Autor Tema: SonyDSC W730 - problem  (Pročitano 2771 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže fraps

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
SonyDSC W730 - problem
« poslato: Avgust 03, 2014, 05:32:43 posle podne »
Dobar dan,
bio mi je fotoaparat u servis zbog mehanickog kvara i morali da promene elektronsku plocu, sada je sve ok samo uslikane fotografije postavlja vertikalno posle u kompjuteru moram gomilu slika da zarotiram u levo/desno. Video zapis je u redu. Za tako nesto nisam pronasao opciju niti u upustvu, zatim sam sve resetovao na fabricko podesavanje, ali taj problem je ostao, jer mozda resetovanje menja samo neke bitne postavke dok ovo rotiranje slike ide rucno i neko zna kako da standardno budu horizontalno? Hvala.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: SonyDSC W730 - problem
« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2014, 01:13:10 pre podne »
Vrati im u servis da ti to nameste kao pre.
Verovatno su nešto propustili kod senzora za orijentaciju aparata.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže fraps

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SonyDSC W730 - problem
« Odgovor #2 poslato: Avgust 06, 2014, 12:35:22 pre podne »
Hvala, ako je tu problem onda neka ga ovako jer ko zna onda gde bi bio sledeci problem ako su namerno stavili polu ispravnu plocu sto je cest slucaj kada je nesto u garanciji i opravku ne placas...

Slike prebacim na hard, otvorim ih u XnView, select all ili one koje treba, JPEG Lossless Transformation, Go i sacekam da procesuira to je sve, kvalitet slike je isti. :)

pozdrav

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: SonyDSC W730 - problem
« Odgovor #3 poslato: Avgust 06, 2014, 01:05:35 pre podne »
Ipak mislim da treba da odeš da to reklamiraš. Pre će biti da je slučajna greška nego poluispravna ploča.
Senzori orijentacije su često samo mala poluga/klatno i mogu se nepažnjom zaglaviti prilikom intervencije.
Uostalom to je tvoje pravo da imaš normalan aparat, a ako ćeš da strahuješ i trpiš, tvoj je izbor.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II