Autor Tema: Canon IXUS 80IS  (Pročitano 6618 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Adriana

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Canon IXUS 80IS
« poslato: Jul 29, 2008, 09:11:13 posle podne »
Kupujem svoj prvi digitalni fotoaparat, razmisljala sam o A570IS ili A580, ali mi je u prodavnici za oko zapao IXUS 80 IS i sad se dvoumim jer je dosta skuplji od prethodna dva, a ne znam da li se za taj novac dobijaju i toliko kvalitetnije slike? Inace, zelim da aparat sto bolje radi u auto modu, da pravi ostre slike intenzivnih boja, da ima stabilizaciju slike (pitanje: da li je IS bitna stvar i zasto je A580 kao noviji model nema a A570 IS kao stariji ima?), da bude srebrne boje. Molim strucan savet da resim ovu trilemu, ili ako imate i neki novi predlog...?

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon IXUS 80IS
« Odgovor #1 poslato: Jul 29, 2008, 10:03:11 posle podne »
IS je odlicna stvar. Ixusi imaju bolju sliku od Axx modela. Pogotovo je idealan za one koji ne vole mnogo da misle kad skljocaju: auto mod je odlican.

Pogledaj i Sony W125. Veoma je pogodan za amatere, a pored svega je i veoma lepuskast.
Auto mod, kao i kod svih Sonya je nepogresiv.
« Poslednja izmena: Jul 29, 2008, 10:04:59 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže Adriana

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Canon IXUS 80IS
« Odgovor #2 poslato: Jul 29, 2008, 10:23:06 posle podne »
Hvala Zarko! Razmisljala sam ja i o Sony W130 jer mi se jako dopao a cula sam i da je Sonijeva optika jako dobra, i da aparat ima odlican auto mod, ali kada sam krenula po radnjama bukvalno svi prodavci su mi rekli da izmedju Canona i Sonija izaberem Canona. Da li mozda mozes da mi okacis neki link sa testom Canona IXUS 80 IS? Da li si cuo iskustva i komentare drugih koji ga vec imaju?

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon IXUS 80IS
« Odgovor #3 poslato: Jul 29, 2008, 11:27:33 posle podne »
http://www.dpreview.com/reviews/canona570is/

Imam ga i licno sam zadovoljan...mozes da pogledas slike ima ih na forumu...

Evo ti link za Ixus 80:
http://www.dpreview.com/reviews/canonsd1100is/

i za Sony:
http://www.dpreview.com/news/0801/08012302sonywseries.asp


Na ovom sajtu mozes i da ih uporedish i da vidis sta je tebi ustvari potrebno i sta ti odgovara...naravno i cena ..

Pozdrav
:)
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Canon IXUS 80 IS vs. Sony W130
« Odgovor #4 poslato: Jul 30, 2008, 12:05:43 posle podne »

Van mreže Adriana

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Canon IXUS 80IS
« Odgovor #5 poslato: Avgust 01, 2008, 03:08:53 posle podne »
Hvala na linkovima, proucila sam ih sve, ali i dalje sam u nedumici. Obilazeci prodavnice i anketirajuci prijatelje svi su mi preporucili Canon (kao brend), ali kada sam pregledala uporedni prikaz fotografija stekla sam utisak da Sony W 130 ima lepse i jasnije fotografije od Canona Ixus 80 IS, a i od svih ostalih Canona jer sam ga uporedila i sa ostalim modelima. Canon daje slike mirnih boja, dok Sony daje upecatljivije i ostrije slike intenzivnijih boja, bar po ovom pregledu. Dopadaju mi se takve slike, ali mi se cini da su na nekima boje suvise pojacane pa deluju neprirodno, pa plavo postaje zeleno, a nekim slikama kao da dodaje crvenkaste tonove (posebno u mraku). Nisam imala priliku da vidim Sonijeve slike osim tih na internetu pa bih volela da mi kazete da li je moj utisak ispravan? Ako jeste, odlucila bih se za Canon jer verovatno daje realnije boje, ali u nadi da moze da napravi i atraktivnije slike od ovih u uporednom pregledu... :)

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon IXUS 80IS
« Odgovor #6 poslato: Avgust 02, 2008, 01:37:49 pre podne »
Iskreno neznam kako si uspela da primetis da Sony ima ostriju sliku?
Ili ti monitor nevalja....ili....
Sa bojama je Ok to da Canon ima prirodnije tonove...Ali za ostrinu...ipak mislim da nisi u pravu...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon IXUS 80IS
« Odgovor #7 poslato: Avgust 02, 2008, 10:17:58 pre podne »
Sony vise procesuira pa mu je i slika koja izlazi iz aparata ostrija. To je prednost za one koji se ne bave postprocesom. Osim toga, za totalne amatere Sony takodje daje vise jer je gotovo nemoguce njime napraviti los snimak u auto modu.

Drugim recima sa Canonom se moze napraviti bolji snimak, ali i losiji, sto je potpuno logicno.

Potrebno je biti totalni analfabeta da bi sa Sonyem nesto ufkestio, a ima ih.

http://www.elitesecurity.org/t327767-Iskustva-Sony-DSC
« Poslednja izmena: Avgust 02, 2008, 10:20:18 pre podne od strane Zarko Silic »

Van mreže Adriana

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Canon IXUS 80IS
« Odgovor #8 poslato: Avgust 09, 2008, 06:27:59 posle podne »
Jel' istina da Canon Ixus 80 is nema indikator praznjenja baterije i da tek na samom kraju signalizira da ce se baterija uskoro isprazniti? Da li to znaci da moram da kupim odmah i rezervnu bateriju (koja nije bas jeftina)?!

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon IXUS 80IS
« Odgovor #9 poslato: Avgust 09, 2008, 06:56:19 posle podne »
Daaa, to znaci da moras da kupis rezervnu.

Ne zbog indikatora vec znog sigurnosti.

Indikator je nebitan.