Autor Tema: vision optics  (Pročitano 2069 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
vision optics
« poslato: Avgust 29, 2014, 11:40:08 posle podne »
nastavljam blamazu sa "cemu ovo sluzi" pricom :D .. elem, uz moj stari analogni rebel g sam jednom kupio (bogami bilo skupo) da imam za jeftino skljocanje neki olympus c-750 .. tada je pravio bas bas dobre slike za malecnog kompakta (ok za danasnje uslove nit je mali nit su slike nesto specijalno) i onda sam uz njega kupio (i to je bilo tada po 200-300$ komad) neke "objektive" koji idu na neki adapter .. adapter se nasrafi na olympus a onda ovi objektivi na taj adapter (adapter je 45.6 na 52), olympus svoj originalni zoom objektiv mrda "unutar" tog adaptera tako da ovo novo socivo dodje iznad tog objektiva i kada je on najduzi .. elem .. firma je nepoznata, verovatno neki kinez fals ali ono drvene kutije, na njima pise "VISION OPTICS, HIGH DEFINITION, LIMITED EDITION" a "objektiva" su dva komada, jedan je VISION OPTICS TITANIUM 2.0x DIGITAL TELE LENS MADE IN JAPAN i moram da priznam da kada ga navucem na olympus nema promene u kvalitetu sluke a dobije x2 zoon u odnosu na postojeci opticki zoom sto je onako, zgodno... ovaj drugi je malo interesantniji, iz dva dela je, na njemu pise VISION OPTICS TITANIUM 0.48x DIGITAL WIDE LENS MADE IN JAPAN i na donjem delu pise samo MACRO. sta je fora kada se ovako ceo navrti na olympus dobijem to sto pise x0.48 i to opet, vrlo zacudno, bez nekog primetnog gubitka kvaliteta slika .. ok verovatno zato sto ja mala rezolucija senzora pa se to ne vidi, pretpostavljam .. ono zgodno je moze da se odvoji gornji deo i da ostane samo donji deo i onda je to makro lens za ovaj olympus i to isto super sljaka kao makro jeli ...

e sad, posle cele price, pitanje :D .. mogu li ja za ista da iskoristim ovo uz moj canon? ovaj x48 sam vec koristio na mom stereo mikroskopu ali sam u medjuvremenu kupio  0.5 staklo koje mi bolje pasuje na mikroskop tako da mi ovo opet stoji ..

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: vision optics
« Odgovor #1 poslato: Avgust 30, 2014, 12:52:32 pre podne »
pada mi na pamet mozda da navrnem na plastikanera 50mm ?
neki test sa makrom sam upravo sad probao (slikao monitor pod uglom nije bas neki test) .. ima li neko ideju kako da testiram (sta da slikam) da vidim ima li smisla da ovo kacim na 50tku ?
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu