Autor Tema: blam, iliti, imam ovo al ne znam za sta bi upotrebio  (Pročitano 4014 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
blam, iliti, imam ovo al ne znam za sta bi upotrebio
« poslato: Avgust 13, 2014, 01:44:58 pre podne »
generalno 2 pitanja

1. ima par ovih ruku sa ovim dodacima. uopste mi nije jasno kako ovo da iskoristim :(
ruke na kraju imaju po ovaj "foto" sraf, sto je super ali realno meni vise treba da ako mi je aparat na stalku da nekako okacim razne neke stvari na stalak a sraf na aparatu mi je vec iskoristen ?! ovi valjkovi imaju po "foto sraf" rupu sa obe strane, pa je sa jedne strane zasrafljen sraf koji je u gornjem delu deblji i ima dve ove "matice" + je na kraju (gde je deblji) plocica (koja bi mogla da se gurne u hot/cold shue na primer, tih je dimenzija).

verovatno meni tu fali nekih delova da bi ja to mogao da iskoristim pa ako neko ima zelju da podeli neke ideje i slike kako to sve moze da se spoji i sa cim (ti delovi koji mi fale kako izgledaju), da prestanem da se blamiram da imam nesto sto ne znam ni cemu sluzi :(

2. imam ovaj extender .. jedan prsten se kaci na aparat, drugi prihvata objektiv a izmedju moze da bude kombinacija ova 3 prstena razlicitih sirina da razlicito odmaknem objektiv od aparata... ovde imam 2 problema

a) nekad sam znao sta dobijam kada odmaknem objektiv od aparata, sada iskreno samo gledam na ovo kao skupljac prasine - sta dobijam odmicanjem? mogucnost da fokusiram nesto blizu - neki low quality makro? ili?

b) ako zabodem na ovo bilo koji auto objektiv koji imam ne vidim nacin da mu promenim blendu. svaki ima fokus prsten i eventualno zoom (ako je zoom objektiv) ali nijedan "pametni" canon objektiv (a ni ova sigma) nemaju mogucnost da manuelno menjam blendu?! ima li neki trik ili moram da koristim manuelni objektiv za tu kontrapciju?

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: blam, iliti, imam ovo al ne znam za sta bi upotrebio
« Odgovor #1 poslato: Avgust 13, 2014, 01:19:30 posle podne »
Ovo drugo su ti tube bez kontakta. Sluze da mozes vise da pridjes objektu koji fotografises. Nisam radio sa njima jer ne postoji komunikacija objektiva i tela za razliku od AF tuba. Mislim da moras da podesis otvor blende i onda nasrafis tube i tako slikas, kada zelis da promenis otvor blende moras da odsrafis tube promenis blendu pa opet zasrafis.
Od stvari sa prve slike sigurno bih koristio trecu stvar gledano s leve na desnu, mozda jos neku. Uglavnom se to montira na macro bracket http://www.bhphotovideo.com/c/product/551443-REG/Manfrotto_330B_330B_Macro_Flash_Bracket.html

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: blam, iliti, imam ovo al ne znam za sta bi upotrebio
« Odgovor #2 poslato: Avgust 13, 2014, 11:07:04 posle podne »
hvala puno, znaci tube mi daju mogucnost da pridjem tome sto slikam, dakle makro .. znaci skupljaci prasine osim ako ne nadjem neki zgodan objektiv za to .. hvala .. sto li sam to kupovao da mi je znat ..

"macro bracket" - novi termin, vrlo zanimljivo, hvala, vrlo interesantnih stvari videh tamo ovo sad pocinje da ima smisla .. fali mi "baza" :D

"trecu stvar gledano s leve na desnu" - to jedino i koristim, do duse ne znam da li ga koristim pravilno ali mi radi posao ... imam "sinu" koju usrafim dole u aparat i onda ona ide na levo od aparata i onda na nju na kraz zasrafim to cudo a u to cudo stavim flash tako da ili radim sa 2 flash-a sa aparata (jedan gora na hot shue jedan sa strane na tom extenderu pa pod uglom sa tim adapterom) ili glavni stavim sa strane a drugi stavim negde u sobu kao drugi flash (iza subjekta i slicno) stim da mi to sada ne radi kako treba posto da bi glavni stavio sa strane fali mi kabl da produzim hot shue a neko je drpio moj pa sad cekam da mi dodje novi (blicke sinkujem preko 2.4ghz YN622C)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu


Van mreže googie

  • Junior
  • *
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: blam, iliti, imam ovo al ne znam za sta bi upotrebio
« Odgovor #4 poslato: Avgust 14, 2014, 06:04:14 posle podne »
Ono gore je Magic Arm i koristi se ovako, recimo:

Manfrotto Magic Arm (143A)

Nije isti model kao tvoj ali to je to.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: blam, iliti, imam ovo al ne znam za sta bi upotrebio
« Odgovor #5 poslato: Avgust 15, 2014, 12:43:32 pre podne »
@DeVil, da, jasno, tako i ja koristim taj deo, na slicnoj sini za flash

@googie, cool je to samo ja ne vidim na sta da zakacim magic arm :D bice da mora kupim te brackete i dodatke da se kaci na sipku .. no ovaj video mi je dao par ideja posto cu svejedno morati da napravim neki kvazi light box, mislio sam od onih cevi plasticnih za vodovod one se lako seku i vare, onda bi mogao da nadjem nacin kako na njih (cevi) direkt da kacim svetla i mozda cak i aparat umesto na stativ uz pomoc ovih cudesa, samo jos da iskopam da kupim razlicite (korisne) krajeve .. hvala
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: blam, iliti, imam ovo al ne znam za sta bi upotrebio
« Odgovor #6 poslato: Avgust 18, 2014, 07:09:48 pre podne »
Pazi kad ladno i ja imam originalni magic arm ali ga nisam provalio bez boje. Ja ga koristim uz manfrotto 055 stativ, ali novije generacije gde postoji ulaz Easy link, vidi sa video na 0:45 min  https://www.youtube.com/watch?v=4J4fvzlGdEQ

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: blam, iliti, imam ovo al ne znam za sta bi upotrebio
« Odgovor #7 poslato: Avgust 18, 2014, 11:54:25 posle podne »
uh sa ovim stativom bi ovo sljakalo super :D
nego se bojim da ovaj stativ kosta ko sva moja oprema zajedno :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu