Autor Tema: Nikon D9300, Canon 7D MkII?  (Pročitano 21729 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #20 poslato: Septembar 15, 2014, 05:43:42 posle podne »
U svakom slučaju nastavlja se trend poboljšavanja onog što je i pre bilo dobro, ali i nemoć poboljšavanja onog što bi svakako moglo biti bolje... :-\
Svaka na mestu!

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #21 poslato: Septembar 15, 2014, 06:18:17 posle podne »
Pa uvek može bolje.A šta konkretno fali senzoru od 20.2mpx?

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #22 poslato: Septembar 15, 2014, 06:56:38 posle podne »
isto što i onom od 18mpx... ;)
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2014, 07:00:33 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #23 poslato: Septembar 15, 2014, 07:19:38 posle podne »
Znači ništa mu ne fali  :laugh:

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #24 poslato: Septembar 15, 2014, 07:45:21 posle podne »
pa to... ;D ;D

--------------
Šalu na stranu odsustvo LP filtera, bolja dinamika pa čak i neki MP više, bio bi u skladu sa vremenom i trendovima.
Konačno, kada se lansira ultimate crop mashine, onda se očekuju da se ti trendovi pomere i koji korak napred, a ne samo da se sustignu postojeći.

Ovako imam osećaj ne samo što se stvar nije puno makla napred od priče o 18mpx , već sada sledi osuda u vidu "darovanja"  ovog senzora svim narednim crop fotoaparatima u gami.
Posledica će biti isti IQ ma koji crop fotoaparat da kupiš...Ludo burazerE   :-\

Ranije sam bio ubedjen da imaju ali da ne daju, a sada već tvrdim da bi dali...ali da nemaju.

Kako god, sledeća prilika za napredak crop senzora biće sa izlaskom 7D3, a to je za otprilike 5 godina.
Čak i da recimo nešto smisle narednih 2-3 god, ne bi smeli time da degradiraju ovaj aparat jer je sigurno uloženo mnogo i mnogo se očekuje od njegove prodaje.
Za to vreme mislim da će situacija biti malo monotona i dosadna....
Rešenje će se naći verovatno u angazovanju neke druge firme od koje će se senzori kupovati u budućnosti, jer blesavo je da jedna stavka narušava celokupan utisak toliko dugo.

Naravno, nije sve tako crno....rafal više nije 8 već 10 fotki/sec.... woow,a?

Ako smem da nešto izdvojim kao pravi napredak to je novi AF, mada i dosadašnjem se nije imalo šta za zameriti....
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2014, 08:45:55 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #25 poslato: Septembar 15, 2014, 08:15:17 posle podne »
Izvinite sto se mijesam ali evo sto kazu na dpreview za Canon Eos 7D Mark II
http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-7d-mark-ii
A mozda ste vec citali.


Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #26 poslato: Septembar 16, 2014, 08:56:41 pre podne »
Moze da prica ko sta hoce, ali definitivno Canon kao kompanija svoje modele 7d i 5d drzi na visokom mestu prioriteta, sto se najbolje vidi po smirenom izbacivanju naslednika.
5d mkII jeste bilo sasvim adekvatno unaprednjenje, bez da su upali u besmisleno jurcanje sa pikselima. Ista stvar i ovde.

Naprosto, jos jedan aparat koji godinama moze biti najbolja opcija u klasi. Zapravo, ne... ''moze'' ... nego i HOCE.

bafer 1090 jpeg / 31 raw fotki :)  d7100 ima 33 / 9 :)
65 AF tacaka, i sve krstaste

Bruka, Miljenko....bruka :D :D
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #27 poslato: Septembar 16, 2014, 09:19:29 pre podne »
Po specifikacijama ovo je je isto što i 7d kad se pojavio :) Znači,highend krop aparat.Spesifikacije su impresivne!Bez želje da ulazim u neku diskusiju,ali ja ne mogu da nađem ni neke preterane zamerke na račun senzora.Možda je malo dosadan  ;D Imao sam prilike da "drljam" raw fajlove svih mogućih C/N aparata koji su se pojavili poslednjih godina i moj zaključak je da je najveći protivnik svih senzora PS i neumerena obrada  :laugh:  Ja još nisam uspeo da nađem neku sitnicu gde me moj 7d ograničava.
« Poslednja izmena: Septembar 16, 2014, 10:31:12 posle podne od strane neonka »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #28 poslato: Septembar 16, 2014, 11:55:02 pre podne »
Bez obzira kako izgleda na papiru, "evolucija mesto revolucije", 7D MkII je sjajna kamera.
Kad kazem sjajna, mislim da je Canon imao ciljnu grupu fotografa pred ocima.
Mene licno ne zanima, sportska fotografija nikad nije bila moja sfera interesovanja.
Ovo je bukvalno "mali" 1Dx!!!
Citat
Naravno, nije sve tako crno....rafal više nije 8 već 10 fotki/sec.... woow,a?

Vidis, skoro sam sedeo s mojim skolskim drugarom, koji je sportski fotograf, hrani porodicu i sam prodaje svoje fotke agencijama.
Koristi bas 1Dx i, kako kaze nekad mu ni 12b/s nisu dovoljni. Ako nemas vrhunski kvalitet, najbolju fotku, zabelezeni trenutak...nece se ni prodati fotka.
Potrebe nase i potrebe suvih profesionalaca su ko nebo i zemlja, da ne kazem nesto drugo...
Mislim, otici u Juznu Afriku na SP u fudbalu, sve to finansirati i vratiti se praznih dzepova ili kartice, moze da ruinira coveka.
« Poslednja izmena: Septembar 16, 2014, 11:57:42 pre podne od strane Bole »
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #29 poslato: Septembar 16, 2014, 01:26:54 posle podne »
Ovo cudo bas obecava...


http://mattgranger.com/7d2
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #30 poslato: Septembar 16, 2014, 02:33:12 posle podne »
@Zoran Rodic - D7100 i 7Dmk2 nisu za poredjenje. Isto kao sto D7000 i 7D nisu bili, vec D300s i 7D. Sad je samo problem sto Nikon nema novo highend crop telo. Cak ni cenovno D7100 i 7Dmk2 nisu blizu (~600$ razlike)

7Dmk2 predvidjam svetlu buducnost, jer ima upravo sve ono sto se trazi od masine za sportsku fotografiju. Odlican AF sistem, brz rafal sa baferom koji moze da izdrzi silovanje (ko ne fotka sport, realno i ne moze da shvati poentu ovoga), redudandnost (dual kartice), ISO12800 veoma upotrebljiv, brzina okidaca 1/8000... Po specifikacijama izuzetna masina. I jedva cekam testove sa nadom da ce pokazati superiornost u odnosu na konkurentski brend koji, da se ponovim, nema pravog konkurenta u ovom trenutku, a cini mi se da nece imati ni u narednih 6 meseci.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #31 poslato: Septembar 16, 2014, 04:14:40 posle podne »
Odlican odnos performanse i cene ga cini jos konkurentnijim na dalji period. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #32 poslato: Septembar 16, 2014, 04:41:39 posle podne »
ISO12800 veoma upotrebljiv

Koliko to upotrebljiv ISO?
Po papiru je bolji od mnogih FF tela ali budimo realni malo

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #33 poslato: Septembar 16, 2014, 05:20:38 posle podne »


Hoces da mi kazes da ovo nije upotrebljivo?
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #34 poslato: Septembar 16, 2014, 06:09:26 posle podne »
Vocko uozbilji se malo, pricacemo na tu temu kad Storm uradi test jer je ovako skroz neozbiljno.
Po ovome ispada da je ISO na krop senzoru bolji od svih FF, i mene interesuje kakav je sum onda kad je stvarno potreban ISO a to je mrak a ne po danu kad se nabija ISO da bi podigli brzinu zatvaraca.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #35 poslato: Septembar 16, 2014, 07:26:02 posle podne »
Ne bih htjeo nikoga vrijeđati ali ovo što Canon i Nikon rade u zadnje vrijeme je žešća reciklaža. Tehnološki se strašno tapka u mjestu. JPEG engine je pak nešto drugo ali to je više do procesorske snage, RAW daje odgovore.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #36 poslato: Septembar 16, 2014, 09:20:01 posle podne »
Ne verujem da se nešto bitno razlikuje od senzora u 70D, a on kao i svi Canon APS-C od 7D i 550D na ovamo rade jako slično.
Deo blende gore/dole, ništa više. JPEG je druga priča, naravno ako ga neko koristi onda je vrlo bitna stavka taj marketinški ISO.

Interesantno je da je sa pojavom tada novog APS-C senzora došao i 7D.
Nedavno su napravili potpuno novi senzor sa premijerom u 70D i vrlo brzo je došao i 7D2 koji je dugo najavljivan.
Nadam se da nećemo čekati još 5 godina za novi senzor  ;D
« Poslednja izmena: Septembar 16, 2014, 09:23:43 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #37 poslato: Septembar 16, 2014, 09:41:07 posle podne »
Ovo cudo bas obecava...


http://mattgranger.com/7d2

A što je mašio fokus, malo jedno oko, pa ni jedno, pa opet dobro, pa fokus u nigde...
JPEG obrada u novijim DIGIC procesorima jako pravi razliku u obradi oštrih i blurovanih delova slike.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #38 poslato: Septembar 16, 2014, 09:42:48 posle podne »
@Bugarin - Ne treba mi Stormov, niti bilo ciji drugi test da bih uvideo da li nesto odgovora mojim potrebama ili ne. Koristio sam 70D dovoljno dugo da bih znao sta taj senzor moze tj ne moze i on po mojim standardima ima upotrebljiv ISO6400 bilo da je u pitanju RAW ili JPG.
Ako su ga imalo doterali za 7D, meni je to sasvim dovoljno. Ne zanima me pixelpeep-ovanje (na ekranu od 2.1mpx gledam fotku od 20...), vec da li cu na kraju dana imati fotografiju ili ne. Ovaj aparat je predvidjen da se trosi, kao i svaki aparat orijentisan ka sportu, ne da se koristi. I postoji ozbiljna razlika izmedju dobrog kvaliteta fotografije i upotrebljivog, a uvek cu se pre odluciti za opciju da imam fotografiju, nego da je nemam uopste.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D9300, Canon 7D MkII?
« Odgovor #39 poslato: Septembar 17, 2014, 12:41:53 pre podne »
Mene iskreno nekada više začude forumaši od ovog Canona... ;)

Ajmo redom:

    Što se tiče logike ˝a šta fali postojećem senzoru˝ ja bi odgovorio sa nekim drugim sličnim pitanjem, npr a šta je falilo postojećem AF... ili npr šta je falilo postojećoj brzini rafala.
Pa ništa , rekao bih...
Ali ipak kada izlazi novi model posle 5 god, kvaka je i u napredaku AF, i u brzini rafala, itd...
E jedino kada dodje na red najvažnija stavka u fotoaparatu tj. taj senzor, jedan broj odmah skoči i pita ˝˝izvinite a šta fali postojećem senzoru˝?
Pa, ( i ako je to pitanje jako legitimno da se razumemo), ako idemo tom logikom onda ničemu ne fali ništa, i kraj ...to je to.
Isto pitanje se postavljalo i kad je AF imao 19 AF tačaka (da ne pričam onom od 9) pa ipak sada to nije prepreka da se s razlogom ne pohvali system od ¨65 AF tacaka, i to sve krstaste¨@ Z.Rodić
.... ili mu je to sada možda mana, jer je i dosadašnji bio dovoljno dobar.... nisam uopšte više pametan.... :icon_scratch:

   Opet, kako prokomentarisati ˝napredak˝u vidu ˝bafera od 1090 jpeg˝??
Po meni ovo je već apsurdna vrednost koja će pre naložiti nekog klinca koji treba da otkine na ovu cifru nego nekog krštenog fotografa... Izvinite ali ovo nikom normalnom ne treba u ovolikoj meri.
Pa mislim zamislite taj rafal od 2 minuta... neka me neko edukuje, čemu to služi..??
Muku mu, zar nije onda je bolje kupiti video kameru pa snimiti ceo dogadjaj a zatim izvući koju˝upotrebljivu fotku˝ u PP.
...i onako neko reče da je dovoljno da bude upotrebljiva...

     Dalje...( ne kažem, možda se nećemo ni u tome složiti)  ali, onaj ko misli da hrani familiju a naročito ko očekuje najbolje rezultate on se i ne petlja sa 7D aparatom , već uzme 1DX  baš kao i taj tvoj drugar, druže @Bole.
Eventualno kao neko pomoćno telo. Tako da ja mislim da je u tvom pitanju već sadržan odgovor samo je ostao skriven.
Profesionalci koriste profesionalnu klasu foroaparata i objektiva, a 7D to ne bi trebao biti.

    O mišljenjima koji posmatraju 7D2 prevashodno kao jurišni fotoaparat i to preko minskih polja crvenih kmera, ne bih da komentarišem... To su ipak krajnosti...

I tako to, jeli... :)



« Poslednja izmena: Septembar 17, 2014, 01:09:54 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8