Autor Tema: Pomoć oko izbora aparata za fotokopiranje :)  (Pročitano 2749 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Pomoć oko izbora aparata za fotokopiranje :)
« poslato: Avgust 08, 2014, 10:00:58 pre podne »
Drugari forumaši, naslov je sve rekao, potrebna pomoć oko izbora novog aparata za fotokopiranje.
Verujem da većina vas svakodnevno rukuje sa takvim aparatima pa bih zamolila za neku konkretnu preporuku.
Odmah da napomenem da ne tražim kućnu već varijantu za kancelariju.
Naša stara MINOLTA EP 2030  neće još dugo, pa ne bi bilo loše da nabavimo novi pre nego što ovaj ode bogu na ispovest.
Namerno sam napomenula šta trenutno koristimo da biste znali šta odprilike tražim, da ima i A3, mogućnost onog brzog kopiranja (ovde mogu da stavim ceo tabak i ja da radim nešto drugo dok on sam kopira. Gde god sam se obratila svi su nam nudili multi-aparate koji nama generalno nisu potrebni obzirom da već imam golmilu štampača i skenera tako da bi najradije samo kopir.
Znam da se ovakve mrcine više ne proizvode a da se mogu nabaviti po nekoj pristojnoj ceni. Meni konkretno nije potrebno da kopir bude povezan sa kompom, mislim, može ali ne mora  :)   
Nama su nudili nešto poput  Minolte  bizhub 185 ali nama je to suviše spora mašina za naše potrebe. Eto, svaka sugestija je dobrodošla  :)
E da, sada mi pade na pamet da usput možete i da mi preporučite neki jako dobar matrični štampač ako imate iskustva sa istim  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Specnaz

  • Član
  • **
  • Poruke: 195
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko izbora aparata za fotokopiranje :)
« Odgovor #1 poslato: Avgust 08, 2014, 10:50:10 pre podne »
Ja ti samo mogu reći da u najširem mogućem luku izbegavaš KYOCERA marku kopir aparata i štampača. Te mašine su u stanju da izbace  na površinu mračnu stranu ličnosti Meca dobrića a kamo li kancelarijskih radnika. Kažem ti prava je agonija raditi s njima, kada ih vidiš pocepaj ih sekirčetom nekim :D
Canon 600D
Canon 18-55mm 3.5-5.6 IS II
Canon 50mm 1.8

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko izbora aparata za fotokopiranje :)
« Odgovor #2 poslato: Avgust 08, 2014, 10:55:51 pre podne »
Dobro, za početak je odličan savet i šta NE kupiti  ;) Ako se nađe još neko da podeli mišljenje, odmah da napomenem da budžet nije neograničen i ova ponuđena Minolta nam u tom segmentu odgovara, znači nešto u tom cenovnom rangu.
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoć oko izbora aparata za fotokopiranje :)
« Odgovor #3 poslato: Avgust 08, 2014, 12:43:25 posle podne »
minolta, xerox, hp ... ima mnogo odlicnih modela, generalno cim odes u A3 vode svi su vise nego ok, samo je pitanje da uzmes model koji ima opcije koje zelis (auto fider, dvostrano, boja ..)

svi novi aparati se vode kao multipraktik (multi-funkcionalni), zato ti to nude, niko vise ne pravi opticki kopir, svi rade skeniranje i printanje i onda kad vec to mogu dodaju im usb za 2 dolara i mozes da ih spojis na komp da rade kao skener i printer :D ali su to kopir masine ..

odlicno iskustvo sa npr  HP LaserJet 9055MFP ali da me ubijes ne secam se dal je on gutao A3 ili samo A4

xerox ima odlicne uredjaje ali xpro ima neku cudnu ponudu ja sam gledao skoro i WorkCentre modeli koji su kao high end od xpro ponude (oni su xerox zastupnici) meni deluju kao neka malo bolja soho resenja a ne za ozbiljno kopiranje. e sad WorkCentre™ 5945/5955 i WorkCentre™ 5845/5855 to KIDA ali to nisam video da xpro ima u ponudi. takodje imas WorkCentre™ 5865/5875/5890 koji je pakleno dobar ali mislim da je cena malo .. elem mislim da hp ima bolju ponudu trenutno kod nas


inace mozda ti je bolje da razgovaras sa serviserom koji ti odrzava tu minoltu, uz dobro odrzavanje ta minolta ce pregaziti svakog ovog novog plastikanera, takodje ima repariranih xeroxa koji kidaju a mogu da se uzmu za malo para, jedini problem je sto uzimaju puno mesta i ne rade kao stampac i skener (sto tebi ne smeta) .. doduse malo je nezgodno kao firma uzimati te reparirane majstori ti vole kesh a firmi da plati to keshom je skuplje nego nova sprava ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu