Autor Tema: Novi objektiv - prvi utisci  (Pročitano 3356 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Novi objektiv - prvi utisci
« poslato: Septembar 01, 2014, 11:33:33 pre podne »
Evo, ja sam se ponovio  :)  Od silnih dvoumljenja i troumljenja,odlucio sam da ovom objektivu dam sansu. Uzeo sam ga za vise nego prihvatljive pare s obzirom da je do nedavno kostao cca 1500eu.
Kako vec imam L objektiv,ocekivao sam malo vise od ovog zuma. Kapiram da nije zum isto sto i prime ali kontrasti bi mogli biti na vecem nivou. Kad ga stavim izmedju 50mm 1.4 i 135 2.0 L, u razlicitim ambijentima naginje i jednom i drugom. Sto se ostrine tice, ocekivao sam i losije rezultate tako da sam s tim aspektom zadovoljan.
Tezak je poprilicno..ne znam kako cu se nositi s tim "teretom" na vencanju gde znam raditi po 16 sati (posle direktno u banju).
Iskreno, nije mi jasna cena koju je do nedavno imao. Osecao bi se prevarenim da sam pre 2 godine uzeo novog. Jos ako tome dodam tvrdnje s neta koje kazu da mk2 za cenu od preko 2000eu ne nudi velika poboljsanja u odnosu na mk1..drago mi je da sam prevrnuo oglase i uzeo polovnog. A mk2 nisam uzeo jer - ne moze se probati objektiv pre kupovine!!! Zvao sam 2 prodavnice koje ga imaju i kod obe sam dobio odgovor da objektiv ne mogu probati!! Moze mi ga prodavac otvoriti i pokazati ali ne mogu ga stavljati na aparat!! I ti onda daj 2000+eu.
Ovu su neki prvi rezultati..na svim fotkama je ista obrada tj. samo je kontrast pojacan. Nisam koristio zum..pa ima vec skoro 3 godine tako da mi je dosta neobicno koristiti ga. Ali to je normalno, samo treba da se naviknem.
Ajde pa kad bude jos prilike za fotkanje tj. kad prestane ovaj pljusak..stavit cu i drugi utisak! :)

Van mreže darecc032

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi objektiv - prvi utisci
« Odgovor #1 poslato: Septembar 01, 2014, 11:36:31 pre podne »
A objektiv je...?  :)

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Novi objektiv - prvi utisci
« Odgovor #2 poslato: Septembar 01, 2014, 11:38:25 pre podne »
Pardon!  ;D ;D  canon 24-70mm 2.8 L.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Novi objektiv - prvi utisci
« Odgovor #3 poslato: Septembar 02, 2014, 08:02:25 posle podne »
Dax ja onako amaterski, i posle pazljivog razgledanja ovog što si okačio, ne bih rekao da je to loše staklo! Na kraju krajeva, ne bi bilo toliko skupo da se radi o nečem osrednjem. Mislim da si malo prestrog prema novom objektivu, biće potrebno malo vremena da se navikneš i sve će biti u redu. Neka te lepo služi i neka napravi puno dobrih fotografija.

Van mreže LukaPhoto

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Novi objektiv - prvi utisci
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2014, 11:10:51 posle podne »
Veoma je dobar objektiv,uzivaj u novom objektivu i takodje veoma su ti lepe ove slike :D