Autor Tema: Ada Cigalnija  (Pročitano 3038 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Your Brother

  • Junior
  • *
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Ada Cigalnija
« poslato: Maj 18, 2014, 11:35:30 posle podne »
Evo kupio sam fotoaparat pre 4 dana,nisam imao sta da slikam zbog kise i evo danas lepo vreme pa i moje prve forotgrafije sa dSLR fotoaparatom :D Ako moze bilo kakav komentar :D Imam vise slika ali sam sad samo jednu okacio sutra cu ostale sa ade :D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ada Cigalnija
« Odgovor #1 poslato: Maj 18, 2014, 11:43:41 posle podne »
Uvek kad fotkas zapitaj se sta publici zelis da prikazes. Na ovoj fotki ja ne znam sta si hteo da nam prikazes. Zelenu travu , nebo , veliko kamenje...Znam da si hteo kamenje ali fotka ih ne prikazuje dobro, neke skupture se ne vide (preklapaju se) , neke su isecene itd. Sve u svemu ugao fotkanja je trebao biti bolji , nisi ni preblizu nekom odredjenom kamenu pa da prikazes njegovu grandioznost a  ni daleko pa da uhvatis celo zdanje ili da izaberes neki ugao da hvats diagonale i vertikale.

Sto se tice eksponiranja i tih nekih tehnickih stvari fotka je ok . I za prvi put nije lose.

Komenatar je iz najbolje namere, ne zameri  i daj ostale fotke da vidimo:)

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Ada Cigalnija
« Odgovor #2 poslato: Maj 18, 2014, 11:48:03 posle podne »
Serb je sve rekao.
Ja samo da dodam da nam ostaviš EXIF u slici.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Your Brother

  • Junior
  • *
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ada Cigalnija
« Odgovor #3 poslato: Maj 18, 2014, 11:48:59 posle podne »
Ama sto bi se ljutio za komentare :D zato sam i postavio :D Vec sam spomenuo na forumu ne znam kako da ostavim to u slici da bude? ;/

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ada Cigalnija
« Odgovor #4 poslato: Maj 19, 2014, 12:20:13 pre podne »
Malo mi je čudna ova boja neba na monitoru.

I biraj JPEG kompresiju.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Ada Cigalnija
« Odgovor #5 poslato: Maj 20, 2014, 02:05:42 posle podne »
Ama sto bi se ljutio za komentare :D zato sam i postavio :D Vec sam spomenuo na forumu ne znam kako da ostavim to u slici da bude? ;/

EXIF (u fotografiji) su podaci koji se nalaze u samom fajlu (JPEG ili sl.) i odnose se na tehničke detalje o aparatu, ekspoziciji, blendi, autoru i još svašta nešto. Ostalo progooglaj :)
Kada obradiš slike u nekom programu i snimaš, uključi opciju "Save metadata" ili slično.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II