Anketa

Koji browser koristite?

Internet Explorer
4 (8.2%)
Opera
6 (12.2%)
Firefox
22 (44.9%)
Google Chrome
15 (30.6%)
Maxthon
0 (0%)
Safari
1 (2%)
Neki drugi
1 (2%)

Ukupno glasova: 37

Autor Tema: Browseri - dovode do ludila... zar ne?  (Pročitano 12605 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #20 poslato: Avgust 19, 2014, 06:31:45 posle podne »
Naravno da je katastrofa... bio i ostao. Oduvek je bio polufabrikat, gde se nikad nije znalo ko puca a ko skuplja caure.  Svakako da postoji namena u kojoj je linux neprikosnoven… i pravi izbor… ali imam osecaj da su mnogi linux kao OS prilicno lose razumeli i na osnovu toga dobili pogresna ocekivanja.

O nekoj ozbiljnijoj primeni, Arhi svakako moze mnogo toga vise reci…  ali kao desktop sistem, smatram ga apsolutnim promasajem. Ne znam cak, da li su posle toliko godina uspeli fontove da srede? :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #21 poslato: Avgust 19, 2014, 07:06:04 posle podne »
realno pricati o linuxu na foto forumu je glupost linux tu nema sta da trazi

pa podsećam samo da je reč o café-u pcfoto-a gde se može i o neobaveznijim temama, a kad krene o browserima, playerima, onda nekako dodje i do OS.  :)

Mada u suštini nisam ni mislio posebno o Linuxu kao zasebnoj temi, više sam hteo da pridodam nešto u onaj spisak gde se nalaze programi kojima je vreme ili pred istekom ili je već isteklo, a puno su ˝bolji˝od onih MS...
O linuxu ne znam baš puno osim što posmatram stvarnost oko sebe.
Moji pokušaji u par navrata da krenem da ga koristim nažalost, propali su...

I inače funkcionišem dosta na ˝ljubav na prvi pogled˝ (što dabome, ima i svojih mana), ali ovde se ta ljubav nije desila... :-\
« Poslednja izmena: Avgust 19, 2014, 08:05:02 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #22 poslato: Avgust 19, 2014, 07:48:49 posle podne »
O nekoj ozbiljnijoj primeni, Arhi svakako moze mnogo toga vise reci…  ali kao desktop sistem, smatram ga apsolutnim promasajem. Ne znam cak, da li su posle toliko godina uspeli fontove da srede? :)

pa vidi ovako, arhi je presao na linux kao glavni desktop kada se linux pojavio 1991 godine, pre toga je arhi koristio xenix kod kuce i irix i ultrix na poslu. i arhiju je linux bio glavni desktop do pre nekih, pa sad vec skoro, godinu dana ... onda je arhiju puko film da za dvadeset godina nisu uspeli da naprave upotrebljiv desktop ... jesu resili su fontove mogu da izgledaju kao nekad, mogu da izgledaju ko na xp, mogu da izgledaju ko na 7 mogu da izgledaju ko na osx .. nije to problem, nije problem cak ni sto nije sve stabilno, ni sto nije sve kompatibilno sa samim sobom, nije problem ni sto za obicne stvari treba 237 klikova ili se mora u cli (meni je to licno prednost), nije problem ni to sto su drajveri za 90% stvari nedostupni ni sto nema aplikacija za veliki broj primena (zbog toga spomenuh foto forum i linux), problem je sto je odluceno da se ide u pravcu koji nikad nece resiti nijedan problem .. to sto je prodaja desktopa pala za 30% a prodaja wearable/mobile uredjaja skocila 1000+ % ne znaci da sad moj desktop mora izgleda isto ko mobilni telefon ili tablet... vidim da je i msft krenuo u tom pravcu no vidim i da se polako vracaju u normalu, sta ce biti videcemo ..

sve u svemu, ja sam ga koristio kao glavni desktop 20+ godina, dosta od mene

pa podsećam samo da je reč o café-u pcfoto-a gde se može i o neobaveznijim temama, a kad krene o browserima, playerima, onda nekako dodje i do OS.  :)

nisam mislio da nema svrhe u tom smislu nego realno to je os koji ne zavrsava posao ni za najamaterskiju mogucu upotrebu fotografije tako da koga zanima fotografija nema sa tim os-om sta da trazi .. o profi upotrebi, danas, osx vs win, ne bi umeo da pricam jer ne znam nista o profi radu u ovom polju .. ali mogu da primetim da i danas skeneri od 30k eura nemaju windows drajvere a na osx rade bez drajvera ... i mogu da primetim da i dalje na win7 nisam uspeo da shvatim kako funkcionisu kolor profili .. koliko sam skontao ima 34 sistemska resenja + svaki app ima svoje dodatno setovanje .. ma .. no sta je tu je .. ima iza svega toga mnogo nekih stvari o kojima ne sme da se prica jbg ..


