Autor Tema: 50D i snimanje videa (magic lantern)  (Pročitano 2915 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
50D i snimanje videa (magic lantern)
« poslato: Avgust 13, 2014, 03:41:09 pre podne »
smorih se danas da stavim Magic Lantern na 50D. Stavio sam poslednju stable verziju, nisam bas imao m00da da stavljam one nightly builds; elem, sad ladno imam mogucnost da snimam video (to 50D normalno ne moze, moze tek 60D u dvocifrenoj varijanti). E sad, ako se dobro secam negde nekad kad sam citao original manual tamo pise da LiveView ne bi smeo "dugo" da se koristi zato sto se nesto "pregreje senzor" ili tako nesto. Nisam skroz siguran. Zna li neko nesto o tome? Ne bi da pored 3 hd kamere (ok nije ovako lepa slika, ne mogu da menjam objektive etc..) u kuci spalim jedini valjani foto aparat zbog snimanja par minuta filma .. (probah sad 10sec i bas mi se dobro dojmi kako to izgleda :D )

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: 50D i snimanje videa (magic lantern)
« Odgovor #1 poslato: Avgust 16, 2014, 01:12:14 posle podne »
Trebalo bi da ti se pojavi simbol za vruć senzor, a ako nastaviš onda i da se isključi LV.
Tako je kod novijh aparata, pa pretpostavljam da je i na 50D. Ne verujem da možeš da bilo šta oštetiš ako si dugo u LV.
Pogledaj u uputstvu sve što piše na tu temu.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: 50D i snimanje videa (magic lantern)
« Odgovor #2 poslato: Avgust 17, 2014, 05:23:44 posle podne »
moracu da ga skinem nemam pojma gde mi je original ... svejedno nije mi video nesto preterano zanimljiv ... ali ovaj ML jeste ... moram malo da se poigram vise ali za sada mi resava neke vrlo zgodne stvarke :D ... no deluje mi da sisa bateriju :( .. mozda potrazim negde polovan grip za 50D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu