Autor Tema: Ana i Hrvoje  (Pročitano 6233 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Ana i Hrvoje
« poslato: Maj 07, 2014, 10:25:07 posle podne »
Nesto od vikenda...definitivno ne moj fazon vencanja al eto da probamo i to :) Sugestije dobrodosle ;)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #1 poslato: Maj 07, 2014, 10:55:35 posle podne »
Jako lepo :)

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2014, 11:18:50 posle podne »
Hvala men ;)

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2014, 07:47:45 pre podne »
I meni je skroz super :)
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #4 poslato: Maj 08, 2014, 01:14:02 posle podne »
Onda hvala i tebi :)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #5 poslato: Maj 08, 2014, 01:38:00 posle podne »
I meni je simpaticno..i obrada je bas nostalgicna....jel to VSCO filteri koji simuliraju film??
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #6 poslato: Maj 08, 2014, 01:53:18 posle podne »
Ove fotke su se i meni jako dopale  :)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #7 poslato: Maj 08, 2014, 02:49:32 posle podne »
Nije Vsco. Imam to na kompu al nema sanse da dobijes taj look s njima. Tj. ja ne znam. Sve moguce filmove sam probao al nista. Ovo sam sam obradio.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #8 poslato: Maj 08, 2014, 02:51:42 posle podne »
Hvala neonka ;)
Dalibore,ustvari je koristen fade efekat koji se nalazi u vsco presetima. Samo to.

Van mreže Stefan94

  • Član
  • **
  • Poruke: 130
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #9 poslato: Maj 08, 2014, 10:23:37 posle podne »
Svaka cast ^^ bas mi se svidjaju fotke a i obrada :)

Van mreže djulaga

  • Član
  • **
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #10 poslato: Maj 09, 2014, 03:54:59 pre podne »
ja ne zamišljam fotke vjenčanja na ovaj način. obrada mi je nekako teška, depresivna. jednostavno mi ne daje atmosferu koju bih očekivao na takvom jednom događaju. ovo kolega kod tebe je baš neki drugi pristup tome. 
- Nikon D700;
- Nikon AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR
- Tamron SP AF 28-75mm F/2.8 XR Di LD Aspherical (IF);
- Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm 1:2,8G VR
- speedlight SB-900

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #11 poslato: Maj 09, 2014, 06:52:51 pre podne »
prva a narocito druga me neodoljivo podsećaju na fotografije sa venčanja iz doba 70-tih god.
Čekanje na red kod matičara u prostranim hodnicima opštine...Duboko urezani prizori socialrealzma...

I ako vidim da mnogi hvale ovaj način obrade, mene neodoljivo podseća na analogni period i mane koje se onda nisu mogle ispraviti a sada se ciljano postižu.
Nostalgija...ne bi to mogao drugačije to da objasnim. Možda je reč o starijim članovima.

Slažem se da ovaj efekat crnog fadea nije loš ponekad kao fora ,(ovde je to naravno to 100% opravdano), ali generalno mislim da je to malo počelo da se stavlja i gde treba gde ne treba.
Bas ima dosta fotki na forumu sa tim efektom. Naročito čim je portret u pitanju,evo ga. Ne kapiram...

Možda nije pravo mesto (jer se nikako ne odnosi na postavioca teme), ali onako moj prijateljski savet je da je mnogo bolje razvijati svoju sopstvenu kreativnost
nego neselektivno prepisivati domaće zadatke od drugih.
Na taj način u ni jednoj oblasti niko nije razvio sav svoj potencijal .

Stvarno mi ovo privlči pažnju već neko vreme pa sam morao negde da kažem...izvin'te me.

« Poslednja izmena: Maj 09, 2014, 07:53:25 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #12 poslato: Maj 09, 2014, 04:05:19 posle podne »
@djulaga
Pojma nemam..meni ne izgleda depresivno. Da malo pojasnim... mladenci su birali lokaciju(arheoloski muzej),koju ja nisam u zivotu video a vani je padala kisa. Uslovi su vec sami po sebi kompleksni i mislim da sam napravio par ok nesvakidasnjih fotki. Komentatori iznad tebe su rekli da im je lepo,cak i nostalgicno... to je tvoj utisak i drago mi je da si iskreno rekao sta mislis. :)
@argon
Pa ne znam da li sa jedva napunjenih 30 spadam u starije clanove :) :)
Oni koji prate moja vencanja vide da je ovo malo drugacije od prethodnih. Kao prvo,prvi put sam bio u Splitu u zivotu, s mladencima nisam "a" prozborio oko fotkanja..i ova obrada bi bila kompenzacija za meni svojstven photosession. A generalno..ova obrada je jako popularna u wedding fotografiji i mladenci to zele. Recimo da se ja jednostavno prilagodjavam trzistu. Mogu ja furat svoj fazon al ako taj fazon prepozna 3 mladenaca godisnje,onda imamo problem. Jos nesto..malo je zamorno svako vencanje raditi sa drugom pricom. Jednom mi je Bole napisao "odakle ti toliko ideja". Da priznam,vec se malo trosim tj. ideje hlape. A kod tih mojih photosessiona jako je bitno da mladenci 100 posto ucestvuju jer ta spontanost je dobijena njihom "glumom". Mnogim mladencima se to ne da i meni nista drugo ne preostaje nego da na neki drugi nacin svoje fotke ucinim interesantnima. I tu dolazimo do obrade. :)
Pozdrav svima :)

Van mreže Lzvijer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #13 poslato: Maj 09, 2014, 04:27:06 posle podne »
Meni je serija odlicna, jedino mi se na poslednjoj ne svidja kadar, a serija opet za 10+. Mali savet je da generalno u obradu dodas malo posvetljavanja ociju.

Sto se tice obrade ne bih rekao da je depresivna/teska vec ako mora da se karakterise onda OZBILJNA kako i prilici jednom takvom dogadjaju. Mada su kod nas(na brdovitom Balkanu) verovatno ljudi navikli na blic u glavu, a generalno u rangu blica u glavu mu i dodje vecina tih 'svadbi'. Sto se tice tvog rada samo nastavi...  ;)

Van mreže djulaga

  • Član
  • **
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #14 poslato: Maj 09, 2014, 08:02:20 posle podne »
@djulaga
Pojma nemam..meni ne izgleda depresivno. Da malo pojasnim... mladenci su birali lokaciju(arheoloski muzej),koju ja nisam u zivotu video a vani je padala kisa. Uslovi su vec sami po sebi kompleksni i mislim da sam napravio par ok nesvakidasnjih fotki. Komentatori iznad tebe su rekli da im je lepo,cak i nostalgicno... to je tvoj utisak i drago mi je da si iskreno rekao sta mislis. :)
@argon
Pa ne znam da li sa jedva napunjenih 30 spadam u starije clanove :) :)
Oni koji prate moja vencanja vide da je ovo malo drugacije od prethodnih. Kao prvo,prvi put sam bio u Splitu u zivotu, s mladencima nisam "a" prozborio oko fotkanja..i ova obrada bi bila kompenzacija za meni svojstven photosession. A generalno..ova obrada je jako popularna u wedding fotografiji i mladenci to zele. Recimo da se ja jednostavno prilagodjavam trzistu. Mogu ja furat svoj fazon al ako taj fazon prepozna 3 mladenaca godisnje,onda imamo problem. Jos nesto..malo je zamorno svako vencanje raditi sa drugom pricom. Jednom mi je Bole napisao "odakle ti toliko ideja". Da priznam,vec se malo trosim tj. ideje hlape. A kod tih mojih photosessiona jako je bitno da mladenci 100 posto ucestvuju jer ta spontanost je dobijena njihom "glumom". Mnogim mladencima se to ne da i meni nista drugo ne preostaje nego da na neki drugi nacin svoje fotke ucinim interesantnima. I tu dolazimo do obrade. :)
Pozdrav svima :)



OK, kiša je inače uvijek veliki problem. da se kod mene desi jedno vjenčanje sa kišom, imao bih velikih problema. ne treba uvijek insistirati sa inventivnošću. dva najangažovanija fotografa u mom gradu, na vjenčanjima imaju bar 60% istih "poza", a i dalje imaju jako puno posla.

šta mogu, obrada mi nije legla, al' opet to je samo moje mišljenje. i ja sam pobornik spontanosti i glume, a također i veliki sam protivnik blica u glavu i podržavam novitete, al' volim da kažem iskreno mišljenje. razmišljao sam da li da nešto prokomentarišem, jer obično, ako se razlikuje mišljenje od većine odmah si sam po sebi problem i počnu prozivke, a drago mi je što jesam, jer sad vidim da cijeniš razmjenu mišljenja. želim ti puno sreće u radu.

 



- Nikon D700;
- Nikon AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR
- Tamron SP AF 28-75mm F/2.8 XR Di LD Aspherical (IF);
- Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm 1:2,8G VR
- speedlight SB-900

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #15 poslato: Maj 09, 2014, 09:49:04 posle podne »
Meni je ovo super obrada. Pre svega ovo nije klasicna obrada za vencanja , sa napucanim veselim bojama , koje ima koliko hoces, nesto drugacije je.

Posebno cenim sto je ova obrada od Daxa, zato sto on sa ovom obradom vec ima prepoznatljiv stil, sto je za mene u neku ruku kad je obrada u pitanju i najbitnije. Uz njega uniq ima jako lep i prepoznatljiv stil obrade. U ovoj hiper produkciji fotki , njih dvojica su uspeli da se malo  razlikuju od drugih i za mene je to jako pohvalno.

Sad da li se svidja ili ne svidja nekom to je relativno i jako subjektivno , nesto slicno kao kod rasprava o lepoti modela :) Osim naravno samim klijentima oni su najbitniji :)


Djulaga ne vidim razlog zasto ne bi napisao ako ti se nesto ne svidja, pa nemoramo svi da imamo iste poglede :)

P.S Ne vidim razlog zasto se blicevi ne bi koristili ali naravno na pravi nacin ? Normalno uvek bi pre izabrao dnevno svetlo za ovu vrstu fotografija , ali zasto ne i blic na pravi nacin :)

Van mreže Lzvijer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #16 poslato: Maj 09, 2014, 10:33:14 posle podne »
Sto se tice flesa ja sam mislio na to sta rade 'tezgarosi' znaci definitvno ne na pravi nacin... ...fazon direkt u glavu k'o da je cilj da te osamuti na ufotka, nesto ovako.
Dobro svetlo je dobro svetlo bilo prirodno ili vestacko tu nema dileme.  :)
Slazem se sa Serb-om potpuno...

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Ana i Hrvoje
« Odgovor #17 poslato: Maj 15, 2014, 10:12:36 posle podne »
Hvala svima na odgovorima i ucestvovanju u raspravi. Meni je ovo ok, nisam u potpunosti zadovoljan al na dobrom sam putu da dobijem to sto zelim ;) I drago mi je da su pojedinci izneli svoje negativno misljenje o fotkama kroz obrazlozenje sta i zasto.
Vencanja su biznis, trzista su drugacija, fotografske tehnike,zahtevli mladenaca.. U fotkanju vencanja vecu lovu uzima onaj ko je bolji biznismen a ne ko je bolji fotograf.
Pozz :)