Autor Tema: Nikon D9300, Canon 7D MkII?  (Pročitano 21923 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #40 poslato: Septembar 17, 2014, 01:20:46 pre podne »
Argon prijatelju,
ovoj slicne teme smo prepredali x puta, kad god se pojavi neka nova kamera, bilo Canon ili Nikon.
Fakat je ono sto se vidi na papiru i naravno prvi valjani testovi. Da li su mogli da izbace bolje, a nisu hteli ili su pak hteli ali, nisu imali...je diskutabilno i prevazilazi nase znanje i vodi nas u nagadjanje.
Ono sto mi kao koricnici ocekujemo i sta nam proizvodjaci nude se cesto razmimoilazi. Ja sam mislio da cu kupiti medju prvima, cim se pojavi, 5D mkIII...na zalost, Canon je mislio drugacije.
To sto sam ja preskocio mkIII, ne cini tu kameru losom, verujem da o tome ne treba da polemisemo. Isto je i kod 7D i naslednika. Obe kamere su odlicne i naci ce svoj put do potrosaca.
Napredak novih modela ne odredjuju nase zelje, vec mogucnosti ili kalkulacije proizvodjaca. Tako je bilo od uvek i verovatno ce tako i ostati, nama moze da se svidja ili ne...
U principu, razumemo se mi...samo malo caskamo ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #41 poslato: Septembar 17, 2014, 07:58:40 pre podne »
Izvinite ali ovo nikom normalnom ne treba u ovolikoj meri.
Pa mislim zamislite taj rafal od 2 minuta... neka me neko edukuje, čemu to služi..??

Znas kako... oduvek je vazila ona moja omiljena: Lula pametnom sluzi da razmisli, a budali da nesto strpa u usta! :)

Danas svaki auto ima na cajgeru ucrtano 220-260 km/h . U Nemackoj, dr. Hans iz okoline Hamburga na posao dodje audijem za 30 minuta, prevalivsi 100km do svog radnog mesta od svoje simpaticne kucice u prirodi... a u Srbiji sluzi da prodjes kroz crveno i ubijes petoro. Jasno...ne nuzno, ali  takodje sluzi i da punis dzep majstoru na svakih par `iljada km i da potrosis isto toliko evra da bi namestio rupama razdesen trap i kojesta nesto jos.

Sto se tice senzora, fakat je da Nikon sa d800 pokrece nesto novo. Pozdravljam, iskreno. Ali, je fakat i da ga je u praksi kroz prodaju oduvao Canon mk3 sa daleko manjom pikselazom. Fakat je i da su d800 kupovali indijanci koji pre njega nisu slikali ni mobilnim. A fakat je i da su onomad 7d nosili u servis zbog neispravnog AF sistema, a zapravo nisu procitali uputstvo... ili jos gore, ne poznaju elementarne postulate funkcionisanja AF sistema.

Tako da... vracamo se na pocetak i poslovicu o luli. :)

A to opet ne anulira ni malo cinjenicu da je ovaj 7d besna babaroga, koja ce biti najbolja u klasi duuuugo, duuuugo ....

EDIT
Uostalom, zar nije bolje da imas i jedan takav na vrhu... a poseban, nego 50 njih ... losijih a istih?
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2014, 08:01:41 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #42 poslato: Septembar 17, 2014, 04:37:01 posle podne »
@Argon:

Šta očekuješ od multinacionalnih kompanija kojima nije cilj ispunjavanje želja potrošača već što veći profit, da nam izbace najbolji senzor koji imaju i koji je apsolutni vrh mogućnosti današnje tehnologije i onda čekaju 5-10 godina na sledeći breakthrough? Ne, nego će svakih 5 godina da izbacuju napredak na kašičicu i tako sebi osiguraju potrošačko telo tokom svih budućih petoljetki.

Što se tiče 1090 jpeg: meni to treba, recimo. Zamisli dete u igri, dete koje se igra sa mačkom i mačku koja se igra i uvidećeš da treba 3090, a ne 1090 jpeg.

Da li ću zbog toga kupiti ovaj aparat ili ostati pri sadašnjem lunjanju i traženju nečega što staje u džep, videćemo. Ali potpuno je iluzorno i besmisleno pričati o manama ovog aparata, jer kao i većina savremenih aparata, spada u klasu onih čijih ni 20% mogućnosti mi prosečni korisnici nećemo da iskoristimo, čast izuzecima.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #43 poslato: Septembar 17, 2014, 07:55:55 posle podne »
Uf... kakva bi ovo sprava tek bila da ima APS-H


Ali kapiram da bi to jako zabolo komplet aps-c seriju a bogme i FF.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #44 poslato: Septembar 18, 2014, 09:33:04 pre podne »
Znas kako... oduvek je vazila ona moja omiljena: Lula pametnom sluzi da razmisli, a budali da nesto strpa u usta! :)

Šta da kažem, u ovom slučaju ja sam onda definitivno kandidat za budalu jer su šanse da ću dosezati neke intelektualne veličine držeći prst na obaraču po nekoliko minuta, ipak samo u domenu teorije...   ;D
Inače 7D je aparat koji ima i video, pa je tu mogućnost sasvim dozvoljeno povremeno koristiti... Eto, kao npr recimo u situaciji kada očekuješ da će tokom večeri proleteti leteći tanjir ali nisi baš siguran kada bi to moglo da se desi....ali dobro...

@Stalker 
Hm,  ja jedino izražavam jedan svoj stav po jednom pitanju na forumu koji za to služi, a od multynac. kompanija ne očekujem skoro pa ništa.

Mišljenje koje izražavam isključivo je moje, i nemam pretenzija da ga naturam, ali verovatno o njemu mogu slobodno da pišem.
Meni se čak ponekad čini da je svaka kritička misao o multinac. kompanijama (ovim ili onim) tj. njihovim produktima zamrla pa su poželjne samo pohvale i hvalospevi.

O tome da li neko nešto ima a  neće da pokaže pomalo mi liči na situaciju kada bi vam ja rekao da imam s..e bolje nego Pamela Anderson ali da ih eto neću još da pokažem. To što sam iz profila ravan ko daska naravno ne znači ama baš ništa
 ali u svakom slučaju ja planiram da ih slikam za Playboy tek za jedno 5 godina.
...Ma možda ću do tada i da ih imam , ne kažem...Ali će do tada vec u opticaju biti neke dual core, quad core...hard core... sise a ja ću i onda reci da ja imam i takve, ali da ću ih "prezentovati" tek za 'edno 10 god.... Ko hoće u to da veruje nek veruje.

Možda su te priče još i mogle da prodju do pre godinu-dve, ali ovde je već po meni reč o blagom tehnološkom zaostatku na polju senzora, i to nije ništa tako čudno.
Nokia koja je bila najveći proizvodjač mob.telefona, godinama je bila u tehnološkom zaostatku za ostalim proizvodjačima i to se odnosilo ceo proizvod, dok je ovde reč samo o delu .
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #45 poslato: Septembar 18, 2014, 02:07:49 posle podne »
Ja i dalje imam utisak da se osecas prozvanim, neshvacenim il' slicno...a znas da nije tako :)
Valjda mi je vaznije ovo nase forumasko druzenje nego C/N politika poslovanja...
Na kraju krajeva, ni meni samom nije jasno kako sam se upleo u ovu "raspravu" za neki aparat koji me ne zanima...nisam ciljna grupa ;D
Znaci jos jednom...da li je Canon mogao, trebao, morao da izbaci nesto bolje od trenutnog je diskutabilno!
Izbacili su to sto su izbacili. Po performansama na papiru, to je dobra kamera. Slazem se da uvek moze bolje. Zasto nije? Nemam pojma, tako je kako je.
Verujem da se tu razumemo. Opet ponavljam, toliko sam ravnodusan prema modelu, kao da pricamo o "no name" kompaniji. Nema nikakvih hvalospeva.
Citat
Možda su te priče još i mogle da prodju do pre godinu-dve, ali ovde je već po meni reč o blagom tehnološkom zaostatku na polju senzora, i to nije ništa tako čudno.

Pazi potpuno se slazem, ako na stvar posmatram s emocionalne strane. S neke prakticne strane, ne vidim tehnoloski zaostatak.
Iskren da budem, cak se i ne razumem u senzore da bi mogao da kazem, to je danas "State of Art", ispod toga nisu smeli da idu.
Ima ovde drugara forumasa, koji ce mi po tom pitanju mozda otvoriti oci...sto opet ne menja moje misljenje da je 7D mkII dobra reportazna kamera.
Meni se dopada, ne znam tebi ;D ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #46 poslato: Septembar 18, 2014, 03:43:05 posle podne »
samo da se nakratko ubacim sa ovim glasinama...nista vise  >:D


http://petapixel.com/2014/09/18/rumor-canon-release-46mp-pro-dslr-next-month/
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #47 poslato: Septembar 18, 2014, 05:58:44 posle podne »
@Argon
Doktore... slatko sam se ismejao!  ;D ;D ;D  Pamela, sise i leteći tanjiri... kralj !!

Pretpostavljam da se osećaš otprilike isto kao što sam se osećao ja pre jedno 2 i po godine. Ali ne vredi se trošiti oko toga. Ako te ono što ti neko nudi ne zadovoljava - kupiš ono bolje što ti nudi neko drugi i ideš dalje. Sa druge strane, ako te ono što imaš opsulužuje kako očekuješ onda te boli uvce šta će ko novo da izbaci. I tu mu dođe kraj neke ozbiljne priče. 

Za nekoga kome je bitan samo i isključivo suvi kvalitet fotografije i šta s njom posle može da radi (kao recimo meni) - tvoje sise su verovatno privlačnije od bilo kog C senzora  ;D  ALI za nekoga kome je broj kipera po sekundi fotografisanja najvažniji, ovaj aparat je zanimljiviji od 10 komada D810 i D750 onako na kamari. Iz tog razloga meni ovaj 7DmkII deluje kao stvarno dobra sprava i njihov da kažemo, najsmisleniji potez u poslednjih par godina.

Pozdrav


Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #49 poslato: Septembar 18, 2014, 08:20:25 posle podne »
Canon unajmio Duska Kovacevica da pise ove tekstove? :D

"Ko to tamo peva 2".

 "and may have a frame rate that’s even speedier than the Canon 1D X". LOL :D



Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #50 poslato: Septembar 19, 2014, 08:54:10 posle podne »
Šta da kažem, u ovom slučaju ja sam onda definitivno kandidat za budalu jer su šanse da ću dosezati neke intelektualne veličine držeći prst na obaraču po nekoliko minuta, ipak samo u domenu teorije...   ;D

Opet masis poentu. Budala bi bio kada bi kupio ovaj aparat, bez da ti treba tako nesto. Kolicina potrebnog bursta nije ni u kakvoj srazmeri sa intelektom. Naprosto... ili ti treba robustan krop aparat sa mocnim burstom... ili ti ne treba.

Sta sad... ja sam glup sto nemam mk3 ili d800 ?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #51 poslato: Septembar 20, 2014, 04:50:17 posle podne »
... izvinte me što kasnim  :)

Pa šta znam,definitivno mi ne treba dvominutni burst, naprotiv smatram ga apsurdnim, ali verujem da će se veći broj članova složiti s tim tek sa izlaskom sledećeg modela, kada on postane recimo, pa petominutni.
I u tom slučaju bolje da smisle i treći slot za kartice. :facepalm:
Takodje tema će biti aktuelnija kada se analogijom pojavi još jedno 4 trocifrena tela sa ovim senzorom i još pride po jedno četvorocifreno i dvocifreno, ali ok...svako to gleda na svoj način.
Obično slabiji model kasnije dobije senzor iz jačeg ali obrnuto kao sada, to je baš retko...

Medjutim ono što sam hteo da kažem je, da sa jedne strane u praktičnom smislu problema nema, i u vezi s tim važi sve ono što je Duxx napomenuo u drugom pasusu svog zadnjeg posta.
Sa tim svakako mogu da se složim, a i da završim s tim ovu temu...

Medjutim, ako dopustimo raspravu o tehničkom tj tehnološkom dostignuću jednog proizvoda (ili kao sada, jednog njegovog dela), onda možemo pričati i o njegovom odnosu sa drugim sličnim proizvodima koji se trenutno nalaze na tržistu tj. o njihovom poredjenju.
Pa muku mu, u svetlu tog komentarisanja o poredjenju tehnoloških dostignuća ja na nekim drugim forumima komentarišem recimo i savremene borbene avione, pa kada se tamo povede rasprava da li su trenutno bolji radari sa faznom rešetkom od konkurentskih ili je bolji odnos težine/potiska kod aviona jednog tipa u odnosu na drugi, niko to tamo ne vidi kao neki emotivni, već kao tehnološki momenatat u toj raspravi.
Ako sam napomenuo da je trenutno deo naprednog trenda ukidanje LP filtera, bolji DR, ili nešto veća rezolucija (koja ne može nikako da smeta jer Canon ima i SRAW I MRAW, pa koga briga), ne vidim stvarno
šta tu ima emotivno...
Svaki proizvod koji je na tržištu je javan pa samim tim i podložan komentaru i kritici, medjutim ako je komentar o tome nepoželjan ili predstavlja neki taboo, eh....pa izvinte...
Evo ja o tome više ni reči.   :-X

Inače Bole druže naravno da se mi dobro razumemo...ovde je eventualno reč samo o prividu zbog slabosti forumske komunikacije. Uživo bi to trajalo svega tri-četri rečenice...
Uz vince, ni toliko... ;)
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2014, 05:38:56 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #52 poslato: Septembar 20, 2014, 04:56:41 posle podne »
Citat
Inače Bole druže naravno da se mi dobro razumemo...ovde je eventualno reč samo o prividu zbog slabosti forumskog izražavanja. Uživo bi to trajalo svega tri-četri rečenice...
Uz vince, ni toliko... ;)
Citat
Vidis druze moj, ovo mi je vaznije nego citavo nase naglabanje o koje kakvim "kamerama-palcima".
Ziv bio :) ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #53 poslato: Septembar 23, 2014, 10:23:56 pre podne »
Krivo mi je sto nemam fotke od vikenda da ti pokazem Argone u kojim uslovima se koriste D300s/7D (mk2), jer nemamo svi para za D4/1D, a to je kategorija aparata koja upravo sluzi kao zamena za ta cuda ;)
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 03, 2014, 05:08:15 posle podne »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #55 poslato: Novembar 07, 2014, 07:39:20 posle podne »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #56 poslato: Novembar 08, 2014, 11:04:47 pre podne »
Loodilo!!!
Objektiv već imam, samo malo da one nule iz naziva tela prebacim u MK II   ;D
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II