Mada u suštini nisam ni mislio posebno o Linuxu kao zasebnoj temi, više sam hteo da pridodam nešto u onaj spisak gde se nalaze programi kojima je vreme ili pred istekom ili je već isteklo, a puno su ˝bolji˝od onih MS...
ima puno boljih alata od ms-ovih za mnogo sta .. evo uporedi sve sto je do sada MS napravio za obradu i prikaz fotografija i bilo sta 3rd party ..

O linuxu ne znam baš puno osim što posmatram stvarnost oko sebe.
Moji pokušaji u par navrata da krenem da ga koristim nažalost, propali su...

linux je nastao kao desktop operativni sistem, napravio ga je covek kome tada postojeci desktopi nisu valjali .. na zalost linux nikad nije postao valjan desktop operativni sistem i obzirom na pravac kojim je odluceno da se ide - nikad to nece ni postati. podrska za upravljanje multimedijom (video, audio, fotografije) je nula, na nivou je windowsa 3.11, neko ko je ulozio hiljade evra u opremu + jos ozbiljne pare za adobe * nema potrebe uopste da razmislja o toj alternativi, ona nema sta da mu ponudi ... mozda je osx bolji, mozda nije (ja ga koristim, meni je ok, ali ja ono istresem slike sa cf-a u neki dir i to je to tako da ja za multimediju nisam merodavan) kapiram da jeste iz nekih posrednih razloga (gorepomenuti skener, sistemska kalibracija svega etc etc ..) ali da je meni bolji za ovo ili ono - nije .. ono ima lepsa slova od windoze (to je ono sto zokija nervira) no sta je tu je .. ukusi su ..
« Poslednja izmena: Avgust 19, 2014, 07:54:34 posle podne od strane arhi »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zeleni

  • Član
  • **
  • Poruke: 245
  • Nikon
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #23 poslato: Avgust 19, 2014, 08:57:55 posle podne »
Ja jako dugo koristim chrome , skoro od kada je izasao i nikada nisam imao nekih specijalnih problema, Internet explorer je bio spor i cesto je znao da pukne sam od sebe, FF je bio malo brzi ali je takodje ponekad pucao kada imam vise otvorenih prozora. Opera je bila delimicno ok ali me je nerviralo sto je uvek pamtila sve otvorene prozore kada je ugasim pa posle kada je ponovo ukljucim moram da gasim jedan po jedan.
Sta konkretno ne valjda kod Google Chroma pa ga dosta ljudi ne voli?
Moja oprema :
Nikon 7000
Nikon 50mm f/1.8G
Yongnuo 560 III

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #24 poslato: Avgust 20, 2014, 09:35:44 pre podne »

pa vidi ovako, arhi je presao na linux kao glavni desktop kada se linux pojavio 1991 godine....
Ja te godine nisam uspio pronaci ni dugme gdje se pali kompjuter..... ;D ;D
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #25 poslato: Avgust 20, 2014, 07:24:12 posle podne »
Sta konkretno ne valjda kod Google Chroma pa ga dosta ljudi ne voli?

Uf, vise ne mogu ni da se setim, ali znam da me je izludeo za samo jedno vece. Ako se dobro secam, iznervirao me neintuitivan meni sa podesavanjima i logika: Znam ja sta ti treba, evo... podesio sam ti. Sinhronizacija je takodje bila kamen spoticanja, ako se dobro secam.

Dalje, nervira me jako sto na svakom koraku pokusavaju da ti uvale Chrome. Pocev od google.com stranice pa do toga da ti ga uvaljuju kroz instalaciju nekog softvera, i odma se uvali kao default browser...

Opera je bila delimicno ok ali me je nerviralo sto je uvek pamtila sve otvorene prozore kada je ugasim pa posle kada je ponovo ukljucim moram da gasim jedan po jedan.

To je resivo 1/1 :)
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2014, 07:26:25 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #26 poslato: Avgust 20, 2014, 07:34:35 posle podne »
Dalje, Opera ne podrzava drag and drop. To je prilicno frustrirajuce kad vrsite pretragu slike na google images ili kacite neku uz gmail. U operi nekad  kacenje JEDNE slike uspe iz 7-og puta... a kroz FF mogu iz jednog klika da selektujem i 10 fotki odjednom. Ili samo da ih prevucem u telo poruke.

Ni IE ne podrzava drag and drop za google images, ali je za gmail daleko prilagodjeniji nego opera.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #27 poslato: Avgust 21, 2014, 01:24:53 pre podne »

pa vidi ovako, arhi je presao na linux kao glavni desktop kada se linux pojavio 1991 godine....
Ja te godine nisam uspio pronaci ni dugme gdje se pali kompjuter..... ;D ;D

eh .. da ne idemo u detalje, meni to poso .. zato ja ovde nemam pojma o fotkanju :D

Sta konkretno ne valjda kod Google Chroma pa ga dosta ljudi ne voli?

za "dosta ljudi" ne znam, mogu da ti kazem zasto ga ja vise ne koristim
1. jeste brz, ali i vanila ff kad stavis podjednako je brz
2. jeste da uzima malo resursa ali vanila ff uzima vise manje isto toliko
tako da ta dva osnovna razloga sa kojima se chrome hvali nisu odavno jedinstveni

e sad ono sto mene nervira
1. nemoguce je valjano iskljuciti google oglase, ja na FF nisam video banner, google add ili bilo kakav oglas vec 10+ godina, sa chrome je to skoro nemoguce, svi add removeri koji postoje su sakati
2. ako ga prebudzis da trosi ff plagine onda postane sporiji nego ff sa tim plaginima pa onda cemu poenta
3. 90% plagina za chrome su prljava sra* puna malware-a

dakle ne nudi nista bolje od FF-a a nudi manje funkcija od FF-a, ne vidim poentu sto bi ga koristio
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #28 poslato: Avgust 22, 2014, 12:58:13 pre podne »
Zoki..opera radi savrseno pogotovo sa najnovijom verzijom..a evo koj exif citac koristim....
poslacu ti liknove ako zelis da instaliras..jako je prosto..
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #29 poslato: Avgust 23, 2014, 08:55:33 posle podne »

Koristim najviše Chrome ali IE 11 radi odlično.


Rodiću kako ne možeš da napraviš folder u Fav baru?

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #30 poslato: Avgust 23, 2014, 10:24:07 posle podne »
Intuitivno do bola. :)  moram u google da turam pitanje, na osnovu hint-a sa druge strane teme :)

Mislim, nista spec na konto IE... trosio bi ja njega slatko... samo... :(

Aj sad resi pitanje sinhronizacije i EXIF-a (opanda se ne racuna) :) ... pa proslavimo
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #31 poslato: Avgust 24, 2014, 01:57:52 pre podne »
Ako imaš Win8.1 - a imaš ga, onda će ti sve biti sinhronizovano automatski čim aktiviras OneDrive, a to si trebao da aktiviraš jer je sjajna stvar ;)

- Otvoriš desni "charm" pa klikneš na Settings
- u prozoru koji se otvori klik na Change PC Settings (pic01)
- zatim na OneDrive (pic02)
- i na kraju u sledećem prozoru izabereš šta želiš da se sinhronizuje (pic03)

Što se EXIF-a ne bih znao sada napamet jer to nisam koristio ali sigurno može da se izgugla rešenje.

Pozdrav

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #32 poslato: Novembar 04, 2014, 07:34:17 posle podne »
izvor B92:

Tržišno učešće Chrome-a se sa 45,57 odsto u septembru popelo na 47,63 odsto u oktobru.
Tokom oktobra, Microsoftov web browser je koristilo 19,3 odsto Internet korisnika, što je pad sa 20,45 odsto u prethodnom mesecu. Analize kompanije StatCounter pokazuju i da Mozilla Firefox browseru takođe ne cvetaju ruže.

 Oktobarski udeo Firefoxa je sada 17,04 odsto, dok je u septembru bio 17,45 odsto. Apple Safari je takođe doživeo pad, sa 11,22 odsto na 10,99 odsto. Na kraju, jedan od najzanimljivijih podataka jeste da je Opera potpuno nestala sa tržišta. Tačnije, Opera se našla u kategoriji "ostali", dok je u septembru imala učešće od 1,4 odsto.

  Kada je korišćenje browsera po regijama u pitanju, primetno je da je Chrome korišćen u celom svetu. Firefox se najviše koristi u Nemačkoj, Austriji, Siriji i Iranu, dok je Microsoftov browser omiljen u Japanu.
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #33 poslato: Novembar 04, 2014, 11:10:30 posle podne »
Opera je oduvek bila statisticka greska. Paradoksalno, potpisujem da je i takav polufabrikat poput OPERE trenutno najbolji browser koji postoji.

Meni je FF poceo da sam umnozava bookmarke (obican sync...njegov) sve dok cca 200 komada nije umnozio do 5.000 komada. REzultat... definitivno sam odustao od sinhronizacije kao opcije.
Koristim tri browsera trenutno, i to je to. Odustajem.
Dakle, impresioniran sam kako su uspeli da jedan najobicniji komad softvera koji se svakodnevno koristi unazade u ovolikoj meri. Sto bi se reklo, pokvarili su cekic.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #34 poslato: Novembar 05, 2014, 10:02:53 posle podne »
....situacija se menja koliko vidim iz časa u čas, I nema druge nego da se čovek istom takvom brzinom prilagodjava problematici.

Naime u FF je počelo da iskače takvo more prozora i reklama, i to bilo koji sajt da posetim. Nevolja je, što je to u tako neprimerenom obimu i na tako brutalan način da je to prava bruka!
Bukvalno te reklame postaju deo posećenog sajta , razmiču text, slike, i sve što se tamo nadje, tako da pregled postaje skroz nemoguć.... I tako na svim računarima u firmi (njih 6)
Pop-up blocker je naravno uključen , ali kao da nekog to još pa zabole... :facepalm:

A na IE iznenenada je prestao da radi flesh na mom računaru i ako sam ga ažurirao , instalirao, sve probao i na kraju izgubio volju da mu radim više bilo šta... Na drugim računarima nemam ovaj problem, i ako smo umreženi.
Opet nemam reči...

Inače AVG pokazuje da nema nikakvih virusa.

Mislim, možda bi sada sve ovo neki Bil Gates rešio za neko vreme , ne kažem, ali ja sam se smorio  maximalno.... i tako sam linijom manjeg otpora prešao na Crome, na kojem gle čuda...sve radi bez problema. :facepalm:

A i to je rešenje za jedno par meseci dok i Crome ne pobrljavi nešto, pa se opet ne vratim na IE gde će u medjuvremenu, verovatno sve proraditi bez greške...

Mislim, šta reći a ne zaplakati... ;D
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2014, 10:14:42 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #35 poslato: Novembar 13, 2014, 12:05:26 posle podne »
Do juce sam bi na mozili dok posle apdejta nije poceo da mi stucka. Otvori stranicu pa je onda centrise po ekranu nekoliko puta i tek kad stane mogu da kliknem neki link. i nece da skroluje skroz gore ili dole do kraja. Probao da menjam misa, ocistio komp /bio cist/ i na kraju instalirah chrome i evo radi. To na poslu /athlon 64 win 7 2 gb/.

Slicna intel kombinacija kod kuce, FF radi bez problema.. za sada.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #36 poslato: Novembar 13, 2014, 12:33:29 posle podne »
Ukucaj u url prostor sledece: about:support

I sa desne strane imas:
Citat
Reset Firefox to its default state

If you're having major problems which you can't resolve, start fresh with only your essential information.
Dakle, ovo ce da ga spali ko zeku... :) ima da bude ko nov. Samo sto ce da ti spali sve dodatke, ekstenzije ... a mislim i bookmarke. Mada, napravice ti backup folder na desktopu.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #37 poslato: Novembar 13, 2014, 01:20:29 posle podne »
:) Odlicno, sacuvao je bukmarke, exif ponovo dodao.. jos malo centrise ali minimalno, skoro neprimetno.
Hvala!!