympusa a i natpis: "Japan By Toshiba." Samo se logo razlikuje (lepse uradjeno kod Olympus-a) i jeftinije 550 din.

Definitivno: Obe kartice se proizvode na ISTOM MESTU!!! samo sito stampa radi svoj posao.

Dilema: sta sad kupiti?

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #15 poslato: Avgust 21, 2008, 10:55:47 pre podne »
Skoro sam kupio u Sarajevu XD karticu(Olympus) od 1 GB.I bas kao sto ste rekli,gadnih problema sam imao u pocetku sa fotografisanjem,prebacivanjem,zatvaranjem poklopca na digitalcu.Recimo,ja nesto fotografisem sa novom karticom-slike mi sve budu mutne,prebacivanje recimo 10 fotki trajalo je citavu vjecnost,kad ufotkam nesto,i zatvorim poklopac digitalca-displej mi i dalje ostane ukljucen.....Taman htio da vratim karticu na reklamiranje i sjetim se da pokusam format kartice!?I kad sam uradio format radi sad savrseno,bez ikakvih problema!Znaci,kad se tek kupi nova kartica odmah treba uraditi format kartice,bez obzira sto tamo pise da je vec uradjen format!Inace karticu sam tipla;35 KM(17,5 eura).Oznaka(M),ranije bila ova 256 MB(H).
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 10, 2008, 09:17:55 posle podne »
Opet problemi sa ovom novom XD-1 GB karticom!Do cega bi moglo biti;Mogu normalno da fotografisem,prebacujem slike na laptop(i kablom USB i citacem kartica!),ali kad treba da pritisnem na digitalcu dugme"Menu"da bih prebacio recimo rezoluciju-odmah mi se na displeju pojavi poruka;"Picture Error!".Do cega bi to moglo biti,nervira me pa sam vratio ponovo onu karticu staru od 256 MB!
P.S.Kad mi se to desi da mi "zaledi"displej sa navedenom porukom nista ne mogu vise raditi,samo da izvadim baterije i ponovo ih stavim-onda ko radi ponovo normalno do ponovnog pritiskanja dugmeta:"Menu".
« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2008, 09:20:25 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 10, 2008, 09:48:08 posle podne »
Postoje 2 mogucnosti:
1. Kartica je neispravna.
2. Aparat ne podrzava 1GB.

Menjaj, ili jedno, ili drugo, ili se i dalje pati (2 meseca, hm, nije strasno  ;D)

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 11, 2008, 01:22:44 posle podne »
Pokusaj sledece:  Formatiraj karticu na samom aparatu i vidi sta ce da se desava....ako opet pravi problemcice, ubaci karticu u card reader i pokusaj da uradis low format sa nekim softverom...kao na primer "Flash Memory Toolkit"...i opet kada je ubacis u aparat uradi format preko aparata...ako nece u tom slucaju reklamiraj karticu ili je baci ili kupi novu neku manju....I proveri u uputstvu koliki kapacitet kartica podrzava tvoj aparat...
Pozdrav...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PAZNJA !!! Fuji xD memorijske kartice
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 11, 2008, 01:41:25 posle podne »
Tako sam i uradio sa formatom i opet isto!A podrzava mi aparat od 1 GB po uputstvu!Ali opet,ako moze da fotka i fino prebacuje fotke onda je neka druga caka tu!?Jer da ne podrzava aparat ne bi mogao uopste da fotografise!?Ovako je problem samo kad pritisnem dugme Menu,a sve ostalo je OK!Sa starom karticom nikakvih problema nema!Opet kontam da ipak nije ono caka u "H" i "M"?
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L