Anketa

Koji browser koristite?

Internet Explorer
4 (8.2%)
Opera
6 (12.2%)
Firefox
22 (44.9%)
Google Chrome
15 (30.6%)
Maxthon
0 (0%)
Safari
1 (2%)
Neki drugi
1 (2%)

Ukupno glasova: 37

Autor Tema: Browseri - dovode do ludila... zar ne?  (Pročitano 12403 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« poslato: Avgust 11, 2014, 10:14:44 pre podne »
Dakle, na ivici sam sa zivcima,,, jer vec neku godinu ne uspevam da se stabilizijem po tom pitanju.

Dugo vremena sam koristio FF pa kada je pobudalio, presao sam na Operu koju sam koristio skoro pa dve godine. Sada sam se opet vratio na Waterfox (64bit Firefox)... i opet je krenulo rikosetiranje.

Zaista ne kapiram sta je to toliko komplikovano, pa da definitivno najkoriscenija stvar tokom dana bude toliko nesavrsena. Ne znam da li je do sada bilo koji presao peticu kao ocenu, na skali do 10 !?

Sve sto trazim je da imam speed dial i da radi sinhronizacija [3 racunara (win7-32bitx2 + win 8.1 64 bit), + 2 androida - tablet i telefon)],... da mi prikaze stranicu ispravno, i to se podrazumeva... ali to ocigledno nije odlika svih. Za pristup Poreskoj i bankama... vec ne mogu da krivim browser, ali se desava da podrzani browser ne uspeva pristupi stranici banke. Opera nema krsten exif viewer, rikosetirao mi je sa prikazom fontova nekih stranica (mesana velika i mala u nekom levom fontu), nemogucnost da se ponekad otkuca @ znak ... i sijaset slicnih budalastina koje upropascavaju dan.
Da ne pricam sto zderu memoriju kao gladna godina. Dva taba umeju nekad da sazvacu 1.2 GB iz cista mira. Pa brateeeeeeeeeeee... ni CS-5 ne uzme toliko kad radis.

IE je zverski brz ali nema speed dial, ne mogu da pravim foldere u bookmarks baru i ne radi sinhronizacija. Chrome organski ne podnosim. Sta jos postoji kao resenje? Da imam vise browsera i da svaki koristim za posebnu namenu?

Da se naviknem i odustanem?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #1 poslato: Avgust 11, 2014, 10:24:21 pre podne »
...upravo si postavio i dijagnozu i resenje.
Ja koristim IE i FF, s tim da najveci deo posla zavrsava IE.
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #2 poslato: Avgust 11, 2014, 11:39:21 pre podne »
Probao levo, probao desno i vratio se na FF.
Definitivno najvise komfora. Gutao mi memoriju kao lud, pogotovu na Mac-u. Dokupio i vozi dalje. :-\
Za sada sa njim najmanje kompromisa.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #3 poslato: Avgust 11, 2014, 11:39:53 pre podne »
Zlopatim se sa Waterfoxom, moc navike ili mazohizam, ne znam ni sam vec. Poslednje verzije nikako ne mogu da namestim kao ranije. Koristim gomilu add-on's, custom view i slicno i sa svakom novom verzijom mogucnosti kastomizacije se smanjuju, zdranje memorije je ogavno a o sporosti da i ne govorim.
Neka nam neko vrati Nestscape Navigator 3.0 Gold! :D

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #4 poslato: Avgust 12, 2014, 09:47:25 pre podne »
Najviše koristim chrome ali je postao užasan u poslednjih par meseci pa sam dodala operu i ff.
Kao što ste i sami napisali svaki od pretraživača ima neki problem.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #5 poslato: Avgust 13, 2014, 01:03:21 pre podne »
IE novi je firefox engine samo bez security-a, bez plugin podrske i tako to .. dakle firefox na microsnot nacin, ja koristim samo za gde moram da imam activex (ip kamere i slicno po kuci, nista za internet)

chrome je poceo extra da smara tako da sam ga skinuo sa svih masina
opera smara gore nego chrome, skinuta od svuda
waterfox zauzima vise rama nego firefox (ocekivano zbog 64bitnog koda) a ne radi nista brze!!! firefox (32bitni normalan) u jednom tabu ne moze da uzme vise od 2G (nesto ne vidim zasto bi mu to dozvolio inace) ali sa 32 taba moze da pojede mojih 64G rama dok si reko keks, radi brze od waterfox-a i uzima manje rama za iste strane .. ako ne verujes startuj ih paralelno, otvori iste strane u pogledaj. uzima manje rama zato sto je 32bitni kod manji, radi brze zato sto vise 32bitnog koda stane u l1 i l2 cache nego 64bitnog koda (duplo vise jeli) a sam waterfox ne koristi nista od 64bitnih instrukcija da ubrza rad same aplikacije (teoretski da su ozbiljno radili na 64bitnoj verziji umesto da su samo rekompajlirali mogli su da dostignu skoro istu brzinu u normalnom radu + da ubrzaju matis i deo javascripta, ali nisu, samo su rekompajlirali isti kod) tako da je po meni waterfox gubljenje vremena

ja za 99.9999% stvari koristi firefox.

do pre 10tak verzija sam imao odlican plugin koji se sinhronizovao izmedju meka, windoze, linuxa, linuxa, linuxa i linuxa ali je pre 10tak verzija taj plugin prestao da podrzava (a stara verzija plugina ne radi na novijim firefoxima) da sync data bude na mom serveru i poceo da podrzava samo "cloud" resenja a ja nesto nisam u fazonu da mi sifre za sve i svasta sede po nekim cloudima tako da sam odustao od sinhronizacije i koristim FEBE da uradim bekap na lokalni server i to je to

jedini smor koji ja imam sa FF je sto mora da koristi 32bitni JRE jer bi mi tu i tamo 64bitni JRE trebao ali sam nasao nacin da 64bitni JDK i 32bitni jre drzim paralelno na masini i sve radi
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #6 poslato: Avgust 13, 2014, 09:22:04 pre podne »
Eh, kada bi FF imao speed dial sinhronizaciju kao Opera, to bi bilo bajno. Nova opera je koliko vidim neopevani bloat, a cak nisam naleteo ni na mogucnost setovanja Speed dial kao startup page. Mozda i moze, ali u 10 minuta sam naleteo na par stativa i odustao odmah. Stavise, krenuo je Settings interfejsom da asocira na Chrome, sto me u startu odbija.
Za FF speed dial koristim [fvd] speed dial, koji takodje ima neke bubice, ali procentulalno mi najvise odgovara od svih ostalih. E sad, za sinhronizaciju sa Androidom, koristi se EverSync, koji je kao neka ''kompatibilna zamena'' za fvd, jer ovaj ne radi na androidu... barem ne za verziju FF koja je aktuelna. Settings tab je patetican do bola, a sinhronizacija se obavlja tako sto ja moram da ''rucno'' da pozovem Refresh, kako bi uopste poslao nove informacija ili primio.

Sto se tice memorije, kad predje te nenormalne cifre, potpuno mi je svejedno da li zdere suludih  1 ili 1.2 rama. E to bi voleo da mi pojasnis, sta je to toliko kompleksno, pa da mora pojesti toliko rama?

I sto je najgore, uopste nisam zahtevan previse. Samo mi sinhronizuj bookmarke i prikazi EXIF kako valja i ispravno. Ama bas nista vise! E da... prikazi mi ispravno stranicu.

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Re: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #7 poslato: Avgust 13, 2014, 10:29:08 pre podne »
Zoki imas u operi odlican exif viewer koji ja koristim...ali moras prvo da instaliras chrome dodakak za operu pa onda iz cromovih dodataka instaliras exif viewer koji je savrsen..a za sinhronizaciju tu ti je najbolji safari :-) jbg apple...
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #8 poslato: Avgust 13, 2014, 11:44:15 pre podne »
U jbt, pa to kao da ozenis neku koku od 56 godina, pa joj zategnes lice, stavis silikone u dupe, sise i usta... i onda je kao super. Moje iskustvo kaze, da svako resenje stvara nove probleme. Tako da... nisam ja ljubitelj tih budzevina... a narocito kad je chrome u igri. :D

A safari... jel jos uvek ima one drljave podgojene fontove? :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #9 poslato: Avgust 13, 2014, 12:44:30 posle podne »
E to bi voleo da mi pojasnis, sta je to toliko kompleksno, pa da mora pojesti toliko rama?

kako sta .. pa web 2.0, html 5 ... ovi moderni "programatori" kompajliraju kod u java script .. pa sad zamisli na sta to lici .. odes na sajt sa tri ipo slike i 2 recenice teksta a on u pozadini vrti 2 tone javascripta koji dolazi uz razne generatore (posto ovi mladjahni programatori programiraju ko sto moj momir hoda .. no moj momir ce uskoro prohodati a od njih programeri nikad nece postati) koda ... i onda jbg.. na to dodas nove security lelemudije da je svaki tab zaseban proces, znaci svaki tab ima svoj java virtual machine, svaki ima svoj rendered, svaki ima svoj .... nagomila se dok si reko keks .. a zauzimanje memorije, oce da bude u nezgodnim slucajevima mnoooogo vise od 20% ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #10 poslato: Avgust 13, 2014, 04:21:32 posle podne »
Ja sam na Operi 12.16.  Mail i FB više ne rade na njoj, tako da za njih otvaram Chrome, ali taj deo  ionako ne računam u browsing.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #11 poslato: Avgust 13, 2014, 05:40:29 posle podne »
I ako naravno dopuštam da su ukusi raličiti, i da se nekom recimo više može svideti inrface jednog browsera u odnosu na drugi, u principu moje je mišljenje da su šanse da neka druga firma napravi bolji I kompatabilniji program sa windowsom od onih programera koji su (manje-više) taj windows i napravili, ipak samo u domenu teorije.

To po meni mnogo više ima uporište u stalnom i naširoko utvrdjenom stanovištu dobrog dela ljudi da je iza plota trava puno zelenija.
I ako se to danas smatra za jeres, ja se usudjujem reći da je IE ipak najpotpuniji internet browser.
Sve to važi i većinu microsoftovih programa.

Uvek se svemu može naći mana ili se može naći poneki slučaj gde onaj drugi ˝to nešto˝ radi bolje, ali onako u globalu prednost je po meni ipak kod IE.
Za svaki slučaj ja imam i FF koji koristim u jednom ili dva slučaja, onako kao rezervni program, i to je to...

Sa druge strane, da u babu ubacujem sve te silikone, proteze, C++ botokse i sl., i to samo zato što ,jeli, baka u istinu nije neka riba ali zato najbolje kuva...eh. ::)
Iskreno, kratak mi je život za sve to..
« Poslednja izmena: Avgust 13, 2014, 05:45:01 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #12 poslato: Avgust 13, 2014, 06:07:11 posle podne »
Daleko od toga da je najpotpuniji, ali da je najoptimizovaniji za windows okruzenje, to je fakat. A nije cudo, kad ga pravi M$.  Cudna je to rabota.. ni ACR nece da ti razvije canon RAW, kao sto ga otvara DPP. Sta mislis, zasto?
Evo, otvori bilo koju stranicu u FF, Operi i u IE i videces da on zauzima 3x manje memorije nego bilo koji drugi. Ali, kvaka je sto mi bas ne vidimo jasno sta on sve od resursa vuce, a to Task manager ne prijavljuje.

Naprotiv, nemam ama bas nikakvu averziju prema M$ proizvodima, nego naprosto... to je meni jedan nepopravljivo definisan koncept lisen svakog organizacionog smisla. Isto vazi i za WMP koji nema nikakve sanse da bude konkurentan jednom foobar-u ili winampu. Picture viewer takodje nema sanse sa FastStone... naprosto, Windoza je samo dobar OS i tu se zavrsava svaka dalja prica.

Kao sto rekoh, vrlo sam skroman.

1. EXIF viewer koji mi na desni klik daje cist i jasan info o aparatu i objektivu (tacan model od slova do slova)

2. Speed dial - 20+ najfrekventnijih stranica koje otvaram tokom jutarnje kafe ili tokom dana.  Podrazumeva se sinhronizacija, koja mi omogucava da ono sto izmenim na jednom uredjaju odmah osvane i na drugom.
Sto se tice posla, prinudjen sam da koristim IE, jer nemam drugu opciju.

3. Bookmarks toolbar koji ima mogucnost sortiranja foldera po imenu koje odaberem i da budu poredjani onako kako ja hocu. Folderi su napravljeni tematski.

Dakle, to je ono organizaciono... a IE je daleko od toga.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #13 poslato: Avgust 13, 2014, 07:18:55 posle podne »
Hteo sam da odgovorim onako na mah, ali rekoh ajde prvo da testiram i proverim, pa ću zatim odgovoriti...

Dakle restartovao sam comp, (pogasio sam prethodno sve add ons-e u oba programa IE i FF), otvorio samo google stranu i pogledao količinu memorije koja se koristi.

evo saljem screenshot...ja ne vidim da FF troši manje resursa od IE, i ne znam uopšte odakle vam to...
Čak i da troši memorije za tamo neki procenat više sve to nije bitno. Jer ipak nije to neki ozbiljan program-potrošač, recimo PS npr .

Ja u principu ono što nemam i ne koristim, a obično nema onog što nije toliko bitno ili ono za šta ima drugih sličnih rešenja.

Ja recimo koristim favorite za moje omiljene strane koje svakodnevno posećujem (tu je negde i pc forum... ;))
A exif pogledam tako što privremeno save-ujem fotku na desktop pa idem na properties-details....tamo piše sve što me zanima.
Jeste imam 3 klika umesto jedan, ali još uvek ne moram da razmišljam o silikonima za baku... ;D

O winampu ne bih.  U principu važi sve kao i za IE-FF....(Toliko je bio dobar da je na kraju morao da propadne.)
« Poslednja izmena: Avgust 13, 2014, 07:57:19 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #14 poslato: Avgust 13, 2014, 09:08:36 posle podne »
Ne, ne... pogresno si rastumacio prvi pasus... a i ja sam ga dvosmisleno srocio. :)  Trudio sam se da doznacim kako je IE bas ispod  haube najoptimizovaniji za rad u Windozi. Da prostis, meni se dize za delic sekunde... prosto fascinantno.  :)
Drugo, i sami web dizajneri kao leminzi... svi do jednog, najpre optimizuju kod za IE, pa tek onda idu dalje. Ali ok... ja sam ipak najvise pricao o korisnickom interfejsu i prilagodljivosti svacijim zahtevima.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #15 poslato: Avgust 13, 2014, 10:54:56 posle podne »
u principu moje je mišljenje da su šanse da neka druga firma napravi bolji I kompatabilniji program sa windowsom od onih programera koji su (manje-više) taj windows i napravili, ipak samo u domenu teorije.

pa sad, ako uzmemo da je IE bacio ceo svoj html renderer u kantu i ceo svoj javascript virtual machine u kantu i da su uzeli onaj iz firefox-a reklo bi se da "gresis sinko i to fundamentalno" :D. microsoft godinama nije u stanju da napravi browser koji radi i generalno je sprdnja celog internet community-a. Microsoft IE market share nestaje godinama da bi krajem prosle godine pao na ispod 20%, ako uzmemo u obzir kolicinu korisnika koji ne znaju sta je to operativni sistem i da postoji neki drugi internet osim klika na plavi krug ispod kog pise internet to je realno info koji kaze da je svaki korisnik koji ume da stavi drugi browser - stavio drugi browser. to je i razlog sto je microsoft finalno priznao da ne ume da napravi browser i bacio ceo svoj razvoj u kantu i uzeo firefox. naravno firefox su zamotali u svoje kore za pitu i sa tim novim punjenjem prikazali novi IE kome je, cudna li cuda, posle te promene odjednom ponovo poceo da skace market share.

sto se resursa koje IE uzima na zalost tu informaciju ne mozes da poredis sa informacijom koju ti TM daje za FF ili Chrome ili Operu ili sta vec koristis drugo iz prostog razloga sto
 -[1] IE nema celu podrsku za dodatke koju ovi momci imaju, taj ceo deo je odsecen
 -[2] IE celu sistemsku komunikaciju nema u IE procesu vec dalje (tako da se brdo resursa ne vidi u TM)
 -[3] IE nema security, jbg microsoft ima taj problem dal namerno dal zbog limita u tome kako se integrise sa sistemom ali za razliku od odstalih browsera koji su svi prihvatili google lead i razdvojili da svaki tab bude sandbox za sebe IE sve tabove tera u istom userspace-u, cak nema uopste ni osnovni sandbox (koji svakako dodatno uzima resurse).

Zato se zbog [1] manjih mogucnosti, [2] laganja i [3] nedostatka sigurnosti IE startuje brze, radi nesto brze i trosi manje resursa od bilo kog drugog browsera. Meni [1] i [2] skoro da ne smetaju ali mi [3] pravi ozbiljan problem.

Za razliku od nekih drugih microsoftovih aplikacija (poput word-a, excell-a, visio-a ..) koje danas na trzistu nemaju konkurenciju (ni priblizno), IE je problem od prvog dana i od prvog dana je sub-quality proizvod..

i sami web dizajneri kao leminzi... svi do jednog, najpre optimizuju kod za IE, pa tek onda idu dalje.

jok, gresis silno sinko :). vec dobrih 4-5 godina se uopste ne radi optimizacija za IE kao standardan deo paketa za izradu web sajtova. pogledaj malo ponude po stranim sajtovima, mani srbistan.. ako zelis da ti sajt izgleda identicno i radi bez bagova "i na IE" to se placa posebno i nikako nije deo standardnog paketa (kao ni opera!). od kako je izasao ie11 tj. ne bas od odma vec negde s' pocetkom ove godine, ie11 ulazi u standardni paket (ie5 - 10 ne ulazi i dalje).

pri tome ako se gleda malo "advanced" market share research (to je onaj sto se placa :D ) gde su stvari malo detaljnije, ako se odbaci ie 5.5 i ie 6.0 - dakle originalne instalacije bez ijednog update-a - koje realno predstavljaju "sakrivene browsere" (razni proxy sistemi, krol sistemi i slicno koji se predstavljaju kao ie5/6 jer realno niko zivi danas ne trosi potpuno blanko neupdateovan ie) u februaru ove godine je IE market share bio ispod 7%
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #16 poslato: Avgust 14, 2014, 12:42:06 pre podne »
Ne, ne... pogresno si rastumacio prvi pasus...

Aha, izvinjavam se onda, tako mi je zazvučalo...

Pa pazite , čak i kao srednje zahtevan korisnik nikada nisam imao nikakav krupan problem sa IE a koristio sam ga sve vreme još od vremena windowsa 98. Sem naravno onih retkih izleta čisto da vidim šta ima i o čemu se radi kod ostalih. Ali generalno uvek sam se brzo smorio i vraćao na IE.
Zbog svega toga nisam ni bio prinudjen da se previse duboko upuštam u analizu te problematike.

Naravno zdrava logika kaže, ako neki program ima brdo mogućnosti (neophodnih, polupotrebnih i nepotrebnih), onda će one u većoj ili manjoj meri uticati na glomaznost tog programa, a to će dalje dovesti - do njegove veće ili manje tromosti.
Sa druge strane ako pak kreneš da izbacuješ mnoge te polupotrepštine, program će biti lakši a samim tim i življi.  Logično jeli...
Jare i pare - ne može.

Ja ću recimo uvek i sa zadovoljstvom prihvatiti da neko ko se tim ozbiljno bavi, izvaže to umesto mene (šta je u nekom programu potrebno a šta ne za neki ugodan rad )....Nemam neki problem s tim.

E sad, znam da je u Srbiji ljudima to teško poverovati, ali ako neki program nema security to znači da je inženjer koji je bio nadležan za to procenio da njemu taj security i nije potreban.

Svima želim naravno sve najbolje, i konkurencija je divna stvar, ali mnogi ˝prosto neophodni˝ i ˝bolji˝ programi kao što su recimo bili winamp, ACDC, Netscape i šta ti ja znam još, ili su jednostavno isčezli ili nemaju skoro pa nikakvu važnost i ulogu danas, a mnogi su se kleli u njih u svoje vreme.

Najzanimljivije je što su paralelno sa tim programima polako iz mog života nestajali i svi ti likovi koji su mi velikodušno instalirali te ˝neophodne programe˝, i uvek mi kao veliki stručnjaci, bili tu pri ruci.   ^-^
Šta se desilo sa svima njima, ne znam...Samo sam odjednom postao svestan da oko mene više nema nigde-nikog....
« Poslednja izmena: Avgust 14, 2014, 01:15:11 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #17 poslato: Avgust 14, 2014, 02:12:11 pre podne »
E sad, znam da je u Srbiji ljudima to teško poverovati, ali ako neki program nema security to znači da je inženjer koji je bio nadležan za to procenio da njemu taj security i nije potreban.

za tebe ili za njih? posto zbog tog nedostatka cela jedna industrija kradje podataka zivi vec mnogo godina .. a da su odlucili da im ne treba, nisu, muku oni muce sa tim od davnih dana.. microsoftovi problemi su veliki, kao i drugih velikih firmi, kvalitetni ljudi su odavno otisli iz tih firmi a ovi koji su ostali, za pare koje dobijaju, prave to sto prave :( ... nije tu problem samo sa microsoftom, svi veliki imaju vise ili manje taj problem :( .. na zalost svi zavisimo od tih velikih ovako ili onako tako da je situacija vrlo losa ..

programi kao što su recimo bili winamp, ACDC, Netscape i šta ti ja znam još, ili su jednostavno isčezli ili nemaju skoro pa nikakvu važnost i ulogu danas, a mnogi su se kleli u njih u svoje vreme.

netscape nije iscezao samo je firma promenila ime proizvoda (to je firefox).. sto se mnogih drugih alata tice (ne bi komentarisao winamp i acdc :D ) koji su iscezli iscezli su ne zbog nedostatka kvaliteta vec zbog nedostatka biznis sposobnosti vlasnika firme .. odlicni developeri su retko vicni baratanju novcem i borbi kroz administraciju te je tako dosta projekata umrlo ili bilo ubiveno od strane konkurencije sa mnogo losijim kvalitetom ali boljim biznis odlukama.

naravno svakom ono sto mu odgovara, prebacis security sa browsera na neki internet security alat i bas te briga
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #18 poslato: Avgust 19, 2014, 02:49:01 posle podne »
I ako nije reč o browseru, da rečenom dodam jedan današnji naslov u novinama.. ;)

“Linux je katastofa, vraćamo se na Windows”...  još jedan u nizu dakle :)

http://www.b92.net/tehnopolis/softver.php?yyyy=2014&mm=08&nav_id=889795
« Poslednja izmena: Avgust 19, 2014, 02:53:54 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Browseri - dovode do ludila... zar ne?
« Odgovor #19 poslato: Avgust 19, 2014, 06:27:07 posle podne »
I ako nije reč o browseru, da rečenom dodam jedan današnji naslov u novinama.. ;)

“Linux je katastofa, vraćamo se na Windows”...  još jedan u nizu dakle :)

http://www.b92.net/tehnopolis/softver.php?yyyy=2014&mm=08&nav_id=889795

cela prica je preneta maliciozno :D .. vec je pricano o tome

1. major je zaduzen za "Department of Commerce" i on je taj koji od prvog dana pokusava da vrati Microsoft. Zna se da je imao poslove sa Microsoftom godinama (100% tacan info iz prve ruke)

2. skoro 100% aplikacija grada i 100% procesa je prebaceno na web platformu (koja ostaje linux) tako da je potpuno nebitno koji ce OS terati na desktopu, svi zaposleni su extremno  zadovoljni novim procesima i kako to sljaka, jedino cime nisu zadovoljni je desktop gui, dakle linux kao desktop nije zadovoljio, sve ostalo je zadovoljilo i prevazislo sva ocekivanja  ... ono sto je najveci problem sa desktop gui je to sto im je ukinuto sve sto nije posao (nema igrica, nema facebook-a, nema tezgarenja...) (100% tacan info iz prve ruke)

3. Microsoft im je obecao da ako vrate desktope na Windows i objave kako je prica sa linuxom bila greska prebaciti ceo svoj centar koji je van Minhena unutar opstine Minhen sto ce gradu doneti ogromne kolicine para od poreza (ovo je kuloarska prica, mozda je tacna mozda nije)

vesti koje su krenule za ovim su uglavnom pune neistina i poluistina tako da ih uzmite sa rezervom ... i obratite paznju, dok m$ nije uleteo sa svojim gradonacelnikom i ponudom da prebace "fabriku" unutar minhena (te porez ide minhenu, ogroman porez) ceo taj sistem im je bio do jaja :)

realno pricati o linuxu na foto forumu je glupost linux tu nema sta da trazi
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu